• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Badania lekarskie

MariuszN

New member
Witam Serdecznie, Jestem Mariusz, mam 35 lat.
Chciałem zapytać, bo zauważyłem dziwne bóle w okolicy pachwiny. byłem u urologa. przejrzał mosznę i okolice penisa za pomocą USG, stwierdził że niby nic nie ma i skierował mnie na badania krwi.
Pytam, bo próbowałem rozmawiać z lekarzem i kompletnie nic nie zrozumiałem co mówi. Mówił mocno niezrozumiale jakby mocno wschodnim akcentem i skończyło się na potakiwaniu.

ale mimo wszystko dał mi skierowanie na takie coś:
gonadotropina kosmówkowa wolna jednostka fbhcg
dehydrogenaza mleczanowa ldh
alfafetoproteina afp

Mam pytanie, jak myślicie, co podejrzewa? w jakim celu się wykonuje te badania? Warto zrobić to badanie? pytam, bo one kosztują w sumie ok 150zł, a mówiąc szczerze, raczej do niego nie wrócę. Wolałbym znaleźć innego bardziej kontaktowego lekarza.
 
Pierwsze co to niech jakiś chirurg sprawdzi czy nie masz przepukliny pachwinowej. Miałem podobną historię, bolało mnie w pachwinie z takim ciągnięciem do jądra. poszedłem do jednego urologa zrobił usg i powiedział, że to ból od kręgosłupa 😅 Dopiero po paru miesiącach poszedłem do drugiego i wybadał przepuklinę. Oczywiście wysłał mnie do chirurga
 

pelesos

Active member
Badania, które zlecił Ci urolog , to markery nowotworowe. Proponuję, zrobić usg jamy brzusznej z pełnym pęcherzem opróżnieniu oraz z probą Valsalvy, celem wykluczenia przepukliny. Usg zrób u radiologa.
 

janherbert

New member
Generalnie przepuklina może powodować ból idący z pachwiny do jądra i do uda. Chirurg powinien bez dodatkowych badań wybadać przepuklinę. Jak będzie mała to ew. każe zrobić usg.
 

Podobne tematy

Do góry