• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

11 dni po obrzezaniu całkowitym. Rana i pęknięte szwy.

Anavis86

New member
Hej!


Niecałe dwa tygodnie temu wyleczyłem operacyjnie stulejkę,postanowiłem się obrzezać. Padło na obrzezanie całkowite. Po kilku dniach po zabiegu już postanowiłem chodzić bez opatrunku, żeby jak najszybciej przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Ranę smarowałem Neomycyną, natomiast od kilku dni po prawej stronie na żołędzi mam jakby poparzony naskórek, wydziela się z niego klejąca maź i zbiera nieczystości, trochę również piecze. Czy jest to coś poważnego?

Następna sprawa to rana, trochę głęboka poniżej więzadełka. Prawdopodobnie puścił szew i rana się otworzyła. Jak myślicie trzeba z tym iść na konsultację ? Byłem 5 dni temu na konsultacji po zabiegowej i lekarz mówił że wszystko jest super. Tylko że wtedy niestety nie było wyżej opisanych rzeczy.

Zdjęcia
 

mati12

Well-known member
A masz kontakt z lekarzem u którego byłeś na ostatniej wizycie kontrolnej? Jeżeli tak może podeślij zdjęcia meila/mms
 

mati12

Well-known member
Ogólnie nie wygląda źle tam gdzie Szewach puścił może samo się zrośnie nie szarp używaj octanisept a powinno być dobrze
 

RTHadzaj

Active member
Miałem podobnie, spokojnie, zagoi się ale za jakieś 10 dni. Mocz go w sodzie oczyszczonej zeby przyspieszyć gojenie. Robiłeś zabieg na śląsku?
 

Borco

New member
Mi lekarz zalecał mycie zwykłym mydłem do rąk, neomycyna w sprayu, natomiast zabronił octaniseptu twierdząc, że podrażnia..i miał rację bo nie posłuchałem i użyłem...teraz naprawiam błąd - mydło, neomycyna i oliwka dla dzieci-goi się i to szybko. 7 dni po zabiegu obrzezania całkowitego ze stulejki.
 

mati12

Well-known member
Oczywiście że należy przemywać mydłem jakimkolwiek delikatnym szare mydło również się nadaje np biały jeleń a octanisept służy do Dezynfekcji nie przemywania rany
 

Podobne tematy

Do góry