Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Masaż gruczołu krokowego / stercza / prostaty / próba Stameya

 1. #1
  Senior Member
  Dołączył
  lut 2018
  Posty
  330
  Oznaczenia postów

  Masaż gruczołu krokowego / stercza / prostaty / próba Stameya

  Kochani

  Dziś po raz pierwszy zdecydowałem się na masaż prostaty metodą chałupniczą - bez asysty urologa - w celu pobrania materiału (wydzieliny gruczołu krokowego / stercza / prostaty) na test test 4 Szklanek Mearesa Stameya. Oszczędności są niebagatelne, bo lekarz specjalista kasuje za takie badanie kilka stówek. A przy zakażeniu mieszanym monitorowanie postępów leczenia może wymagać nawet kilku prób Stameya.

  Całość odbyła się w bardzo prosty sposób. Poprosiłem partnerkę o założenie gumowej rękawiczki, nawilżenie jej żelem Durex i próbę odnalezienia prostaty przez odbyt. Wybadała ją kciukiem i masowała - przyznam - dość mocno i lekko boleśnie. Ja trzymałem penisa nad jałowym pojemnikiem na mocz - z odciągniętym napletkiem. Czekałem aż wydzielina gruczołu krokowego się pojawi. Trwało to z 15 minut. No i pociekła. Urologowi zajęło to mniej więcej tyle samo. Zebrałem z pojemnika na mocz na wymazówkę i odwiozłem do laboratorium całodobowego. Po całym zabiegu wziąłem furaginę, zioła (wierzbownica, pokrzywa) - dla pewności. Czyli się da.  "Klasyczny test 4 szklanek Mearesa-Stameya. Polega na wykonaniu badania ogólnego i posiewu moczu z czterech porcji:
  1) początkowe 5-10 ml moczu,
  2) środkowy strumień moczu,
  3) wydzielina stercza uzyskana w wyniku masażu stercza,
  4) 2-3 ml moczu pobranego z początkowego strumienia zaraz po masażu stercza. Pierwsza porcja reprezentuje florę cewki moczowej, druga porcja to mocz z pęcherza, porcje 3. i 4. zawierają florę stercza. Aby łatwiej uzyskać wydzielinę stercza do badania, należy zalecić pacjentowi rozluźnić zwieracze na granicy popuszczania moczu"
  Źródło: Przegląd Urologiczny - Przewlekłe zapalenie stercza Opracowano na podstawie: Chronic prostatitis syndrome: a common, but poorly understood condition. Part I and part II, M. Pavone-Macaluso
  I to wszystko wiezie się do laboratorium, rzecz jasna. Osobno pierwszy strumień moczu, osobno środkowy, osobno wydzielina stercza na wymazówce, osobno mocz końcowy po masażu stercza. Czyli 4 badania. 3 pojemniki na mocz i 1 wymazówka. Czemu wymazówka? Bo z pojemnika na mocz wydzielina stercza może odparować przed posianiem w laboratorium.  Fragment artykułu:

  "Masaż prostaty - jak wykonać go samemu?
  Przed samodzielnym masażem prostaty także wypróżnij się lub wykonaj lewatywę. Następnie nałóż lateksową rękawiczkę i połóż się wygodnie na łóżku, na boku. Włóż palec wskazujący do odbytu i kieruj go powoli do przodu wzdłuż ściany odbytnicy, w stronę pępka, aż poczujesz prostatę (gruczoł krokowy znajduje się w odległości ok. 4 centymetrów od brzegu odbytu). Gdy już go znajdziesz, wykonuj delikatne ruchy palcem. Masaż wykonuje się od podstawy gruczołu w kierunku jego szczytu, od boku gruczołu do linii pośrodkowej, obustronnie.

  Ważne
  Masaż prostaty - przeciwwskazania
  Masaż prostaty nie powinien być wykonywany w czasie ostrej fazy bakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego. Mogłoby wówczas dojść do przeniknięcie bakterii do krwi, co może się skończyć sepsą.

  Przeciwwskazaniem do masażu prostaty jest także podejrzenie zapalenia cewki moczowej, a także kamica gruczołu krokowego. Stymulacji prostaty nie powinno się wykonywać również w przebiegu schorzeń toczących się w obrębie odbytu i odbytnicy (np. guzki krwawnicze lub ostre zapalenie odbytnicy)."
  Źródło: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrow...on2x-KG8g.html

  Porady - jak masować prostatę?
  https://tipy.interia.pl/artykul_1908...-prostate.html

 2. #2
  Senior Member
  Dołączył
  lis 2012
  Posty
  318
  Oznaczenia postów
  Masaż to w ogóle ciekawa sprawa tyle że obecnie mało który urolog to wykonuje. Przy zapaleniu prostaty w ramach wizyty urolog robił mi masaż prostaty. Nie jestem fachowcem ale na pewno to pomaga, lepsze ukrwienie i antybiotyk lepiej dotrze.
  Przy leczeniu zapalenia prostaty na pewno warto tylko że coraz mniej urologów chce to wykonywać.
  Jakby tak lekarz raz w tygodniu robił masaż przy leczeniu zapalenia przez 30 dni, na bank by to pomogło w leczeniu.
  W domu? Też się da ale potrzebna jest druga osoba. Nie każda będzie w stanie to zrobić.
  Ostatnio edytowane przez prostownik ; 30-12-18 o 15:23

 3. #3
  Senior Member
  Dołączył
  lut 2018
  Posty
  330
  Oznaczenia postów
  Podobno samemu sobie też się da - są opisy jak wykonać to samemu.

  Ja po masażu odczułem delikatną poprawę. Miałem tak, że stojąc w miejscu nieruchomo nasilał się ból z okolic stercza. Po masażu to uczucie zniknęło. Podobnie rozluźniająco działają na mnie spacery. Jeśli o nich nie zapominam, to czuję że jest lepiej.

  Z tymi urologami, masz rację - pytasz o masaż prostaty, uciekają z krzykiem. Ja po zaliczeniu dwucyfrowej liczby urologów przypadkiem trafiłem na takiego, który sam zaproponował. Ale nie leczniczo, tylko do diagnostyki w ramach testu 4 szklanek. Leczniczo wydaję mi się, że to bardzo dobra opcja wspierająca terapię.

 4. #4
  Senior Member
  Dołączył
  cze 2017
  Posty
  105
  Oznaczenia postów
  Tylko profesjonalista urolog może zrobić prawidłowe badanie bez sensu angażować żony czy tam konkubiny jak tam kto zwał w takie przedsięwzięcie chyba, że to początki jakiegoś zboczenia.. Poza tym w zupełności wystarczy zrobienie wymazu z prostaty.

 5. #5
  Senior Member
  Dołączył
  lut 2018
  Posty
  330
  Oznaczenia postów
  Cytat Zamieszczone przez tomiszon Zobacz posta
  Tylko profesjonalista urolog może zrobić prawidłowe badanie bez sensu angażować żony czy tam konkubiny jak tam kto zwał w takie przedsięwzięcie chyba, że to początki jakiegoś zboczenia.. Poza tym w zupełności wystarczy zrobienie wymazu z prostaty.
  E, a jak zrobisz wymaz z prostaty bez wydzieliny z prostaty po jej masażu? I czym się różni wydzielina wyciśnięta samodzielnie lub z pomocą partnerki od tej wymasowanej przez urologa? Ta po masażu lekarza nabiera magicznych właściwości? Skoro tylko urolog może, to moja baba musi mieć gdzieś dyplom A co do początków zboczenia... No jeśli wolisz dawać dupy lekarzowi :P To kto tu jest zbok hihih?

  Oczywiście, lekarz urolog daje rękojmie prawidłowego wykonania masażu. Z drugiej strony ja płaciłem 300zł za masaż w celu zbadania wydzieliny gruczołu krokowego. To nie jest mało. W toku leczenia zabieg do powtórzenia kilka razy w celu potwierdzenia rezultatów leczenia. Niektórzy polecają też podczas antybiotykoterapii - poprawia ukrwienie, abx lepiej penetruje. Załóżmy raz w tygodni przy 6-tygodniowej kuracji antybiotykiem. 6x 300zł? 1800zł. Test 4 szklanek przed leczeniem i po leczeniu. Robi się już 2400 zł. Czy każdego stać na takie wydatki? Po wtóre, naprawdę trudno mi było znaleźć urologa, który chciałby się na to zdecydować. Dzwoniłem w wiele miejsc, nawet tych, które miały to w ofercie na stronie internetowej. I też dupa. Nie ja jeden miałem z tym problem. Myślę więc, że warto wiedzieć o możliwości samodzielnego pobrania wydzieliny gruczołu krokowego. Nie ma wa tym nic zdrożnego. Najwyżej się nie uda. Chociaż wystarczy nawet po kiepskim masażu stercza spróbować się odlać, wówczas treść wydzieliny z prostaty i tak powinna trafić z moczem do jałowego pojemnika - no tak uzyskuje się "czwartą szklankę" w próbie Stameya.
  Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 30-12-18 o 22:50

 6. #6
  Member
  Dołączył
  gru 2017
  Posty
  68
  Oznaczenia postów
  [QUOTE=blitzkrieg;63509]E, a jak zrobisz wymaz z prostaty bez wydzieliny z prostaty po jej masażu? I czym się różni wydzielina wyciśnięta samodzielnie lub z pomocą partnerki od tej wymasowanej przez urologa? Ta po masażu lekarza nabiera magicznych właściwości? Skoro tylko urolog może, to moja baba musi mieć gdzieś dyplom A co do początków zboczenia... No jeśli wolisz dawać dupy lekarzowi :P To kto tu jest zbok hihih?

  Oczywiście, lekarz urolog daje rękojmie prawidłowego wykonania masażu. Z drugiej strony ja płaciłem 300zł za masaż w celu zbadania wydzieliny gruczołu krokowego. To nie jest mało. W toku leczenia zabieg do powtórzenia kilka razy w celu potwierdzenia rezultatów leczenia. Niektórzy polecają też podczas antybiotykoterapii - poprawia ukrwienie, abx lepiej penetruje. Załóżmy raz w tygodni przy 6-tygodniowej kuracji antybiotykiem. 6x 300zł? 1800zł. Test 4 szklanek przed leczeniem i po leczeniu. Robi się już 2400 zł. Czy każdego stać na takie wydatki? Po wtóre, naprawdę trudno mi było znaleźć urologa, który chciałby się na to zdecydować. Dzwoniłem w wiele miejsc, nawet tych, które miały to w ofercie na stronie internetowej. I też dupa. Nie ja jeden miałem z tym problem. Myślę więc, że warto wiedzieć o możliwości samodzielnego pobrania wydzieliny gruczołu krokowego. Nie ma wa tym nic zdrożnego. Najwyżej się nie uda. Chociaż wystarczy nawet po kiepskim masażu stercza spróbować się odlać, wówczas treść wydzieliny z prostaty i tak powinna trafić z moczem do jałowego pojemnika - no tak uzyskuje się "czwartą szklankę" w pró

  Gościu ty jesteś chory ale na głowę, ludzie nie wierzcie temu gościowi. Szklankę to wypij pod ten nowy rok.

 7. Bezwartościowe blitzkrieg oznaczył jako bezwartościowe
 8. #7
  Senior Member
  Dołączył
  lut 2018
  Posty
  330
  Oznaczenia postów
  [QUOTE=richard;63516]
  Cytat Zamieszczone przez blitzkrieg Zobacz posta
  E, a jak zrobisz wymaz z prostaty bez wydzieliny z prostaty po jej masażu? I czym się różni wydzielina wyciśnięta samodzielnie lub z pomocą partnerki od tej wymasowanej przez urologa? Ta po masażu lekarza nabiera magicznych właściwości? Skoro tylko urolog może, to moja baba musi mieć gdzieś dyplom A co do początków zboczenia... No jeśli wolisz dawać dupy lekarzowi :P To kto tu jest zbok hihih?

  Oczywiście, lekarz urolog daje rękojmie prawidłowego wykonania masażu. Z drugiej strony ja płaciłem 300zł za masaż w celu zbadania wydzieliny gruczołu krokowego. To nie jest mało. W toku leczenia zabieg do powtórzenia kilka razy w celu potwierdzenia rezultatów leczenia. Niektórzy polecają też podczas antybiotykoterapii - poprawia ukrwienie, abx lepiej penetruje. Załóżmy raz w tygodni przy 6-tygodniowej kuracji antybiotykiem. 6x 300zł? 1800zł. Test 4 szklanek przed leczeniem i po leczeniu. Robi się już 2400 zł. Czy każdego stać na takie wydatki? Po wtóre, naprawdę trudno mi było znaleźć urologa, który chciałby się na to zdecydować. Dzwoniłem w wiele miejsc, nawet tych, które miały to w ofercie na stronie internetowej. I też dupa. Nie ja jeden miałem z tym problem. Myślę więc, że warto wiedzieć o możliwości samodzielnego pobrania wydzieliny gruczołu krokowego. Nie ma wa tym nic zdrożnego. Najwyżej się nie uda. Chociaż wystarczy nawet po kiepskim masażu stercza spróbować się odlać, wówczas treść wydzieliny z prostaty i tak powinna trafić z moczem do jałowego pojemnika - no tak uzyskuje się "czwartą szklankę" w pró

  Gościu ty jesteś chory ale na głowę, ludzie nie wierzcie temu gościowi. Szklankę to wypij pod ten nowy rok.
  Kolego, ad personam to oznaka braku argumentów. Nie wnosisz nic do tematu. To nie jest kwestia wiary czy niewiary tylko źródeł naukowych. Masaż prostaty był od dawien dawna znany jako technika erotyczna w miejscach i czasach, gdzie urologów nie było. Pierwsze z brzegu - seksuolog potwierdza, że można samemu wykonywać masaż prostaty: https://portal.abczdrowie.pl/pytania...niecie-orgazmu . Nie jest to nic wielkiego. Dla niepiśmiennych film: https://www.youtube.com/watch?v=FamGiYRNWKA

  I ponawiam pytanie do "EKSPERTA". Jak chcesz wykonać wymaz z prostaty bez masażu prostaty? Pozostaje albo lekarz specjalista czyt. urolog albo realizacja masażu własnymi siłami. NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD. NIE PODEJMUJ TEMATU, O KTÓRYM NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA. TO NIEODPOWIEDZIALNE. JESZCZE KTOŚ SIĘ TYM ZASUGERUJE.

 9. #8
  Senior Member
  Dołączył
  cze 2017
  Posty
  105
  Oznaczenia postów
  Wymaz z prostaty zawsze się robi po masażu prostaty to oczywista sprawa. Tylko musi wykonać to urolog co się na tym zna wie jak masować gdzie nasisnąć to nie jest proste, kilka razy miałem robiony taki masaż i laik tego nie zrobi nie ma szans. Poza tym najważniejsze to odpowiednie zdezynfekowanie nazwijmy to organu i pobranie materiału z prostaty wymazówką. To nie jest proste badanie dlatego nie wielu urologów to robi a źle przeprowadzone badanie zafałszuje wyniki. Te twoje cztery szklanki tak pobierane to o dupę rozbić. Mój urolog robi wymaz z prostaty za darmo nawet nie w ramach wizyty. A zmuszanie partnerki do grzebania ci w dupie jest już zboczeniem.

 10. #9
  Senior Member
  Dołączył
  lut 2018
  Posty
  330
  Oznaczenia postów
  Wiem jak wygląda masaż prostaty i cała procedura. Miałem wykonywany przez urologa. I uzyskałem cały efekt samodzielnie - z małą pomocą. Naprawdę nie wydaję się i nie jest to takie trudne jak malujesz. Ja osobiście nie spotkałem lekarza, który robiłby coś za darmo Podaj namiary, podjadę z tabunem pacjentów z forum. A wycieczki personalne - serio? Przecież to jest żałosne. Po cholerę zaczynacie? Ja pierwszy rozpocząłem niewybredne uwagi?

  Lampy już Wam się nie sprzedają? Richard, nadal reklamujesz? Ja rozumiem, że Ty źle zareagowałeś na masaż prostaty. Nie każdy tak ma.

  A TERAZ PATRZ
  PRZYCHODNIA WIELUŃ

  !!! Próba Stameya: 550 zł !!!
  Wziąłem to z cennika: http://przychodnia-wielun.pl/cennik

  Nie każdy ma dostęp do takiego dobrego darmowego lekarza jak Ty... :O Trochę obiektywizmu.
  Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 31-12-18 o 20:34

 11. #10
  Senior Member
  Dołączył
  cze 2017
  Posty
  105
  Oznaczenia postów
  Ja mówię o wymazie z prostaty a nie o próbie stameya?. Wymaz z prostaty w zupełności wystarczy, żeby sprawdzić jaka bakteria jest w prostacie tylko tego nawet najwspanialsza partnerka co ma zręczne rączki i długie paluszki nie zrobi.... A za darmo w ramach kontroli czy antybiotyk zadziałał robi takie badanie Urolog Tomasz Łogin co w Tarnowie przyjmuje. Oczywiście również w ramach wizyty takie badanie może wykonać.

Podobne wątki

 1. Masaż prostaty
  Przez wojteg0 w dziale Prostata
  Odpowiedzi: 77
  Ostatni post / autor: 29-01-20, 12:58
 2. Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 04-03-18, 09:19
 3. Masaż prostaty
  Przez unarmed w dziale Prostata
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 09-12-13, 22:02
 4. Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 05-06-13, 16:47
 5. Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 20-02-13, 19:32

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •