• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg ale nie obrzezanie

Marek1

New member
Witam, będę bardzo wdzięczny za jakieś porady, zanim znowu skontaktuję się z lekarzem. Około roku, może więcej, zacząłem mieć kłopoty ze ściąganiem napletka. mam 54 lata więc jestem dojrzałym mężczyzną i nie miałem z tym nigdy żadnego problemu. Ból następował w czasie erekcji, w stanie spoczynku spokojnie mogłem tzw. robic co chcć z napletkiem, zero bólu, także w czasie erekcji w czasie dużego nawilżania można było jakoś wytrzymać w czasie sexu. Urolodzy, lekarze nie widzieli potrzeby dokonania zabiegu ale gdy to naprawdę było już dość dyskomfortowe, lekarz, w klinice gdzie dokonuje się operacji 'stulejkowych' obrzezania itd po zbadaniu mnie, powiedział, że nie jest potrzebny zabieg obrzezania ale nacięcia penisa tak by hm.. nacisk po zabliznieniu rany ustąpił. I tak było, co prawda została dość spora blizna (biały ślad), mały fragment jakby zgrubienia (ale nie oponka) w miejscu cięcia i problem zniknął. To było ok rok temu. Ale wrócił, od około pół roku mam w sumie znowu to samo, mnie bólu w czasie spoczynku, więcej, podobnie jak wtedy w czasie erekcji, w na wysokości 2 cm pod żołędzią jest nadal takie mocne zwężenie skóry, że znowu jakby ten sam problem. raczej nie chciałbym się obrzezać, nacinanie znowu, kolejna blizna na penisie i za rok może znowu nawrót problemu ? Czy są jakieś kremy które mogą uelastycznić skórkę, całego penisa. Wczoraj miałem z moją partnerką int. sex ( w pochwie, gdzie penis się "obnaza", chcodzi cały napletek, od biedy mozna wytrzymać ból choć boli) ale na drugi dzień penis boli jak poraniony, OBTARTY. Sex francuski jest ok jeśli partenerka już wie jak to robić, bez znacznego, mocnego ściągania napletka. Będę wdzięczy za pomoc ew. zamieszczę zdjęcia choć w sumie opisałem problem
 

szymon1

New member
Zapodaj zdjecia bo tak to trudno cokolwiek powiedziec. Miales przeciete wedzidelko ostatnio czy jakies inne naciecie? Ze wspolzyciem nie przeginaj bo tylko ranki ci sie porobia i wtedy bedziesz musial sie obrzezac jak sie nie pogoja albo zabliznia, a jak juz masz rany to sie wstrzymaj ze wspolzyciem bo kobieca flora tez moze sie skladac z jakis patogenow, ktore tobie moga zaszkodzic
 

Marek1

New member
O to chodzi, że nie. Miałem tylko nacięcie wzdłuż penisa, tam gdzie blizna. Każdy lekarz stwierdzał, że u mnie nie by lo potrzeby robić zadnego obrzezania. To była prawda, mogłem ściągać napletek jak chciałem choć w dużej erekcji bolało. Zabieg u chirurga co robił stulejki. Naciął i zeszył. 5 minut zabiegu i ok. rok było ok, teraz trochę jakby nawrót, choć wiem, że ból może być też spowoodwany, że zatarłem, polękane naczynka w zbliżeniu ale faktem jest, że mam nadal zwężenie pod nasadą żołędzi, która uwiera w czasie wzwodu. Napletek mogę zsuwać, jak juz jest sciagniety i obsunięty (odsłonięta żołądź ) jest nawet ok ale same ruchy frykcyjne, czyli mocne naciąganie całej odsłoniętej skóry w dół to ból. Jeśli uznasz, ze dać zdjecie w czasie wzwodu to ok. Aha, tak się zastanawiam, smarowałem trochę penisa maściami na blizny, w sumie może zaszkodziło ? (Alantan plus, Cepan) i coś podobnego ale już je wyrzuciłem), AHA, gdy to się zaczynało trochę te b óle sytaucja była jak rpzed półtora roku, swędzenie w miejscach zwęzenia, teraz urolog zalecił mi maść antygrzybiczną. Trcohę pomogło na swedzenie. Pozdr
 

szymon1

New member
Jak miales ranke to moze jakas infekcja sie wdala stad ta przeciwgrzybiczna masc dala rade, masciami na blizny na razie nie smaruj one czasem dzialaja drazniaco jak jest naskorek uszkodzony, szczegolnie te na cebuli jak np CEPAN, ALATAN moze bardziej bezpieczny jak juz. Zapodaj fotki w wzodzie, ia jakbys byl wstanie narysowac ta linie ciecia moze w progarmie paint uda ci sie to zrobic. Ja nie sugerowalem ze jestes obrzezany tylko lekko skrocony napletek naciety po obwodzie, mogles miec tez tylko takie male nacicie ktore zminiejsz zwezenie. Dlatego moze narysuj to. A jeszcze takie pytanko z cukrzyca klopotow nie masz?
 

Marek1

New member
Oto seria fotek, jest już trochę lepiej, na fotce zaznaczyłem linie ciecia, zdjęcia gdy mogę zsuwać napletek, widocznie wcześniej przesadziłem i bolało mnie bo popękane. na fotce też widać jakby zwężenie w penisie, przy pełnej erekcji ta zwężona część opada w dół i boli bardzo w czasie stosunku lub w samej części osuwania w górę i w dół, czekam na komentarze
Fotki: http://i.imgur.com/gSYEXWa.jpg http://i.imgur.com/je1FcUR.jpg http://i.imgur.com/cwVLUgY.jpg http://i.imgur.com/2wvOyPU.jpg http://i.imgur.com/E6gxrat.jpg http://i.imgur.com/YUXW211.jpg http://i.imgur.com/eAsGKt3.jpg http://i.imgur.com/JWyB164.jpg Kilka fotek zbliżenia, widać popękane trochę naczynia, zdjęcia sprzed pół godziny Pozdro
 

szymon1

New member
Marek patrze na zdjecia i mi sie wydaje ze ty miales plastyke napletka (ta blizna jest wokół całego penisa czy ten napletek miales chyba lekko przyciety). Ale nie wazne, ja ci powiem tak na twoim miejscu niewspolzylbym teraz z kobieta, bo peknie cos albo obetrzesz naskórek a tak jak pisalem flora kobiety moze byc rozna, mozesz sie nabawic jakiejs infekcji albo jakiegos bolesnego stanu zapalnego i bedziesz musial to przeleczyc. Ja na twoim miejscu wykonalbym obrzezanie i mialbym z tym spokoj, ewentualnie mozesz poczekac jak sie to wygoji całkowicie i zastanowił sie nad plastyką napletka. Bo rozumiem ze teraz cie piecze gdybyś teraz miał współżyć? Jakbyś miał się wybrać do lekarza to węź aparat i pokarz mu jak to we wzodzie wygląda i nie idz do konowała tylko idz do fachowca polecanego na forum.
 

Marek1

New member
Hej, nie, nie miałem żadnej plastyki. Byłem u jednego z najlepszych chirurgów, sprawdzałem go też na forum.Żadne lekarz, urolog czy chirurg nie sugerował mi obrzezania bo wg. nich miałem niewielki problem z tym i właśnie poluzowanie obcisku na penisie poprzez nacięcie - sugerował to KAŻDY - spowoduje pomoc. Na razie jest nieźle. Nie wyobrażam sobie obrzezać się, bo mam tak czuły napletek, że chodziłbym jak kowboj przez hm..pół roku. Może rzeczywiście wstrzymam się teraz przed sexem. Dzisiaj chciałem spróbować, w sumie już mnie nie piecze ale co innego jest samemu odsuwać napletek a co innego w czasie sexu. Zobaczę co dalej. Czy stosować jakieś maści, żele ?
 

szymon1

New member
Chcodzi o to zeby nie zniszczyc tego napletka jak ci na nim tak bardzo zalezy;) Daj mu z miesiac odpoczynku do pelnej regeneracji tkanki i zobaczysz co dalej. Mozesz nic nie stosowac tylko o higiene dbac i go nie meczyc, ewentualnie na noc jakas oliwka bambino dla dzieci dla złagodzenia podrażnień i tyle. Bezwglednie teraz nie smaruj niczym na blizny. W przypadku jakichs naderwan czy takich trudno gojacych sie obtarc, dermatolodzy zapisuja masci przeciwegrzybiczne, masci z antybiotykiem, masci sterydowe ale to już pod kontrola lekarza i powinno się kótko stosować bo takie maście też mogą zaszkodzić. Najwązniejsze zalecenie z tego to abstynencja niech to się w spokoju wygoi. Jak bardzo chesz to możesz zastosować solcoseryl żel przez jakiś tydzień. Jak nie przjedzie to do lekarza.
Jak się wygoi i minie troche czasu, i uznasz ze ta stara blizna jest ciasna to możesz udać sie na np plastykę napletka, albo prubować pozbyć się tej blizny przez zastosowanie żelu na blizny (jestes rok po zabiegu wiec moze nie byc zadowalajacego efektu, a jesli nawet to pewnie by cie to sporo cierpliwosci kosztowalo ale to dopiero po całkowitym wygojeniu czyli smarowanie żelem na blizny za 4 tygodnie najwczeńsiej)
 

Marek1

New member
Tak zrobie, choć z ta wstrzemiesliwością kiepsko. Uprawiamy sex a ale staram sie spokojnie. Ostatnio jak posmarowałem maścią cliotlimazorum (lekarz dał ją moje partnerce) , po smarowaniu penisa jakoś lepiej się czułem w srodku, ale nadal boli odsuwanie napletka, cała skóra schodzi w dół i tam gdzie jest mniej wiecej blizna jest bardzo ciasno i to boli. Kosmetyka napletka ? Co to może pomóc w moim przypadku, możesz mi to wytłumaczyć bliżej ? Pozdro
 

szymon1

New member
Marek jak dostales od lekarza masc cliotlimazorum, to ja stosuj ale koniecznie musisz zrezygnowac ze wspolzycia. Jak bedziesz wspolzyl to zadna masc ci nie pomoze, bedziesz ja stosowal w snieskonczonosc i zniszczysz sobie blaszke napletka wewnetrznego i bedziesz musial sie calkowicie obrzezac, czego nie chciales, a mozesz nabwaic sie jeszcze powazniejszych powiklan. A jak twoja kobieta dostala ta masc to moze macie jakas infekcje grzybicza, tym bardziej powinniscie przestac wspolzyc, mowie serio bo mozesz sie nabawic powaznych klopotow, pogadaj z nia szczerze, powiedz ze lekarz ci zabronil wspolzycia na miesiac czasu.
 

Marek1

New member
Witam i proszę o porady. Jak widzicie wracam do tego samego tematu w grudniu 2014. Po prostu kolejna wizyta u dermatologa i porada, że czeka mnie jednak zabieg obrzezania. po prostu w czasie sexu boli. Tzn. w czasie erekcji jest tak samo jak przed zabiegiem nacięcia. Miejsce blizn swędzi (smaruję maściami, urolog zalecił clotrimazol), najbardziej boli to zgrubienie. Urolog powiedział, że po prostu w czasie erekcji zwiększa się penis, w czasie sexu (mimo nawilżania itd), robi się ranka i po postu przez tydzień czekam jak się zagoi. od biedy mogę uprawiać jakiś tam sex w niektórych pozycjach, po bardzo dużym nawilżeniu, moja partnerka jest bardzo wyrozumiała, sex oralny ok, ale bez zbytniego ściągania napletka. kurcze, nie wiem co robić. jestem już przecież 50 latkiem, więc mam już pewne nawyki, przyzwyczajenia erotyczne. Ok, może i naczytałem sie ale okazuje się, że większość stref erogennych jest właśnie w napletku, który mam usunąć. Nie wyobrażam sobie gołego penisa, mam b. wrazliwego, potem boję się, że będzie problem z sexem, orgazmem, mogą być problemy z sexem oralnym, odsłonięta głowka. Sorry, piszę bardzo chaotycznie ale na gorąco. Wiem, że jakąś decyzję będe musiał podejść, bo po prostu ograniczanie sexu to nie wyjście. Urolog, który mi to doradziłem powiedział, że kolejne nacięcie nic nie da, nie wypowiadał sie co do jakości póżniejszego życia erotycznegp. Może jakieś porady ? Ciekaw jestem opinii, kogoś, kto miał taki zabieg ale będąc już dojrzałym facetem. Pozdrawiam. Odezwę się znowu niebawem.
 

Prez

New member
Cześć! Mam dokładnie ten sam problem od dwóch lat. Urolog powiedział, że medycyna jeszcze nie wie co to jest, a cierpi na to kilka procent facetów. Dał mi maść Ratio-Ectosone 0.05% [Betamethasone Valerate 0.05%]. Trochę pomaga. Zabieg chirurgiczny na to nie pomoże.
 

moraj

Member
jedyne wyjscie to skuteczne maści rozluźniające i regenerujące skóre po zabiegu ale tak jak koledzy wyżej piszą wstrzemięźliwość sexualna to podstawa możesz sobie zwalić ale tak aby nie podrażnić w żaden sposób tego miejsca
 

Podobne tematy

Do góry