• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wzrost owłosienia a łysienie

healthy

New member
Panowie!

Jak to u Was wygląda, czy z wiekiem pojawia się u Was coraz więcej włosów na ciele?

Jakoś w ostatnim roku zauważyłem nagły wzrost włosów na ciele, gęstsze na klacie, pojedyncze na plecach, na tricepsach się pojawiły, do nosa już bez trymera się nie obejdzie. Czy jest to normalne, że poziom owłosienia wzrasta? Wiem, że w przypadku łysienia androgenowego włosy pojawiają się w innych miejscach zamiast na głowie, ale zastanawiam się czy u niełysiejących też przybywa włosów na ciele. Ewentualnie czy mogą to być początki łysienia? Jak się przyjrzę, to linia włosów nieco różni się niż z 10 lat temu, ale nie są to jakieś wielkie zakola.

Jak sobie radzicie z nadmiernym owłosieniem? Golenie całego ciała nieco kłopotliwe, a depilacja jakoś nie zachęca :) Laser?

Pozdrawiam
 
Napisz ile masz lat👍 Bo jeśli masz teraz np 20 to odpowiedź brzmi : tak to normalne że jesteś bardziej owłosiony. Co do łysienia na głowie a zarastaniu w innych miejscach : raczej bym tego nie łączył. Łysienie to kwestia często hormonalna i genetyczna
 

healthy

New member
Mam 30 skończone. Wygląda to tak, że byłem przeciętnie owłosiony, klata, brzuch, ręce, nogi, na plecach na lędźwiach i to wszystko. W ostatnim roku włosów na ciele przybyło, na plecach w odcinku piersiowym i na barkach, na całych rękach, gęstsze na nogach, praktycznie całe nogi pokryte plus pośladki.

Wyczytałem kiedyś, że w łysieniu typu męskiego pojawiają się włosy na ciele, a wypadają z głowy. Co mnie trochę martwi, bo od kilku lat zauważam, że linia włosów się cofa
 

demolka6

Member
Ja jeszcze nie mam skończonych trzydziestu, ale niestety genetycznie mam skłonności do wypadania włosów na głowie. Po każdym prysznicu, czy kąpieli w wannie pozostaje dużo włosów. Na ciele nie zauważyłem wzrostu owłosienia.
 

Podobne tematy

Do góry