• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ważne! Czy to załupek?

Suzenn

New member
Witam
Zabieg robiony przez Przemysława Sokołowskiego czyli w teorii jeden z lepszych lekarzy.
Martwi mnie niestety 20h po zabiegu mój sprzęt.
Miałem kiedyś załupek jak jeszcze miałem stulejke który sam odprowadzałem a teraz czuję podobny ból. Palący, lekko uciskający pod żołędziem.
Mam tam szwy także nie wiem czy da się naciągnąć napletek.. boli tamte miejsce jak cholera. Dodam że obrzęk był taki jak zdjalem pierwszy opatrunek ok 5h po zabiegu.
Czy może on się wchłaniać czy jest za ciasno.
Do tego chyba miałem dosyć sporo wycięte także czy napletek i tak nie wróci odrazu na swoje miejsce ?
Help nie wiem co robić :/
Fotki
 

Sebix92

Active member
Jeżeli masz tel. do lekarza, to dzwoń! Penis od strony wędzidełka wygląda jakby miało go rozsadzić!
Sam nic nie rób. Jeżeli lekarz nie może, to pojedź na SOR Urologiczny.
 

Suzenn

New member
Jeżeli masz tel. do lekarza, to dzwoń! Penis od strony wędzidełka wygląda jakby miało go rozsadzić!
Sam nic nie rób. Jeżeli lekarz nie może, to pojedź na SOR Urologiczny.
Dla potomnych będę tutaj prowadził jaki jest mój stan, może komuś pomoże.
Ja naszczescie cały czas leżę w szpitalu tylko rano się mega obawiałem i chciałem zaciągnąć info z każdej stroby.
O 9 na obchodzie lekarz powiedział że jest ok duży obrzęk trzeba stosować altacet i kazał mi zostać jeszcze 1 dzień.
Moj lekarz który mnie operował stwierdził że też że jest ok a tak duży obrzęk powstał już podczas zabiegu i jego powodem jest to że miałem tam wszystko już w złym stsnie.
Narazie założyłem okład z altacetu i czekam. Mega się bałem że będzie trzeba naciągać napletek na górę bo chyba bym zemdlał z bólu. Ale jeszcze różnie się może okazać także czekam..
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak dla nnie to powinien przecisnac grzyba przez opuchlizne tak by napletek naszedl na żołądź. Strasznie zacisniete i spuchniete
 

Suzenn

New member
Jeszcze dodam cos aprpo zabiegu samego.
Najbardziej bałem się znieczulenia podpajęczynówkowego. Jednak powiem wam bardziej boli wbicie wenflonu, naprawdę nic nie czuc.
Potem leżałem sobie a lekarz działał trwało to ze 30 minut. Przyjemne ciepło w nogach którymi nie da się ruszać.
Ważna rada, jak będziecie mieć takie znieczulenie to radzę nic nie pic od wieczoru dnia przedm Ogólnie to wrażenie takie jak byście byli sparaliżowani od pasa w dół. Dla mnie mega nieprzyjemne uczucie. Jak dotykasz nogi to jakby od kogoś innego. I tutaj rada żeby nie pić, przynajmniej ja nie mogłem kontrolować pełnego już pęcherza i ok 5h po zabiegu zauważyłem że zaczyna mi ''kapac'' udało się zaznaczam że LEDWO dostać do łazienki. Na prawdę jeżeli wcześniej nie ćwiczyliście siły przez te 5h na łóżku to lepiej dzwońcie po pielęgniarkę bo się wywrócicie. Poprostu lecisz na twarz, 0 równowagi. Miałem już miejscowe znieczulenie, ogólne ale te mi się najmniej podobało właśnie przez fakt że nie miałem kontroli nad swoim ciałem.
Teraz czekam, w nocy mało spałem bo dosyć mocno bolało tylko że nie miałem opatrunku..dziś spróbuję z i dam znać
 

Suzenn

New member
Jak dla nnie to powinien przecisnac grzyba przez opuchlizne tak by napletek naszedl na żołądź. Strasznie zacisniete i spuchniete
Też tak myślałem ale 3 lekarzy w sumie oceniało jeden przez zdjęcia.. ale chyba bym nie wytrzymał bólu, jak mi przyglądał się to już musiałem żebami zagryzać bluzę
 

Trolo

Well-known member
Też uwazam, że powinni przecisnąć żołędzia w tył, a co sie stanie w trakcie wzwodu? Sam pomyśl. Odplyw limfy też będzie lepszy.
 

Suzenn

New member
Też uwazam, że powinni przecisnąć żołędzia w tył, a co sie stanie w trakcie wzwodu? Sam pomyśl. Odplyw limfy też będzie lepszy.
Dzisiaj na obchodzie następny lekarz już jako czwarty i również twierdzi że wszystko ok. Wszyscy urolodzy oczywiście.
Obrzęk się nie zmniejsza narazie ale mówią że tak będzie jeszcze kilka dni.
Byłem już parę razy w szpitalu i nigdy się nie zawiodłem, szczególnie że to jedna z najlepszych placówek urologicznych na poludniu. Podczas nocnych wzwodów nie ma tak źle mimo że to wygląda średnio.
 

Suzenn

New member
Dzisiaj już po weekendzie, na obchodzie był lekarz który mnie operowal. Stwierdził tak jak się spodziewałem i jak wy pisaliście że trzeba naciągnąć napletka do góry.
Obrzęk spory i się nie zmniejszal. Muszę oddać fach Panu Sokołowskiemu bo mimo to że zrobiło się już ciasno przez weekend to mimo piekielnego bólu oczywiście, poradził sobie z tym się dosyc szybko 20-30 sekund. Szkoda że trafiłem w piątek do szpitala, tak pewnie bym miał odciąganie dzień po zabiegu i już bym siedział w domu a tak czekam do jutra :)
teraz już z górki
 

suzen

New member
Tak. Zawiodłem się. Po każdej wizycie się pytałem czy jest okej bo mi to mega nie pasowalo.
Nawet jak zaproponowałem to dzień po zabiegu to lekarz powiedział ''nie ma sensu bo napletek zaraz wróci''.
Podejrzewam że to myślenie ''nie mój pacjent - nie mój problem ''
Także nauczka dla dla ludzi w przyszłości jak macie jakieś wątpliwości to drazcie temat.
 

Grand1234

Member
Czasem warto tutaj posłuchać pewnych rad. Lekarzami może nie jesteśmy, ale za to jesteśmy po zabiegach i z doświadczenia wiemy, co należy robić. Oczywiście nie wykluczam, że niejeden urolog też jest po takim zabiegu, ale jak widać u Ciebie, to nie za dobrze Ci radzili.
 

Suzenn

New member
Jestem już na chacie od wczoraj.
Tylko sie zastanwiam w jednej sprawie, może pomożecie?
W nocy przez wzwód mimo opatrunku który miał pomagać napletek mi wrócił za żołędzia znowu, teraz już sam sobie go naciągnałem tylko nie wiem czy dobrze.. Tak to wygląda, chodzi o pytanie takie:
Obrzezanie było częściowe.
Na jednej fotce jest tak jak to normalnie wygląda a na drugiej odciągam troche i widać w jakim miejscu są szwy. Potem jak bym już miał dalej ciągnąć to boli. Mogę dalej i czy ma boleć? Bo w sumie juz nie powinno chyba....
Pytanie takie, czy szwy mają być tak jak teraz czyli pod żołędziem czy na żołądź mają wejść? Niby wygląda ok ale miejsce szycia jak dotykam to troche boli, boje sie ze cos sie tam zacisnie i bedzie lipa
 
Jestem już na chacie od wczoraj.
Tylko sie zastanwiam w jednej sprawie, może pomożecie?
W nocy przez wzwód mimo opatrunku który miał pomagać napletek mi wrócił za żołędzia znowu, teraz już sam sobie go naciągnałem tylko nie wiem czy dobrze.. Tak to wygląda, chodzi o pytanie takie:
Obrzezanie było częściowe.
Na jednej fotce jest tak jak to normalnie wygląda a na drugiej odciągam troche i widać w jakim miejscu są szwy. Potem jak bym już miał dalej ciągnąć to boli. Mogę dalej i czy ma boleć? Bo w sumie juz nie powinno chyba....
Pytanie takie, czy szwy mają być tak jak teraz czyli pod żołędziem czy na żołądź mają wejść? Niby wygląda ok ale miejsce szycia jak dotykam to troche boli, boje sie ze cos sie tam zacisnie i bedzie lipa
Nie wiem dokładnie o co ci chodzi, ale jeśli chodzi o drugie zdjęcie to ja miałem identycznie. Napletek też naciągał się do tego miejsca a dalej był dyskomfort i ból. Codziennie naciągałem i po tygodniu udało mi się to zrobić w całości.
 

Suzenn

New member
Witam
Jeszcze raz ja.. Mija już ponad 40 dni od zabiegu, bólu nie ma oczywiśscie, szwów także, da sie współżyć
Jedna kwestia mnie martwi, "opuchlizna" jakby dalej była. Pytanie czy to jeszcze opuchlizna czy poprostu za dużo skóry?
Dodam że we wzwodzie jest w miarę oki, wszystko się jakby "naciągało"
Ale w stanie spoczynku wygląda to bardzo słabo..
Mam czekać dłużej czy męczyć lekarza?
https://ibb.co/Y2Mrp52
https://ibb.co/R98KSL0
https://ibb.co/KbV2YbZ
https://ibb.co/H2VpLYr
 

mati12

Well-known member
Spokojnie 40 dni to stosunkowo nie dużo po zabiegu potrzeba czasu porównaj sobie zdjęcia po zabiegu pare dni i teraz jaka różnica za miesiąc, dwa będzie lepiej blizna kształtuje i zmienia się nawet do roku po zabiegu
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Po tym co widzialem juz na forum to nie podzielam entuzjazmu poprzednika. Watpie by wyplaszczylo sie całkowicie. I tak i tak zabieg poprawkowy to minimum 3 lub 4 miesiace. Poczekaj moze akurat sie bardziej wyrówna. Daj znac oczywiście na forum dla potomnych. Sam ciekaw jestem czy ci to zejdzie z czasem bez ponownego ciecia.
 

Podobne tematy

Do góry