• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

W co się zaopatrzyć?

JakosToBedzie

New member
Witajcie

W środę czeka mnie zabieg obrzezania częściowego. Lekarz na pewno udzieli mi wszelkich porad, co robić po zabiegu, ale chciałem się już przygotować i trochę poczytałem, co może mi się przydać.
Kupiłem:
- azulan
- dużo gazy
- plaster bez opatrunku
- sudafed (pseudoefedryna podobno powstrzyma nocne wzwody)
- contractubex do późniejszego smarowania

Powiedzcie mi proszę, czy do mycia penisa po oddawaniu moczu mogę użyć delikatnego żelu do higieny intymnej?
Jeśli chodzi o okłady z azulanu, to po prostu nasączać gazę i przykładać?
Jak długo chodzić w ciasnych gaciach, a kiedy dać już trochę swobody?
W co jeszcze powinienem zainwestować?

Dzięki za pomoc! :)
 
Nie mam pojęcia, ja sobie moczę w rumianku tak po 15-20 minut dziennie i uważam ze to jest lepsza opcja niż jakieś tam żele czy coś :p w końcu jest to naturalne
 

nope

Well-known member
Ja wlasciwie stosowalem tylko szare mydło + woda, gazę + przylepiec i octenisept. Ciasne gacie to sam zdecydujesz w momencie jak juz nie bedzie cie wkurzac nadwrazliwosc to juz zaczniesz nosic normalne. Przeciez wystarczy ze owiniesz tak freda ze czubek będzie wystawać i możesz sikac bez problemu i jedyniensobie podkladac pod cewke zalozmy gazik
 

MKD

Active member
Dokladnie,podkladasz cos miedzy ujsciem cewki a opatrunkiem.

ja kupilem:

-octanisept
-nowe ostre nozyczki
-kompresy jalowe z gazy
-przlepce materialowe 50 i 25 mm
-ketonal (ostatecznie nie bralem chociaz w nocy bolalo)
-masc emofix na rany, ktora smarowalem opatrunek
-rumianek
-szare mydlo kupilem w kostce wiec rozpuszczalem w wodzie polecam w plynie.
-masc na blizny
 

Tomek100

Member
Ja wlasciwie stosowalem tylko szare mydło + woda, gazę + przylepiec i octenisept. Ciasne gacie to sam zdecydujesz w momencie jak juz nie bedzie cie wkurzac nadwrazliwosc to juz zaczniesz nosic normalne. Przeciez wystarczy ze owiniesz tak freda ze czubek będzie wystawać i możesz sikac bez problemu i jedyniensobie podkladac pod cewke zalozmy gazik
Kurde u mnie a jestem 5 dzień po obrzezaniu całkowitym żadne podkładane gazy nie pomagają....szlak mnie trafia co siku to zmiana opatrunku 🙄😓
 

JakosToBedzie

New member
Mam jeszcze pytanie - gdzie z łatwo dostępnych sklepów kupić rzeczywiście jakieś przylegające gacie? Kupowanie po prostu mniejszego rozmiaru nie ma sensu. ;/
 

JakosToBedzie

New member
Jestem po zabiegu. Mam opatrunek i nie zamierzam go ruszać póki co. Lekarz mówił, że spokojnie mogę szczać, bo cewka jest odsłonięta. Nie wiem czemu, ale jakoś boję się tego pierwszego szczania.
Mówił też, że nie muszę po szczaniu niczym dezynfekować, bo w moczu nie ma bakterii. Co Wy na to?
 

AGv

Active member
Jakie obrzezanie zrobiłeś?
Teoretycznie zdrowy mocz jest jałowy. Ale jak już jest na zewnątrz, jest środowiskiem do rozwoju bakterii. Ja stosowałem octenisept i wszystko było git🙂
 

JakosToBedzie

New member
W spoczynku nie miałem problemu ze zsunięciem, tylko we wzwodzie. Lekarz zalecił mi trzymanie tego opatrunku, który założył, do piątku i zmianę po umyciu się właśnie w piątek. Czekam jeszcze chwilę z tym szczaniem. Mam nadzieję, ze opatrunek się nie zaleje.
 

MKD

Active member
Jest kilka opcji.

albo podloz szklanke pod cewke ale to wyszczasz na pewno wiecej slbo duzo gazy miedzy opatrunek a cewke.

do tego sika z penisem skierowanym maksymalnie w dol
 
Do góry