• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Usuniete wedzidelko - Nie chce sie goic!

Irrlii

New member
Dzis mija 17 dni od zabiegu obrzezania calkowitego. Od samego poczatku, w miejscu po usunietym wedzidelku zbieralo sie sporo ropy i krwi. Gdy po tygodniu nie bylo zmian, udalem sie do lekarza ktory mnie operowal i powiedzial mi ze to sie goi i tak bywa. Dzis dobijam do 3 tygodnia po zabiegu i dalej nic...

Sa dni ze jest lepiej, ale wciaz mam sporo ropy na gazie ktora zakladam na noc, czasem troche krwi. Raz jeden ta ropa sie mocniej wymyla i pod spodem mam wciaz ranke nie zagojona.

Czy ktos moze mi pomoc? Ile to sie ma goic? :?
 

sławek83

Moderator
Mi wędzidełko też strasznie długo się goiło ale trzy tygodnie to chyba już za długo?? Idź do tego lekarza albo do innego bo po takim czasie już powinno być zagojone, no może nie do końca ale lepiej niż ty masz.
 

Pan_Ahmed

New member
Irrlii - myślę, że powinno Ci to minąć prędzej czy później. Każdy ma inaczej, a trzeba wiedzieć, że (jak to już zostało powiedziane) wędzidełko goi się najdłużej.
Mi goiło się 3 tygodnie, wtedy opatrunki zaczęły być prawie że czyste od brązowych plamek z zaschniętej krwi.
 

Mieczyslaw

New member
U mnie nie chciało się goić przy wędzidełku. Za każdym razem opatrunek przyklejał się. Zdejmowałem go oczywiście mocząc i doczekując chwilę ale i tak pozostawała jakaś ranka (bez krwaiwnia).
Wreszcie poszedłem do apteki i kupiłem maść TRIBIOTIC - antybakteryjna, pomaga w gojeniu się ran.
O dziwo pomogło do razu - pierwszy raz zdjąłem opatrunek bez "przyklejenia" :lol:
Polecam tę maść ale chwilowo. Na opakowaniu jest info. żeby stosować nie dłużej niż 7 dni...
 

patryk9312

New member
Wędzidełko jest beznadziejne, coś o tym wiem, też długo się goiło i do tej pory jak za długo siedzę w wodzie to mnie zaczyna szczypać ;/
 

Mieczyslaw

New member
sławek83 napisał:
45 lat ze stulejką :shock: :roll: chłopie, szacun ;) a myślałem że ja długo zwlekałem.


No tak wyszło. Wcześniej nie miałem jakichś problenów, albo nieznaczne a później nasiliło się - może małe blizny itd.
Teraz dzięki internetowi i forum jest inaczej - są opinie o lekarzach.
Kiedyś tak jak ja mogłeś trafić do takiego który powiedział, że zdziwiam i że jestem nadwrażliwy... :|

A propo wieku to urolog opowiadał mi o jenym ojcu który przyszedł z synem który miał stulejkę, potem z drugim a na końcu zjawił się sam z tym samym :D
 

dubudum

New member
tyle lat nie przeszkadzało Ci to w seksie?? ja sobie oto jak poradziłem z wędzidełkiem:schemat ten sam:ciągle ślady na gazie,ropa,surowica.W dniu 14 zdjąłem nieszczęsne nitki starej,zbieranej od początku gazy(w którą wsiąkło sporo syfiastych płynów),które blokowały ranę i spowalniały gojenie.Oczywiście tego samego dnia poszła obfita krew,jak z otwartej żyły. Ale chyba własnie tego było kumplowi potrzeba. jak rana się zatamowała świeżo skrzepłą krwią(a nie syfem ze starych bandaży),opatrzyłem gazą,i po 3 dniach zagoiło się prawie na amen:) Warto ogólnie odstawić opatrunki dość wcześnie,i najwyżej ratować nimi jak jest potrzeba(dużo szybciej się goi wszystko)
 

Mascotte

New member
Przemywaj często ranę Rivanolem, zakładaj lekkie opatrynki, żeby do rany dostawało się jak najwięcej powietrza. Jeśli do tygodnia się nic nie poprawi zgłoś się do lekarza.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry