• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Szwy się odrywają po przyklejeniu do opatrunku

Kayzo

New member
12 dni temu miałem zabieg całkowitego obrzezania z plastyką wędzidełka. Po tygodniu rozerwały się 4 szwy po lewej stronie i poprawka w znieczuleniu miejscowym. Teraz jestem 4 dni po tej poprawce i za każdym razem przy zmianie opatrunku (zalecenia były takie żeby zmieniać opatrunek ok. 3 razy dziennie i psikać octeniseptem 2 razy dziennie) szwy po lewej stronie przyklejają się do opatrunku. Oczywiście wtedy psikam octeniseptem w te miejsce żeby nie oderwać szwów ale niestety dzisiaj 1 szew lub 2 poszły razem z opatrunkiem mimo wypsikania sporej ilości octeniseptu. Czy ktoś tak miał, że szwy się przyklejały do opatrunku i wyrywały razem z nim? Jak temu zaradzić? Zawsze tylko z lewej strony się opatrunek przykleja.
 

Trolo

Well-known member
Prawidłowo robisz czyli najpierw moczenie, a potem zdejmowanie opatrunku, ale przecież możesz sobie przytrzymać szew jedną ręką, a drugą zdejmować opatrunek. Wyatarczy psiknąć kilka razy, żeby się zmoczyło i chwile poczekać 2-3 min. i potem rozklejać. A może to już ich czas i po prostu wypadają.
 

Kayzo

New member
Prawidłowo robisz czyli najpierw moczenie, a potem zdejmowanie opatrunku, ale przecież możesz sobie przytrzymać szew jedną ręką, a drugą zdejmować opatrunek. Wyatarczy psiknąć kilka razy, żeby się zmoczyło i chwile poczekać 2-3 min. i potem rozklejać. A może to już ich czas i po prostu wypadają.
Raczej nie wypadają bo jest ich czas bo dopiero minęły 4 dni :/. Ale właśnie psikam bardzo dobrze na te miejsce gdzie jest sklejone z opatrunkiem ale czasem, tak jak dzisiaj, się zdarzy tak, że po prostu się wyrwą te szwy i nie wiem czy to normalne, że tak słabo trzymają. Zawsze też jest to lewa strona, po innych się opatrunek nie przykleja.
 

MKD

Active member
Jak chcesz sie myc 3 razy dziennie i za kazdym razem sciagac opatrunek to naruszasz rane. Ja w pierwszych dniach mylem raz dziennie tak na ideal co zajmowalo mi godzine a gdzie tutaj reszta.

2 razy dziennie zaczalem pozniej jak juz bylo wstepnie zagojone bo wtedy ciagniecie za szwy przy sciaganiu opatrunku wydawalo mi sie mniej straszne dla rany
 

kamilops

Active member
nie psikaj octeniseptem, tylko idz pod prysznic raz dziennie z opatrunkiem, on dobrze namoknie, ściagasz go i dopiero dezynfekujesz rane
 

Podobne tematy

Do góry