• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Szwy nie chca sie rozpuscic

stulejman009

New member
Witam, jakos ponad 7 tygodni mialem zabieg stulejki. Wszystko pieknie sie zagoilo, tylko szwy zostaly. Szwy oczywiscie sa rozpuszczalne. Istnieje jakikolwiek sposob, aby przyspieszyc rozpuszanie szwow? Jakies mascie albo cos? Dodam, ze probowalem juz dlugich kapieli i nie pomoglo. Do urologa na zdjecie szwow nie widzi mi sie isc, bo ma ceny z kosmosu.
 

niemalipy

New member
Ja miałem podobny problem, po 5ciu tygodniach wypadł mi może jeden szew tylko (a niby też miałem rozpuszczalne). Miałem problem, żeby się dostać w ogóle do jakiegokolwiek urologa na zdjęcie szwów, więc wziąłem sprawy w swoje ręce , kupiłem malutkie nożyczki do paznokci oraz pęsetę, i w 2 dni wyciągnąłem sobie praktycznie wszystkie szwy (a miałem ich około 14). Przed wyjmowaniem moczyłem ok 20 min pindola w ciepłej wodzie, żeby szwy były kruche, tylko musisz bardzo dokładnie i z wyczuciem te szwy przecinać pod zawiązanym supełkiem, żeby później ładnie chwytać pęsetą i wyjmować. Przed całą operacją i po jej wykonaniu dokładnie odkażałem przyjaciela Octeniseptem. Niektóre organizmy po prostu bardzo ciężko rozpuszczają te szwy, a jeżeli masz je aż 7 tygodni, to jest naprawdę bardzo długo...
 

Jurek4999

New member
Cześć. Ja jestem już 3 tygodnie po zabiegu. Miałem założonych 25 szwów. Obecnie zostalo okolo 15. Lekarz urolog do którego chodziłem był chirurgiem i polecił moczyć małego w rumianku " tak nim pobujać" co przyśpieszy rozpuszczenie się nici. Z początku tak robilem i wydaje mi sie ze pomagalo. Teraz nie mam na to czasu, wiec mycie i kapiele to zastepuja.
 

Podobne tematy

Do góry