• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stulejka

2009_10

New member
Dzień dobry mam 13 lat i wydaje mi się że mam stulejkę skórka schodzi i pokazuje się żołądź ale nie wychodzi na maksa tylko wokół jest jakiś biały płyn nie mam też wytrysków

Tutaj link
 

toastt

Well-known member
Ten biały płyn to prawdopodobnie mastka. Zacznij częściej się myć pod napletkiem i powinna zniknąć. Dodatkowo wygląda na to, że masz częściowo sklejoną żołądź z napletkiem. Najlepiej by było byś codziennie odciągał napletek przy kąpieli, to się może z czasem sprawa unormuje, ale dobrze by było by zobaczył to lekarz pediatra. Jak masz dobre relacje z rodzicami to powiedz im o tym, żeby zabrali Cię do lekarza. Jesteś jeszcze młody, więc da się to ogarnąć bez jakichkolwiek zabiegów chirurgicznych.
 

2009_10

New member
Wole rodzicą nie mówić i do lekarza wstydzę się pójść więc będę codziennie przy kapilei odciągał napletek i może się uda dziękuję za pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

toastt

Well-known member
Gdybyś jednak za jakiś czas nie widział poprawy to postaraj się przełamać strach i powiedzieć rodzicom, albo chociaż tacie. Nie masz się czego wstydzić, to choroba jak każda inna. Jeżeli się napletek nie rozklei z żołędzią to czym później z tym pójdziesz do lekarza, to tym gorzej dla Ciebie. Tutaj chodzi o twoją przyszłość, a uwierz mi, że lekarz nie takie rzeczy widział. W każdym razie życzę Ci powodzenia.
 

morgan66

Active member
Ojoj, młody kolego - stulejkę to Ty masz na pewno + chyba chyba sklejenie napletka z żółądzią. Serio - wcześniej czy później bez zabiegu to się nie obędzie. Jeśli masz rodziców spoko tylko się zwyczajnie wstydzisz to się przełam...
 

Krystiankendroj

Active member
Jak najszybciej z tym coś rób, naciągaj w wannie jak najczęściej albo powiedz rodzica , później będą z tego problemy ,im wcześniej tym lepiej z dla własnego dobrs i własnej przyszłości nie popełniaj błędów, najlepiej jakbyś rodzica powiedział o stulejce i dalej do lekarza
 

Zib33

Active member
Mi to też wygląda na sklejenie, nad którym możesz na razie sam popracować. Napletek wydaje się dość luźny, więc może "pod spodem" nie czai się stulejka. Przyjrzyj się jeszcze wędzidełku (taka skórka, która łączy żołądź z napletkiem od spodu) - możesz mieć za krótkie.

Biały płyn, o którym piszesz, to pewnie mastka i świadczy o tym, że niedokładnie myjesz te miejsca.

Na wytryski jeszcze przyjdzie pora.

Wstyd jest rzeczą normalną, ale przechodzą przez to wszyscy na tym forum, czy mają 13, czy 50 lat. I uwierz nam, z wiekiem wcale nie jest łatwiej. Trzeba się wziąść w garść i udowodnić sobie, że jest się FACETEM i zmierzyć się problemem. Prawda jest taka, że jeśli zabieg byłby konieczny, to im młodszy jesteś tym lepiej się to goi i lepszy końcowy efekt. Więc nie warto czekać.
 

Zib33

Active member
To bardzo unerwione i wrażliwe miejsce, na początku dotyk daje tak silne odczucia, że są aż bolesne. Z czasem to się wyreguluje. Tak jak koledzy napisali - codziennie delikatnie odciągaj napletek i myj ciepłą wodą. Będzie się powoli poprawiać.
 

caesar_pl

Member
Dzień dobry mam 13 lat i wydaje mi się że mam stulejkę skórka schodzi i pokazuje się żołądź ale nie wychodzi na maksa tylko wokół jest jakiś biały płyn nie mam też wytrysków

Tutaj link
Nie mów nic rodzicom, idź do urologa, on załatwi ci zabieg i da zwolnienie z powodu bólu głowy. Nikt nie pokapuje co było.
 

Gnievvny

New member
Primo: dlaczego nie chcesz o tym rodzicom powiedzieć? Masz z nimi złe relacje? Jeśli nie, to traktuj to jak każdą inną dolegliwość, przecież najzwyczajniej w świecie zależy im na tym, żebyś był zdrowy i nie miał problemów ze swoim ciałem. Przecież ze złamaną ręką byś się przed nimi nie krył.
Secundo: wygląda faktycznie na coś, co zwyczajnie powinien obejrzeć lekarz (najpierw pediatra, a potem urolog jeśli będzie wskazanie). Po to są i po to ciężki hajs na nich idzie, żeby pomagali w takich sytuacjach :)
 

dandoo

Active member
mam nadzieje ze powiedziales rodzicom i dzialasz w temacie, najlepsza prawda od ukrywania czegoś co da się naprawić i kuec zryta psyche, pogadaj z tatą, nie wstydz sie pokazac, a jak masz dziwne relacje to idz do lejarza rodzinnego i powiedz ze podejrzewasz stulejke i zeby dalej cie pokierowala. nie ma sie co wstydzić chlopie, ptaka ma kazdy facet, jeden takiego drugi innego, tak juz jest ale u ciebie da sie naprawic a lepiej zrobic to wczesniej i bedziesz gotowy do zycia dorosłego ;)
 

Trolo

Well-known member
No co się dziwicie jak goście nie mają zielonego pojęcia tylko piszą przez pryzmat tego co oni by zrobili bo się obrzezali w wieku 30 lat i teraz wielcy fachowcy, a jak mieli 13 lat to klepali cicho pod kołderką nie przejmując się co tam na dole byle przyjemnie było. Przepraszam za to co piszę i offtopic ale czasem to takie porady z czapy lecą że szok.
 

dandoo

Active member
trolo niech mlody idzie do lekarza i on doradzi ani ja ani Ty nim nie jest i to zostalo mu polecone. kazdy wyraza swoje zdanie ale w kazdym wieku czy starszy czy mlodszy o zabiegu powinien decydowac lekarz, kazdy mial z nas kiedys 13 lat ale do tych spraw bylo rozne podejscie . Mlody nie sugeruj sie wypowiedziami nikogo mozesz przeczytac opinie ale idz pogadaj z rodzicem a jak trzeba to do lekarza i problem bedziesz mial z glowy bo powie ci fachowiec co mozna zrobic a nie my ani trolo ani ja ;) milego powodzenia z rodzicami nie obawiaj sie ich choc sprawy intymne nigdy nie sa proste :)
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
J Guz na prąciu i stulejka zdjecia Inne 12
D Stulejka Czynnościowa Stulejka 35
M Stulejka a badania moczu Stulejka 1
K stulejka a seks Stulejka 1
P Stulejka seks w prezerwatywie Stulejka 2

Podobne tematy

Do góry