• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

stulejka/liszaj?

metz201

New member
Witajcie,

Od paru miesiecy borykam sie z problemem zweżonej skory napletka. najgorzej jest podczas wzwodu, da się sciągnać caly napletek, natomiast mocno ciagnie w dół i powoduje dyskomfort. Po zaleceniach dermatologa stosowałem masc protopic, najpierw 0.03, później 0.1 natomiast nie ma poprawy. Po wizycie u urologa zaproponowano mi plastykę - grzbietowo boczną. Nie mam pojęcia co robic - czy ciąć całkowicie, czy próbować jeszcze maści?

Zdjęcia:
 

marcin234

Member
Próbować warto, ale skoro urolog proponował plastykę, to widocznie problem jest na tyle zaawansowany, że maści nie pomogą. Mimo wszystko zastanowiłbym się nad obrzezaniem, bo plastyka podobno nie zawsze wychodzi i problem może powrócić. Poczytaj sobie o obrzezaniu staplerem.
 

flader

Active member
No niestety kolego, konkretne przewężenie. Jeżeli nie miałeś tak od zawsze to nie ma co się bawić w maści, bo to jest przewężenie nabyte, a ono jest spowodowane bliznowaceniem tkanki. Jak na moje to tutaj najlepiej zrobić resekcje tego napletka wewnętrznego w miejscu zwężenia i wyszłoby fajne low/med. Co do plastyki to ja bym na twoim miejscu się nie zgadzał. Zazwyczaj to kończy się nawrotem stulejki, także lepiej zrobić dobre obrzezanie i mieć to z głowy. Przy okazji, jeżeli żołądź ciągnie w dół to plastyka wędzidełka. Akurat jego plastyka jest w porządku, ew. całkowite usunięcie też jest okej.
 

dandoo

Active member
ja ci nic nie będę polecał, poczytaj na forum, ale też ogólnie jak piszą lekarze na internecie o metodach leczenia, ja miałem też problemy przy wzwodzie i zdecydowałem się na obrzezanie częściowe staplerem ale pamiętaj musisz to przegadać z lekarzem, wszystkie metody mają swoje wady zalety a ty sam musisz zdecydować. ja nie chciałem nawrotu stąd moja decyzja o obrzezaniu kosztem napletka, nie wiem jak to będzie finalnie, jak wygląd, odczucia itd, poczytaj różne tamaty i na necie jakie są metody leczenia, wtedy też przegadaj z urologiem i na pewno znajdziecie rozwiązanie. Za wcześnie na moją ocenę bo finalny efekt to zobaczę pewno po 6-12 miesięcy. Ja osobiście nie rozważałem plastyki, szczerze nawet urolog mi tego nie proponował, powiedział otwarcie możemy spróbować maście ale raczej się nie uda albo obrzezanie częściowe staplerem. powodzenia w podjęciu decyzji.
 

Trolo

Well-known member
Wydłużanie/usunięcie wędzidełka poluzuje napletek, ale jeżeli nie będziesz rozciągał po zabiegu będzie podobnie jak teraz. Napletek będzie się bardziej rozsuwał po trzonie penisa, ale może pozostać trochę zwężenia. Jeżeli lekarz oglądał i zalecił obrzezanie to raczej nie bawiłbym się w częściowe, tylko raczej całkowite high-loose. Zostaje więcej napletka, w spoczynku przykrywa żołądź, we wzwodzie możesz nim ruszać.
 

toastt

Well-known member
Szkoda się bawić w plastykę, po której jest duża szansa na nawrót stulejki. Po co się dwa razy z tym męczyć, kiedy można zamknąć temat w jednym zabiegu. Wybierz któregoś z polecanych lekarzy na forum i obejrzyj jego prace i idź do niego.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
J Guz na prąciu i stulejka zdjecia Inne 12
D Stulejka Czynnościowa Stulejka 35
M Stulejka a badania moczu Stulejka 1
K stulejka a seks Stulejka 1
P Stulejka seks w prezerwatywie Stulejka 2

Podobne tematy

Do góry