• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ściągać napletek czy nie(plastyka napletka,usuniecie wedzide

23latek

New member
Witam wszystkich,

miałem wykonywany zabieg plastyki napletka i usunięcia wędzidełka w poniedziałek 30.12.2013r.. Cały czas dręczy mnie pytanie czy mam ściągać napletek czy na razie lepiej go nie ruszać? jak myślicie? Do mojego chirurga nie mogę się dodzwonić a na kontrole jadę dopiero w piątek. Co do stanu obecnego to mam delikatnie napuchnięty penis, tak mnie więcej w połowie :) dużo szwów mi już wyszło ale dokładnie nie mogę sprawdzić bo boje się ściągać mocniej napletek żeby nic tam nie narobić złego. Ból mam prawie cały czas ale taki delikatny, bardziej czucie, no może oprócz okolic wedzidełka ale tam dopiero dzis zaczeło mnie bolec, chyba szwy mi wyszły z niego :)
 

kalipa

New member
Re: Ściągać napletek czy nie(plastyka napletka,usuniecie wed

Człowieku... dużo szwów Ci już wyszło 4 dni po zabiegu? Te szwy zaczynają wypadać dopiero po 3-4 tygodniu!

Druga sprawa... Lekarz Ci powiedział "zrobię Ci zabieg i do widzenia"? Wszystkie pytania kieruj do chirurga. Mało rozsądne z drugiej strony robić zabieg w takim terminie bo co z kontrolą parę dni po? W noc sylwestrową?
 

Heniek1330

New member
Re: Ściągać napletek czy nie(plastyka napletka,usuniecie wed

Ja już ćwiczyłem na następny dzień. Tak jak kazał lekarz. Jak nie chciał mi schodzić napletek to skraplałem go wodą z mydłem protex i miał mniejsze tarcie, przez co schodził. Wykonywałem 6-7 razy dziennie ćwiczenia po 10-15 odciągnięć aż za żołądź.
 

kalipa

New member
Re: Ściągać napletek czy nie(plastyka napletka,usuniecie wed

Widzisz to zależy od lekarza oraz od metody. Ja po plastyce nie dostałem żadnych wytycznych odnośnie ćwiczeń. Po prostu... trochę zeszła opuchlizna to zacząłem ściągać.
 

Heniek1330

New member
Re: Ściągać napletek czy nie(plastyka napletka,usuniecie wed

To świadczy tylko o niekompetencji lekarza, który nie poinformował Cię o wszystkim i nie odpowiedział na wszystkie twoje pytania.

Po pierwsze po sikaniu trzeba umyć penisa wodą z mydłem protex, Ja używałem do tego wacików kosmetycznych.
Po drugie odciąganie napletka po około 10 powtórzeń 6 razy dziennie. Dlaczego? Ponieważ rana się goi i zawęża. Jeżeli nie będziesz ćwiczył to się dobrze nie rozciągnie i znów będzie to samo.
 

jarek89

Moderator
Re: Ściągać napletek czy nie(plastyka napletka,usuniecie wed

Wystarczy, że będziesz dwa razy dziennie odciągał napletek, tak żeby rana się nie zastała.

Z tymi zaleceniami, to nie jest oznaka niekompetencji lekarza. Po lekturze relacji na tym forum mogę stwierdzić, że większość medyków sądzi, że skoro oni wiedzą, jak należy postępować po zabiegu, to i zapewne pacjent to wie. Dlatego też należy o wszystko się dopytać.
 

23latek

New member
Re: Ściągać napletek czy nie(plastyka napletka,usuniecie wed

Minął tydzień od zabiegu i dziś ściągnąłem napletek prawie całkowicie( był na granicy końca żołędzia). Szwów mam jednak jeszcze dużo, po prostu wcześniej pewnie przez opuchliznę nie mogłem aż tak bardzo go ściągnąć i nie widziałem ich :) co do lekarza to byłem tak zestresowany że nie za dużo pamiętam z tego co mówił, jestem stereotypowym mężczyzną który kichając boi się że będzie miał zawał :lol:
zabieg miałem w klinice ars medical w krakowie, dr. Fortuna. Wydaje mi się że jest ok, ale ma specyficzne podejście do pacjenta:) oceniać go będę jak minie przynajmniej miesiąc i będzie można wszystko dokładnie zobaczyć i przetestować.

sciagać napletek będe 2 razy dziennie bo na wiece to nie da rady, jeszcze trochę mnie to wszystko ciągnie itp. dodam że przed zabiegiem w spoczynku bez problemu ściągałem napletek a w czasie wzwodu schodził tak trochę ponad połowę żołędzia, i jak już byłem blisko wytrysku to strasznie zaczynał mnie cisnąc.
 

Podobne tematy

Do góry