• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Sączenie krwi

Koperfild18

New member
Witam, jestem 3 dobę po obrzezaniu całkowitym , za każdym razem przy zmianie opatrunku i psikaniem octaniseptem zaczyna pojawiać się krew dokoła szwów, dzisiaj zauważyłem, że zaczyna pojawiać się opuchlizna i przy oddawaniu moczu zaczęło mnie piec, czy to normalne?
 

mati12

Well-known member
Jesteś świeżo po zabiegu ma prawo piec, puchnąć, nie Nadużywaj octaniseptu starczy rano i wieczór po obmyciu nos opatrunek i uniesiony do góry
 

Klemens

Member
Cześć, ja jestem również 3 dobę po zabiegu, mi lekarz nie wspominał o żadnej soli, przy zmianie opatrunku przemywam delikatnie polewając całą ranę ciepłą wodą z szarym mydłem, osuszam sterylnym gazikiem, psikam Octaniseptem, czekam aż wyschnie i zakładam nowy opatrunek. Co do krwi, również pojawia mi się przy zmianie opatrunku, opuchlizna nasiliła mi się wczoraj wieczorem, więc myślę, że mamy podobnie i tak powinno być. Trzymam kciuki za Ciebie :)
 

Koperfild18

New member
Cześć, ja jestem również 3 dobę po zabiegu, mi lekarz nie wspominał o żadnej soli, przy zmianie opatrunku przemywam delikatnie polewając całą ranę ciepłą wodą z szarym mydłem, osuszam sterylnym gazikiem, psikam Octaniseptem, czekam aż wyschnie i zakładam nowy opatrunek. Co do krwi, również pojawia mi się przy zmianie opatrunku, opuchlizna nasiliła mi się wczoraj wieczorem, więc myślę, że mamy podobnie i tak powinno być. Trzymam kciuki za Ciebie :)
Cześć 🙂 często zmieniasz opatrunek?
 

Koperfild18

New member
Staram się jak najrzadziej żeby nie naruszać rany, chyba, że się cały opatrunek zasika to częściej, ale mój lekarz nie mówił mi ile razy powinienem zmieniać, jak u Ciebie to wygląda?
Ja za każdym razem po sikaniu, bo niestety pierwszy raz próbowałem bez ściągania opatrunku no ale poleciało na niego i zaczęło strasznie piec i od tamtej pory zawsze przed sikaniem ściągam opatrunek, czyli jakieś 3-4 razy dziennie i za każdym razem psikam tylko octaniseptem
 

MKD

Active member
Ja nie polecam co sikanie zmieniac. Odrywasz od rany i ja tylko naruszasz. Zmieniaj rano i wieczorem. Sikasz z penisem skierowanym w dol a miedzy cewke w opatrunek podkladadsz papier toaletowy zeby mocz nir dostal sie do opatrunku.

ja nawet zmienialem raczej raz dziennie i dodatkowo na opatrunek dawalem masc emofix na rany. Gojenie bylo blyskawiczne.

nawet jak zmoczysz konkretnir opatrubek to i tak cos tam rane naruszysz - to nie uniknione
 

Koperfild18

New member
Ja nie polecam co sikanie zmieniac. Odrywasz od rany i ja tylko naruszasz. Zmieniaj rano i wieczorem. Sikasz z penisem skierowanym w dol a miedzy cewke w opatrunek podkladadsz papier toaletowy zeby mocz nir dostal sie do opatrunku.

ja nawet zmienialem raczej raz dziennie i dodatkowo na opatrunek dawalem masc emofix na rany. Gojenie bylo blyskawiczne.

nawet jak zmoczysz konkretnir opatrubek to i tak cos tam rane naruszysz - to nie uniknione
Nie wiem czy mimo to papier nie przesiąknie i będzie piekło
 

Trolo

Well-known member
Nie ma co kombinować. Nie ma szans, żebyś przyspieszył gojenie na tyle, że w tydzień się uspokoi wszystko. Naprawdę potrzeba czasu na zagojenie.
 

MKD

Active member
Nie wiem czy mimo to papier nie przesiąknie i będzie piekło

nie przesiaknie :) Mowie z wlasnego doswiadczenia. Jakbym ja zmienial opatrunek co siaknie to by to bylo z 6 razy dziennie a zmienialem raz - dwa razy dziennie, smarowalem mascia na rany i efekty byly bardzo zadowalajace
 

Koperfild18

New member
nie przesiaknie :) Mowie z wlasnego doswiadczenia. Jakbym ja zmienial opatrunek co siaknie to by to bylo z 6 razy dziennie a zmienialem raz - dwa razy dziennie, smarowalem mascia na rany i efekty byly bardzo zadowalajace
Rzeczywiście dzisiaj rano się odważyłem tak zrobić i nie przesiąkł i nic nie piekło 🙂 dzięki za dobrą radę 🙂
 

Podobne tematy

Do góry