• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Są inne sposoby na usunięcie stulejki niż obrzezanie?

Mazureqp

New member
Mam do was pytanie bo mam stulejkę wrodzona czy są jakieś inne sposoby na pozbycie się stulejki (wrodzonej) niż obrzezanie?jakieś operacje inne albo coś takiego.
 

calvink

Member
Specjalistą nie jestem bo sam jestem w trakcie rozwiązywania problemu wrodzonej stulejki (albo inaczej, stulejki - odkąd pamiętam). Takiej całkowitej. Byłem na zabiegi plastyki (wydłużenie wędzidełka, nacięcie skóry i skrócenie napletka). Efekt jest taki że w spoczynku wystaje "mniejsza" połowa główki (chyba że jest zimno albo stres i się skurczy do minimum to tylko mały kawałek tylko wystaje). Nie zostałem więc obrzezany, członek jest można powiedzieć "kompletny" napletek zachowany. Innych metod to raczej nie ma, można co najwyżej przebierać w narzędziach czy laser czy skalpel... małą stulejkę w młodszym wieku to podobno można jeszcze rozćwiczyć... są tu takie dwa tematy podpięte "stulejka od a do z" oraz "porady wujka rafika" 😄 tam znajdziesz więcej informacji. Według mnie nie ma co kombinować tylko się tego pozbyć.
 

Amek

Active member
Może być same nacięcie bez skracania napletka, ale to zależy od stanu napletka, jeśli się tam zrobiła jakaś twarda blizna (pierścień) lub inne blizny to trzeba wyciąć część napletka i zszyć lub wyciąć cały napletek i zszyć.
 

kaolik98

Well-known member
Ja miałem wydłużone wędzidełko i nie załatwiło to sprawy, przy wzwodzie z trudnością ściągam napletek i obciera on żołądź. Lepiej od razu wykonać obrzezanie całkowite u dobrego urologa i nie pieprzyc się w wydłużanie. Będziecie mieli problem z głowy.
 

Buos

Member
Odpowiedź jest, jak zwykle - to zależy. Od tego w jakim jesteś wieku, w jakim stopniu jest stulejka. Najlepiej znaleźć dobrego urologa, takiego który w głowie nie ma tylko krojenia i popatrzy fachowym okiem czy i na jaki jest inny sposób poradzenia sobie ze sprawą. W niektórych przypadkach w młodszym wieku wystarczą ćwiczenia i odpowiednie maści, czasami sprawę rozwiązuje plastyka (czyli zachowujesz znaczącą część napletka, który jest właściwymi cięciami kształtowany tak by przy wzwodzie normalnie odchodził i wracał na miejsce po jego zakończenia), czasami niestety trzeba podjąć bardziej radykalne kroki. Obawiam się, że nikt z Nas, kto nie jest lekarzem, poza tym nie widzi przypadku nie będzie w stanie nic więcej doradzić, poza ewentualnymi własnymi doświadczeniami, ale pamiętaj każdy jest inny, u każdego był nieco inny przypadek. To co pomogło mnie może nie wystarczyć Tobie i na odwrót. Podsumowując dobry, myślący lekarz, choć znalezienie takiego może nie być proste, ale próbować trzeba.
 

ToJa83

Member
Albo obrzezanie, albo plastyka napletka. Innej metody nie ma. Z tym, że po plastyce stulejka może powrócić - po obrzezaniu nie na takiej możliwości.
 

Trolo

Well-known member
Jeżeli na ten moment nie jesteś w stanie pójść do lekarza to polecam zainteresować się sposobami z linku poniżej. Wszystko zależy od tego jak duże jest to zwężenie. Czy jesteś w stanie to rozciągać palcami czy na początku tylko wsadzając w otwór kilka patyczków do uszu stopniowo powodując rozciąganie. A może głównym problemem jest u Ciebie sklejenie napletka do żołędzia i dlatego nie zsuwasz go. Można spróbować i pomóc sobie na tyle, że będziesz zsuwał w spoczynku co umożliwi Ci mycie penisa, a jeżeli dalej problem będzie występował we wzwodzie, to pójdziesz na zabieg po 18r życia.
Obrzezanie, obrzezanie częściowe, wydłużanie wędzidełka to właśnie są operacje. Poza sposobami takimi domowymi pozostaje tylko operacja zależna od tego co u Ciebie jest konieczne a co chcesz uzyskać po zabiegu.


 

Podobne tematy

Do góry