• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rożnica między ob. częściowym, a plastyką. +pytanie o sport

ja656565

New member
Witam
Oba zabiegi polegają na usunięciu zwężonej części napletka, ale czym dokładnie różni się wygląd, zabieg i życie po nim?

Na razie jestem niezdecydowany co do zabiegu i nie wiem co powie lekarz. Chciałem sie zapytać osób po obrzezaniu całkowitym jak wygląda sport po operacji. Nie chodzi mi o pierwsze tygodnie, ale nie chciałbym też czekać rok aby się porządnie wybiegać ;) Boję się też co w takiej sytuacji z pływaniem... skoro żołądź "schnie" i poprzez nawilżenie wodą jest bardziej czułą to chciałem się zapytać tych bardziej doświadczonych o dyskomfort lub inne odczucia na basenie.

Dzięki za pomoc;)
 

marko

New member
Re: Rożnica między ob. częściowym, a plastyką. +pytanie o sp

ja656565 napisał:
Witam
Chciałem sie zapytać osób po obrzezaniu całkowitym jak wygląda sport po operacji. Nie chodzi mi o pierwsze tygodnie, ale nie chciałbym też czekać rok aby się porządnie wybiegać ;)
To pewnie zależy od tego w czym się biega (bielizna, spodenki). Podczas biegania, tak jak i jeździe na rowerze, możemy doznać obtarć. Sądzę jednak, że po zabiegu, po całkowitym już wygojeniu ran, nie będziesz mieć problemów z bieganiem ;)
Boję się też co w takiej sytuacji z pływaniem... skoro żołądź "schnie" i poprzez nawilżenie wodą jest bardziej czułą to chciałem się zapytać tych bardziej doświadczonych o dyskomfort lub inne odczucia na basenie.
Schnie bo nie jest schowany w napletku którego już przecież nie ma jednak przez to, że jest cały czas na wierzchu, z czasem przyzwyczaja się (jak to niektórzy mówią, hartuje się) i ani bielizna ani tym bardziej woda nie będzie mu przeszkadzać a jego wrażliwość nie zwiększa się a wręcz przeciwnie.
 

Podobne tematy

Do góry