• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanie odnośnie rehabilitacji po zabiegu

kd35

New member
Witam, umieściłem w tym dziale, bo zabieg będę miał dopiero w piątek, ale mam pytanie odnośnie tego ile czasu po zabiegu musi minąć, żebym w miarę normalnie mógł funkcjonować. Chodzi dokładnie o to, że zbliża się sesja i mam niektóre zajęcia na których muszę być, bo nie ma z nich zwolnień i obecność jest obowiązkowa. Zabieg jak wcześniej wspomniałem mam w piątek o 9, więc będę miał weekend na regeneracje i w poniedziałek chciałbym już się udać na studia, ale nie wiem czy to będzie możliwe, czy nie będzie to przeszkadzało w gojeniu się rany i przede wszystkim czy dam radę, bo możliwe że ból będzie na tyle uciążliwy, że nie będę w stanie tam wysiedzieć. Zabieg będzie polegał na plastyce, bo mimo że byłem nastawiony na obrzezanie, to doktor powiedział, że tylko 10% jego pacjentów się na to decyduje, a ci którzy mieli plastyke nie mieli żadnych problemów/poprawek, a że jest to najlepszy urolog w mieście to zaufam mu, jakby coś było nie tak to zawsze można przecież obrzezać. Zwracam się więc z pytaniem, po jakim czasie mogliście wyjść z domu do pracy/szkoły żeby bez większego dyskomfortu funkcjonować?
 

kd35

New member
I jak, wszystko było w porządku nic ci nie przeszkadzało? I jeszcze jedno pytanie, czy po zabiegu ze znieczuleniem miejscowym można wrócić samemu samochodem? Dużo nie mam jakieś 30km, ale lekarz mówił, że lepiej żeby ktoś ze mną przyjechał i mnie odwiózł, chociaż z tego co czytałem to inni nie mieli z tym problemu i wracali nawet kilkaset km.
 

shogo

New member
Dyskomfort był ale prace mam siedzącą. Co do powrotu samochodem to ja bym się raczej nie odważył, bo w oczekiwaniu na wypis po prostu od tego wszystkiego zrobiło mi się słabo
 

atanazy

New member
Niektórzy wychodzą z gabinetu tak, jak wchodzili.
A inni - jak ja - przez 1h nie mogą dojść do siebie.

Niby tylko znieczulenie miejscowe + ból + stres, a jednak taka jest reakcja fizjologiczna organizmu, że możesz nie być w stanie prowadzić. Różnie bywa. Jedni znoszą to lepiej, inni gorzej. Ja przez tydzień nie wiedziałem, jak siedzieć, jak chodzić, jak stać.

Różnie bywa, więc jak się obawiasz, nie prowadź.
 

michalwarszawa

New member
Ja wróciłem do domu samochodem, także nie powinieneś mieć z tym problemu. W razie czego możesz zawsze zatrzymać sie na poboczu i chwilę odsapnąć.
 

Podobne tematy

Do góry