• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytania po zabiegu

Adamek321

Member
Cześć, jestem dzien po zabiegu wczoraj o 17 miałem wykonywane częściowe obrzezanie oraz plastykę krótkiego wędzidełka. Lekarz powiedział, że zabieg przeszedł pomyślnie. Kazał on również zmienić opatrunek dopiero dziś wieczorem. Jednak wydaje mi się że mój stał sie lekko wilgotny poprzez resztki niewytartego moczu. Czy mam go zmienić szybciej? Czy po sikaniu pryskać octeniseptem żołądź? Aktualnie przecierałem ją tylko suchym papierem. Chciałbym również dodać, że żołądź mi troche spuchła i czy to normalne? Nie sciągałem jeszcze opatrunku wiec nie wiem jak to wygląda w środku.
 

mati12

Well-known member
Został tak jak kazał lekarz i zdejmij dopiero wieczorem resztki moczu nie za szkodzą wieczorem zdejmij, przemysł delikatnie piana z szarego mydła posikaj octaniseptem i zrob nowy opatrunek to ze jest opuchniete jest jak najbardziej normalne
 

Adamek321

Member
Został tak jak kazał lekarz i zdejmij dopiero wieczorem resztki moczu nie za szkodzą wieczorem zdejmij, przemysł delikatnie piana z szarego mydła posikaj octaniseptem i zrob nowy opatrunek to ze jest opuchniete jest jak najbardziej normalne
a nie stanie się nic ze szwami z powodu opuchlizny żołędzia?
 

MKD

Active member
Szwy moga puscic od nocnych wzwodow ale nie koniecznie. U mnie puscil tylko jeden a przeciez wzwody sa co noc wiec taka opuchlizna to tak naprawde nic
 

Adamek321

Member
A zmiana pierwszego opatrunku bolała was? Zamoczyliscie go najpierw w jakies wodzie zeby stał się bardziej miękki i wilgotny zeby nie podrażniał żołedzi? Czy po prostu delikatnie go odwinąć umyc octeniseptem wysuszyc, posmarować maścią i założyć nowy? Wystarczy popryskac octeniseptem czy mam też go umyć wodą?
 

mati12

Well-known member
Obmyj delikatnie pisma z szaregoydla splucz wodą i posikaj Octanisept bez większej kombinacji opatrunek możesz delikatnie zmoczyc na wypadek gdyby był przyklejony
 

Artur2000

New member
Ja przy zdejmowaniu pierwszego opatrunku zmoczyłem go całego ocaniseptem aby sam się odkleił od małego, potem jak trzeba było sparować to specialna maścią to też tak robiłem. Zero nerwów i stresu, wszystko gładko schodziło. Aczkolwiek nie obylo się bez problemów coś sobie uroiłem w głowie i sikałem tylko 3 razy dzienie do póki mogłem przestać nosić opatrunek. Trzymaj się będzie dobrze 😅
 

MKD

Active member
Ja obficie moczylem opatrunek woda z szarym mydlem + octeniseptem. Powoli sciagalem opatrunek caly czas moczac a pozniej delikatnie przemywalem sprzet woda z szarym mydlem, na koniec octenisept, suszenie i nowy opatrunek
 

Adamek321

Member
Już po zmianie opatrunku, ogólnie żołądź wygląda według mnie okej porównując do zdjęć użytkowników forum. Zmiana opatrunku nie była jakaś bolesna, a sama żoładź się już uodparnia na dotyk
 

Adamek321

Member
Chirurg mi tak powiedział, że zostanie wykonane obrzezanie częściowe oraz plastyka wędzidełka. Czyli sama opuchlizna pod żołędziem to nie jest powód do zmartwień?
 

Adamek321

Member
Dzisiaj już kolejny dzień i mam pytanie odnośnie wywodów. Tamtej nocy co około dwie godziny budziłem się dlatego ze czułem małego jak próbuje wstać, jednak przebudziłem się pobolało chwile i nawet się zbytnio nie podniósł. Dzisiejszej nocy budziłem się już co godzinę. Wzwody były nad ranem już trochę mocniejsze i bardziej bolesne. Ale radziłem sobie z tym ze siadałem na kibel i próbowałem się wysilać i po chwili były w porządku. Czy te częste wzwody są normalne? W ciągu dnia one nie występowały, teraz tez jestem godzinę na nogach i leżę nic nie robię a wzwodow nie ma. Jak sobie z tym radziliście? I czy może te wzwody są niebezpieczne?
 

MKD

Active member
To normalne. Mnie sie od nocnych wzwodow zerwal 1 szew. Jest taka opcja, ze ktorys szew pusci ale nic na to nie poradzisz.
Ja na noc nie bralem nic przeciwbolowego zeby sie przebudzic niz zeby tak stal cala noc. Oczywiscie bolalo mocno ale mysle ze lepiej sie te kilka dni przemeczyc
 

Podobne tematy

Do góry