• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytań parę odnośnie ARS-MEDICA

XxYZ

New member
Witam. Mam parę pytań i wątpliwości. Postanowiłem, że wybiorę się w tym roku na zabieg obrzezania (raczej nie będę mógł mieć nic innego). Do rozwiązania mojego problemu wybrałem przez wszystkich tutaj zachwalaną ARS-MEDICĘ, bo sprzęt będzie służył do końca żywota :D. Zabieg będę chciał wykonać u dr. Fortuny. Teraz w związku z tym mam pytania:
1) Czy koszt 80zł wizyta + 600zł zabieg jest dalej aktualny??
2) Jaki jest czas oczekiwania na wyznaczenie wizyty (tydzień, dwa tygodnie)??
3) Czy dr Fortuna zleca wykonanie podstawowych badań??
4) Czy po zabiegu trzeba iść na wizytę kontrolną lub zdjęcie szwów?? Jak to wygląda u dr Fortuny?? Jeżeli tak, to po jakim czasie. Niestety do Krakowa trochę km mam, a poza tym problem z czasem.
Bardzo proszę o odpowiedź, kto miał zabieg u dr Fortuny i z góry dziękuję.
 

NoName90

New member
Miałem zabieg w ARS-medice 3 tygodnie temu, co prawda u dr. Drabiny ale może coś pomogę :)
1. Tak
2. Tydzień/półtora
3. u Drabiny trzeba było poddać się badaniom krwi ( cena około 80zł). Nie wiem jak u Fortuny, ale niektórzy pisali że nie zlecał im żadnych badań.
4. Wizyta kontrolna jest zalecana 2 tygodnie po zabiegu. Bez wcześniejszego umawiania się. Dzwonisz czy doktor jest w dany dzień i wchodzisz bez kolejki. Wyciąga szwy i patrzy czy wszystko ok :) ( oczywiście wszystkie wizyty kontrolne bezpłatne)
 

XxYZ

New member
A czy ta wizyta jest obowiązkowa?? Wiem, że jest zalecana, jak to po operacji. Ale problem w tym, że nie bardzo mam czas, żeby jechać 2 raz do Krakowa.
 

NoName90

New member
Nie jest obowiązkowa ale radziłbym iść ze względu na szwy. Ja miałem dużo szwów ( Z 30 było) i do dnia ich wyciągnięcia ( 2 tygodnie po zabiegu ) wypadły mi tylko 3, a sam bym ich sobie nie wyciągnął ( doktor je przecinał). Wizyta ta trwała jakieś 7 minut.
A, i jeśli na konsultacji doktor każe zrobić badania ( których na miejscu nie zrobisz) to zabiegu od ręki Ci nie zrobi. Tak więc i tak będziesz musiał co najmniej 2 razy przyjechać do Krakowa.
Jak chcesz to poszukam jakie badania zlecił mi dr. Drabina i zrobisz je wcześniej.
 

XxYZ

New member
A to lekarz na wizycie mówi o badaniach, czy przy rejestracji przez maila np. można się od razu dowiedzieć czy trzeba, czy nie?? No i kwestia taka, ile te badania są ważne?? Jak możesz to poszukaj jakie badania Ci kazał zlecić lekarz. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
 

NoName90

New member
Lekarz powiedział mi o tym na wizycie, gdyż umawiałem się na konsultacje telefonicznie i rozmawiałem tylko z recepcjonistką.
Badania krwi jakie zlecił mi wykonać: PT, APTT, Hbs antygen i anty HCV. Nie wiem ile są ważne, wiem tylko tyle że przynajmniej 2 z nich dotyczą wirusowego zapalenia wątroby.
 

ozziv

New member
Jeśli chodzi o to ile badania krwi są ważne, to u mnie było tak, że zrobiłem badania 25 lutego, na zabieg miałem iść 9 marca, ale nie poszedłem. Drugi termin zabiegu miałem na 30 marca (jestem już po) i nie powtarzałem badań. Dr Drabina powiedział, że mogą być. Jak widać minęło trochę ponad miesiąc, czyli około miesiąca spokojnie można uznać że są ważne. Jednak najlepiej zadzwonić i spytać się w rejestracji.
 

tomx

New member
Zapytałem o to tez w innym temacie ale nie dostalem odpowiedzi wiec pytam tutaj. Czy lekarze wystawiają l4 na okres rekonwalescencji? Bo juz jestem zapisany na zabieg a nie wiem czy mam brac urlop czy nie ? bo szczerze mowiąc nie usmiecha mi sie brac urlopu... Chodzi oczywiscie o ARS MEDICA Kraków.
 

Podobne tematy

Do góry