• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem z opuchlizną/oponką

Cześć, jestem 16 dni po zabiegu obrzezania częściowego. Przez pierwsze dni nie mogłem ściągnąć skórki i dostać się do rany. Dopiero po dwóch tygodniach po wizycie kontrolnej, lekarz ściągnął mi napletek. Bez problemu potem go znowu nałożył. W drodze powrotnej napletek także sam mi się naciągnął na żołądź
Ja dopiero po dwóch dniach od wizyty znowu ściągnąłem napletek, aby przemyć ranę, jednak po kilku godzinach nie mogę z powrotem nałożyć napletka. Dodatkowo występuje spora opuchlizna/oponka. Czy to normalne? Co w takiej sytuacji powinienem zrobić?
 

nope

Well-known member
Jeżeli miałes tak przez 16 dni to ciezko powiedziec czy zniknie i na ile pomoże nalozenie napletka. Przy obrzezaniu częściowym często w miejscu szycia przez nadmiar skóry tworzy sie scisk który zaburza przepływ limfy co w efekcie tworzy oponke, są też opcje że a) masz wąskie i ciasne szycie b) zostalo za mało wycięte ciasnej skóry (jeżeli miałeś stulejke). Generalnie na logikę, jest przeplyw limfy przyblokowany , wciskasz napletek na zoledzia to miejsce szycia chowa sie pod scisniety napletek zewnetrzny i drożność wraca. Możesz mieć równiedobrze zwykła opuchlizne po zabiegu. Ciężko stwierdzić. Noś napletek nasunięty i sciagaj narazie tylko do zadbania o higienę.
 
Jeżeli miałes tak przez 16 dni to ciezko powiedziec czy zniknie i na ile pomoże nalozenie napletka. Przy obrzezaniu częściowym często w miejscu szycia przez nadmiar skóry tworzy sie scisk który zaburza przepływ limfy co w efekcie tworzy oponke, są też opcje że a) masz wąskie i ciasne szycie b) zostalo za mało wycięte ciasnej skóry (jeżeli miałeś stulejke). Generalnie na logikę, jest przeplyw limfy przyblokowany , wciskasz napletek na zoledzia to miejsce szycia chowa sie pod scisniety napletek zewnetrzny i drożność wraca. Możesz mieć równiedobrze zwykła opuchlizne po zabiegu. Ciężko stwierdzić. Noś napletek nasunięty i sciagaj narazie tylko do zadbania o higienę.
A jeżeli oponka nie zniknie to co w takiej sytuacji?
 

Podobne tematy

Do góry