• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem z erekcją - interpretacja badań

bob_budowniczy

New member
Cześć,
mam 33 lata. Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie problem z erekcją uniemożliwiający nawet w większości sytuacji odbycie stosunku. Wzwód jest, ale utrzymuje się krótko. Poranne erekcje są może trochę mniej regularne, ale są. Czasami, jak się przebudzę w nocy to żołnierz też w pogotowiu. Fakt, że takie spontaniczne wzwody np. na widok atrakcyjnej kobiety mało kiedy się teraz zdarzają, a wcześniej bywały takie, że utrzymywały się długi czas. 2 razy spróbowałem wspomóc się tabletką na bazie sildenafilu 25, ale nie dało to większych efektów. Pracę mam generalnie stresującą, także ma to pewnie jakiś wpływ, pytanie czy aż tak duży? Ogólnie prowadzę aktywny tryb życia, nie jestem otyły - dużo sportu: rower, siłownia. Skonsultuję wyniki badań z urologiem, ale wrzucam je także tutaj w celu Waszej oceny i może jakichś rad.
Z góry dzięki za wszelki odzew.













 

bob_budowniczy

New member
Kortyzol mógł być ciut podwyższony, bo trochę stresowałem się pobraniem krwi ( przy ostatnim razie były z tym problemy). Przy dolnej granicy jest też LH i LSH. To mnie trochę martwi.
 

Rzepolicz

Member
Wyniki masz w normie, wątroba, tarczyca, przysadka, nadnercza na ich podstawie wydają się ok. Są minimalne odchylenia od normy, ale nie przejmowałbym się nimi, każdy pomiar ma jakąś dokładność. Nie ma czegoś takiego jak "złota" wartość testosteronu (czy innego hormonu) w okolicach górnej granicy, ta wartość z wyników może być dla Ciebie naturalna i całe życie taką miałeś. Masz kilka opcji:
- urologa o, którym sam wspominasz. Ewentualnie przed wizytą zrobiłbym posiew moczu z pierwszego i środkowego strumienia oraz posiew nasienia, tylko ewentualnie jak masz czas i pieniądze i jak się zdecydujesz to przeczytaj na forum jak go zrobić. Jeżeli sildenafil nie działa to może być dobry specjalista,
- endokrynolog, mógłby przypisać na próbę testosteron domięśniowo (tylko na próbę 2-3 ampułki, dłuższe jego branie to zło) aby sprawdzić czy ma to wpływ na samopoczucie, albo mógłby zrobić test z klomifenem aby sprawdzić czy przysadka działa prawidłowo i wymusza jądra do produkcji testosteronu. Problemem może być znalezienie takiego endokrynologa, który przy tych wynik (są one w normie) się na to zdecyduje, ewentualnie można iść do urologa/androloga ten specjalista może być bardziej skłonny do takich prób,
- stres, szczególnie przewlekły ma zły wpływ na i może obniżać stężenie neuroprzekaźników (serotonina, dopamina itp), poczytaj o ich roli o organizmie i zastanów się czy nie masz objawów (są to np. napady agresji, nerwowość, zmęczenie, problemy z zasypaniem itp),
- witamina D, jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i przebywasz na słońcu to wątpię by to było to, ale przyczyną może być niskie stężenie witaminy D (można zbadać jej stężenie we krwi) w organizmie. Ewentualnie możesz kupić jedno opakowanie witaminy D 1000 albo 2000 jednostek i zobaczyć czy coś pomaga,
- psychika, wystarczy, że partnerka rzuciła hasło typu "ty impotencie" (tzw. zachowania kastracyjne), możesz nawet specjalnie o tym nie myśleć ale dla podświadomości wystarczy.
 

Podobne tematy

Do góry