• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Prawdopodobne komplikacje po zabiegu?

prds

New member
Cześć,
12 kwietnia 2021 roku miałem wykonany zabieg obrzezania całkowitego. Powoli wypadają mi szwy, nie zakładam już opatrunku i nie nakładam maści od wczoraj, natomiast od kilku dni zastanawia mnie ten pas skóry na poniższym zdjęciu. Nie chcę nic sugerować, ale może mi ktoś podpowiedzieć czym to jest spowodowane? Zamierzam umówić się do lekarza wykonującego zabieg, w celu konsultacji, ponieważ budzi to moje wątpliwości.

Zdjęcia

 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Szwy ci puscily. Rana goi sie poprzez ziarninowanie. I tyle w sumie. Bedzie w tym miejscu inaczej wygladac jak w koncu sie wygoi. Troche to jeszcze potrwa.
 

ToJa83

Member
@UP

Jeżeli nic nie krwawi (a na to wygląda) to nie masz się czego bać. Wszystko jest ok - rana się goi ładnie - dopóki nie wypadną wszystkie szwy (do miesiąca czasu) to wygląd będzie się nieco zmieniał. 👍
 

prds

New member
@UP

Jeżeli nic nie krwawi (a na to wygląda) to nie masz się czego bać. Wszystko jest ok - rana się goi ładnie - dopóki nie wypadną wszystkie szwy (do miesiąca czasu) to wygląd będzie się nieco zmieniał. 👍
Dzięki za informacje. Nic nie krwawi, postanowiłem założyć opatrunek żeby nie drażnić tego miejsca.
Czytałem o ziarninowaniu w Internecie, czy powinienem stosować jakieś maści, w tym miejscu, żeby lepiej się goiło? (Mam maść z antybiotykiem, którą stosowałem na linię szwów od pierwdzego dnia po zabiegu.)

Zakładam, że na wizytę na pogotowiu już za późno, by na nowo zaszyć to miejsce. Czy jak się już zagoi to da się zmniejszyć to grubsze miejsce, ten jakby brzeg rany, żeby estetyczniej to wyglądało?

Przyznam, że w pierwszej chwili myślałem, że to jakieś zapalenie albo bakteria weszła w ranę i organizm nie chce tego "zakleić" (terminologia medyczna jest mi obcą, ale wiadomo o co chodzi).
 

ToJa83

Member
@Up

1). Moim zdaniem nie powinieneś stosować dodatkowych maści - ale nie jestem lekarzem, więc powinieneś porozmawiać ze swoim lekarzem na ten temat.
2). Ponowne zszycie wykonuje się praktycznie zaraz gdy występuje problem - teraz jest na to za późno. Ale z ponownym zszyciem operowanego miejsca wiąże się fakt dłuższego gojenia rany (lekarz który przeprowadzał zabieg mi to wyjaśnił) - wszak trzeba zakładać nowe szwy na już zamkniętej ranie, trzeba podać znieczulenie, itd.
2). Jak się zagoi to wtedy zastosujesz maści na blizny i się to trochę zmniejszy (pogadaj z lekarzem - dobierze co jakaś maść). Zanim nie wypadną szwy NIE stosuje się żadnych maści na blizny.
 

Podobne tematy

Do góry