• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Porady po obrzezaniu

NoOne

New member
Witam. Jestem 4 dni po zabiegu. Niestety, trafiłem na te forum dopiero po zabiegu więc o dużo spraw nie dopytalem lekarza. W związku z tym mam nadzieję, że znajdzie się tu jakaś dobrą duszyczka która podzieli się ze mną swoją wiedzą, doświadczeniami. Nurtuje mnie parę kwestii, mianowicie:
1. Jak często zmienialiscie opatrunki?(ja staram się robić to rano, po południu i przed spaniem)
2. Jak radzicie sobie z przemoczonym opatrunkiem?( Siłą rzeczy muszę się wysikać i za 3/4 razem ten opatrunek jest na tyle wilgotny, że moczy bokserki czy spodenki)
3. Jaki był u was okres noszenia tego opatrunku?( Dostałem L4 na dwa tygodnie, ale na ten moment ciężko mi sobie wyobrazić powrót do pracy fizycznej, tym bardziej z problemem który opisałem w punkcie 2.)
4. Jak radziliście sobie z porannym wzwodem i uczuciem jakby wszystkie szwy miało rozwalić?
5. Martwi mnie też" żółta barwa" na żołędziu, nie wiem od czego to może być( dorzucę zdjęcia)
6. Czy ktoś mógłby spojrzeć i ocenić czy krwiaki pod żołędziem są normalne, czy raczej trzeba się bać i gdzieś wybrać?

Niestety nie znam metody obrzezania, nie dopytalem o to. Dorzucam link do zdjęć, wszystkim za pomoc z góry dzięki
 

dandoo

Active member
1. rano i wieczór. 2. opatrunek robiłem tak, żeby czubek był odsłonięty, wtedy nie obsikasz. 3. opatrunek do czasu zagojenia rany, uciskowy około 2 tygodni, wacek przyklejony do góry. 4. na noc opatrunek minimalnie musi naciskać, żeby Wacław nie urósł zbytnio. gaza dookoła i i uciskowy opatrunek i zalepiasz i Wacław do góry. jak urośnie to można prxykładać coś zimnego rozchodzić itd. 5. to normalne na początku. 6. krwiaki wchłoną się do miesiąca, też ich tyle miałem. jak coś pisz na priv. miłego
 

flader

Active member
1. W zależności od tego jak czujesz. Jeśli jest przemoknięte i niewygodne, to zmień. Generalnie ten opatrunek możesz sobie robić tylko wokół blizny, nie na resztę żołędzia.
2. Jeśli będziesz zakrywać tylko ranę zamiast całego żołędzia to takiego problemu nie będzie.
3. Ja zdjąłem po 24h zgodnie z zaleceniami lekarza. Potem obwijałem gazę wokół trzonu i potem mikroporem przyklejałem by penis był do góry.
4. Musisz się jakoś rozpraszać. Mnie to budziło nawet kilka razy w nocy. Po prostu wstawałem, dotykałem stopami o coś chłodnego co odziwo nawet działa.
5. Sam nie wiem dlaczego ta żółta barwa występuje, ale miałem to samo. Mam wrażenie, że to co tam widzisz to po prostu 'uraz' wewnętrzny, bardzo często to wystepuje. Przejdzie samo, ale bez żadnej masturbacji czy innych czynności przez 6 tygodni.
6. Krwiaki norma. Miałem 100x gorzej od ciebie, dosłownie praktycznie wszędzie wszystko było czarne. Niesamowite było patrzeć jak ciało szybko sobie z tym poradziło, dosłownie zajęło to może z 3 tygodnie i skóra była normalna. Możesz się wspomagać maścią Lioton 1000, ona przyspiesza proces.
 

NoOne

New member
Dzięki za odpowiedzi panowie. Niestety nie mam jak dać niżej, bo przez to że wędzidełko też miałem zszywane tam tez jest rana i muszę ją zakryć. Dużo zdrówka życzę i jeszcze raz dzięki :)
 

richyrich

Active member
1. 2x dziennie
2. Nie owijaj cewki i siadaj jak sikasz, bo pewnie masz krzywy strumień który się ogarnie z czasem, ja miałem ten sam problem jak poszedłem do roboty ale sikałem tylko do pisuaru i jakoś to szło, ważne umieć jakoś sensownie sobie zawinąć żeby cewki nie mieć zakrytej
3. Ciasny ze 2 tygodnie nosiłem, bo miałem jeszcze lekką oponkę i mi ją uciskanie zmniejszało dopóki miałem zszywki, a po odstawieniu ciasnego to kilka dni i przestałem nosić w ogóle, myślę że z 3 tyg, ale zobaczysz na ile nadwrażliwość żołędzi będzie ci przeszkadzać, może będziesz musiał sobie chociaż gazika dorzucić żeby jakoś przetrwać smyranie od gaci właśnie w pracy itd
4. Staraj się możliwie jak najciaśniejszy opatrunek zrobić, pewnie masz porównanie z opatrunkiem który ci zrobił lekarz to jak go miałeś to pewnie tak nie dygał, nie ma za bardzo innego sposobu właśnie jak opatrunek + rozchodzić po zimnych płytkach, ścisnąć trochę małego jak stanie itd
5. Żółta barwa to stan zapalny, tak mi powiedział lekarz, ja miałem tam różne kolory, w ogóle się tym nie przejmuj, przejdzie ci w 2/3 tygodniu, może szybciej.
6. Wygląda git
 

richyrich

Active member
Zaczynaj owijanie właśnie od wędzidełka, półóż gazę na wędzidełku i zawijasz tak żeby cewkę zostawić, ciężko to wytłumaczyć ale da się zrobić na spokojnie tak żeby nie zaszczać, też miałem z tym na początku problem :D
 

NoOne

New member
Witam, dziś w nocy ból, a przy porannej zmianie opatrunku zauważyłem niepokojącą mnie zmianę. Na penisie po prawej stronie na dole( nie na żołędziu) zrobił mi się taki żółty guzek. Wydaje mi się, że to po prostu siniak i proces gojenia ale dla upewnienia się wstawiam link do fotek i proszę o informację czy to normalne? Boje się że jakaś ropa się tam zbiera i robi się nie ciekawie. Przy dotyku nie boli, jest takie miękkie jakby lekko napompowane.
 

Trolo

Well-known member
To żółte to normalny proces wchłaniania się krwiaków. A z prawej strony przy linii szycia to mi wygląda na opuchliznę po nocnych wzwodach.
 

NoOne

New member
To żółte to normalny proces wchłaniania się krwiaków. A z prawej strony przy linii szycia to mi wygląda na opuchliznę po nocnych wzwodach.
Tak, to koło żołędzia mnie nie martwi. Na zdjęciu może az tak nie widać( zlewa sięz jądrem to wybrzuszenie)ale jest taka buła mała przy końcu penisa. Nie wiem, może za mocny opatrunek na noc założony albo coś?
 

richyrich

Active member
Jeśli ci chodzi o to przy nasadzie to najpewniej od znieczulenia - pompuje się tam woda, mi zmieniało kolory kilka dni i potem zniknęło, mogę się mylić ale zakładałbym że to to jeśli tam miałeś zastrzyk
 

Podobne tematy

Do góry