• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ponad tydzień po zabiegu, otwarta rana?

Andrzej2137

New member
Cześć, w tamten poniedziałek miałem zabieg obrzezania, generalnie wszystko spoko, prawie nie boli, tylko mam wątpliwości co do prawidłowego gojenia. O ile przy wędzidełku i ogólnie od spodu penisa wygląda to nieźle, tak na grzbiecie mam dziwne zgrubienie a pod nim chyba kilka zerwanych szwów? Rana jest wilgotna i za każdym razem jak wyjmuje fiflaka z gaci to jest na nim odrobina krwi.

Generalnie trzymałem się zaleceń, trzy dni z opatrunkiem, odkażanie octaniseptem, kąpiel przez parę dni w prezerwatywie a potem unikanie dłuższego moczenia. Niestety mimo Relanium nie udało się uniknąć kilku porannych lekko bolesnych wzwodów i mam obawy ze to od nich puściło. Co sądzicie, zagoi się czy lecieć do lekarza? Nie ukrywam że kawałek do niego mam.

 

nope

Well-known member
Ze zdjec wynika ze tak. Otworzylo sie chociaz nie do konca to widac po zdjęciu. Opatrunki to ty noś dalej. Tymbardziej teraz jak masz taka ranę. Ogólnie kazda tego typu rane jak ci szwy puszcza wart skonsultowac z lekarzem zeby wykluczyc jakiekolwiek stany zapalne czy zakażenia. Tak zagoi sie bez problemu lecz moze byc szersza blizna po prostu w tym miejscu.
 

Andrzej2137

New member
Okej, a do opatrunku powinienem odsłaniać te ranę? Bo normalnie ona jest przykryta skórą dość mocno i też pewnie dlatego ciągle jest wilgotna.

A i czy takie wysychanie żołędzi jest normalne? Przy oddawaniu moczu za każdym razem mam zaschniętą cewkę całkiem i musze dopiero śliną zwilżyć żeby coś poleciało xD
 

Podobne tematy

Do góry