• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pojawienie się opuchlizny 12 dni po obrzezaniu

Krzychu89

New member
Cześć, 12 dni temu miałem zabieg obrzezanie i podcięcia wędzidełka. 3 dni po zabiegu byłem na kontroli było wszystko wporządku. Opuchlizna zeszła, został mi jedynie po prawej stronie obrzęk, ale lekarz powiedział że może się on utrzymywać przez pewien czas Generalnie nasada żołądzia mam mega wysuszoną, i zaczerwieniną, co jakiś czas mam tam niewielkie krwawienie, ale nie na linii szwów. Penisa i szycie myję delikatnym płynem do higieny intymnej. Niczego innego nie używam. Opatrunku nie noszę od tygodnia, po powrocie z pracy od razu biorę prysznic i staram się odpoczywać bez bielizny, żeby szybciej się goiło. Jednak dziś odczuwam spory ból, taki pulsujący w okolicy wędzidełka, i chyba mam w tej okolicy lekką opuchliznę. Nie wiem czym już powinienem z tym udać się do lekarza, czy poczekać na rozwój sytuacji z tą opuchlizną.

 

Rubber

Member
Taka opuchlizna może pojawiać się przez jakiś czas po zabiegu. U każdego wygląda to inaczej. Niektórzy po 10 dniach nie mają opuchlizny, a niektórym utrzymuje się czasami nawet kilka tygodni. Jakiego płynu do higieny używasz?
 

Krzychu89

New member
Taka opuchlizna może pojawiać się przez jakiś czas po zabiegu. U każdego wygląda to inaczej. Niektórzy po 10 dniach nie mają opuchlizny, a niektórym utrzymuje się czasami nawet kilka tygodni. Jakiego płynu do higieny używasz?
Używam płynu żony na bazie olejku z oliwek-ponoć bardzo delikatny i antybakteryjny. Lekarz nie dał mi zaleceń czego używać a czego nie, powiedział tylko żeby normalnie się myć. W sumie dotychczas było wszystko do dobrze. Ale pojawienie się dziejszej opuchlizny mnie przestaszyło.
 

Rubber

Member
Opuchlizna może pojawiać się i znikać. To naturalne po zabiegu, zostały uszkodzone tkanki, które potrzebują czasu na regenerację.
Jeżeli opuchlizna będzie się jeszcze bardziej powiększać to wtedy możesz skontaktować się z urologiem. Ale tak to nie masz większych powodów do zmartwień.
Mi po pierwszym zabiegu opuchlizna pojawiała się nawet do 1,5 miesiąca.
Jeżeli chodzi o pielęgnację po zabiegu to bardzo dobre są produkty dla niemowląt Alterra z rossmanna jak masz już wszystko wygojone. Bardzo delikatny płyn nawilżający.
Możesz po sikaniu przemywać sprzęt w ciepłej wodzie z mydłem antybakteryjnym i potem go osuszyć sterylną gazą.
Rano i wieczorem możesz stosować też octanisept i następnie po chwili też osusz żołądź sterylną gazą, bo ten środek potrafi nieźle wysuszyć skórę.
 

Krzychu89

New member
Dzięki za poradę. Ja odstawiłam octanistept, stosowalem go przez pierwszy tydzień po zabiegu, ale miałem mocno wysuszoną skórę. Podejrzewam że podrażnienia które mam u nasady żołądzia mam właśnie po nim. A czy też miałeś tak, że na bieliźnie, gdy już nie nosiłeś opatrunku pozostawały Ci jakieś żółte plamy, nie jest to krew, ma taką maziowatą konsystencję. I raczej nie jest to wydzielina z penisa.
 

Rubber

Member
Bardzo możliwe, że octanisept mógł ci podrażnić skórę, dlatego też nie jest zalecany w długotrwałym stosowaniu.
Miałem tak, że na opatrunku czasami pojawiały się takie żółto-czerwone plamki. Jeżeli dbasz odpowiednio o higienę to się tym nie przejmuj.
Szwy mogą być też założone na naczyniach krwionośnych i czasami takie plamki mogą się pojawiać z tamtych miejsc.
 

Krzychu89

New member
Cześć, A możecie mi pomóc jeszcze w jednym temacie? Czy uważacie że ten jasny nalot ze zdjęcia na nasadzie żołędzia to ropa? Mam podrażnienie z którego jak ustąpi mi krwawienie pojawia się taka wydzielina, nie wiem czym mogę to przemywać żeby mi się to jakoś zagoiło, bo po każdym myciu sytuacja się powtarza.

 
Czemu lekarz puscil cie tak szybko do pracy? Ja poprosilem o 3 tyg chorobowego zeby sobie spokojnie w domu odpoczac i zeby penis sie zeegenerowal. Lekarz nie robil zadnych problemow z chorobowym
 

Krzychu89

New member
Czemu lekarz puscil cie tak szybko do pracy? Ja poprosilem o 3 tyg chorobowego zeby sobie spokojnie w domu odpoczac i zeby penis sie zeegenerowal. Lekarz nie robil zadnych problemow z chorobowym
Wiesz co nie drążyłm jakoś mocno tematu. Faktycznie zmiana patrunku w pracy nie wchodziła w grę. Więc z niego zrezygnowałam po tygodniu jak musialem wrócić do roboty. Ale generalnie nie wpłynęło to na gojenie. Dziś mija 3 tygodnie i zostały mi tylko 2 szwy. Więc jest ok. Jedynie co mnie zastanawia to niewielka opuchlizna którą się utrzymuje. Nie wiem czy mogę próbować się z tym masturbować jeśli wypadną mi ostanie szwy, a opuchlizna pozostanie.
 

MKD

Active member
Ja dostalem 2 tygodnie zwolnienia ale pojechalem prywatnie do innego urologa, obejrzal i wypisal kolejne 2 tygodnie. Nie zamierzalem sie meczyc w pracy no i wolalem jednak odpoczywac w domu az sie to wszystko zagoi. Za tydzien dopiero do pracy pewnie wszystkie szwy nie zdaza wypasc ale nie przeszkadzaja mi one no i nic nie przeszkadza generalnie
 
Do góry