• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu

craew

New member
Cześć,
generalnie zdecydowałem się na zabieg anastomatem i nastąpił on parę dni temu(poniedziałek 12.09) i wszystko było w porządku aż do dziś. Przy porannej wymianie opatrunku zauważyłem delikatne jakby odparzenie? Oraz przy popsikaniu braunolem czuje pieczenie czego wcześniej nie było. Prócz tego wydaje mi się, że jak na 6 dzień gojenie wygląda słabo. Czy ktoś mógłby coś doradzić ? :)
 

Trolo

Well-known member
jak na moje oko to wygląda dobrze. To raczej proces gojenia tak przebiega a nie jakieś odparzenie. Jakieś pieczenie zawsze może się pojawić.
 

nope

Well-known member
Źle to nie wygląda. Żółte to proces gojenia, chyba że wydziela jakiś zapach specyficzny np ropy. Jest ok ogólnie.
 

craew

New member
W jakim czasie powinny szwy wypasc? bo u mnie mija juz prawie 3 tygodnie a one wciaz sa na miejscu, czy nalezaloby je samemu jakos usunac?
 

craew

New member
Tak to wygląda:

I pytanie czy to rzeczywiście high and tight bo tak miało być a jakoś średnio mi się to widzi ??
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No jak mialo byc tigh to powinno byc ciasno a nie luzno ze ci zaslania w spoczynku polowe grzyba.
Mysle ze lekarz ci przytaknal na odpierdziel a zrobil i tak po swojemu ;)
 

craew

New member
Ehhh... czyli czeka mnie poprawka bo strasznie mi się to nie podoba.... a co do tych szwów można je jakoś usuwać(wspomóc) bo w poniedziałek będzie 3 tygodnie a one ani rusz ...
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Poprzecinac i powyciagac. Jak to szwy. Natomiast zszywki to chyba nie tak hop siup i troche zabawy z nimi jest. Masz tu np napisane jak sie ktos sam pozbywal
A jak nie dasz rady to do lekarza na wizyte i niech wyjmuje
 

craew

New member
Poprzecinac i powyciagac. Jak to szwy. Natomiast zszywki to chyba nie tak hop siup i troche zabawy z nimi jest. Masz tu np napisane jak sie ktos sam pozbywal
A jak nie dasz rady to do lekarza na wizyte i niech wyjmuje
Szczerze mówiąc trochę próbowałem te szwy wyciągać pęsetą ale średnio chcą wyjść :/
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No jak sam nie dasz rady to idz do lekarza. Nie ma co czekać. Bedziesz zwlekac to ci sie zacznie w koncu babrac bo to jakby nie bylo cialo obce w organizmie. I zacznie sie stan zapalny.
 

Podobne tematy

Do góry