• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu - problem z wędzidełkiem

Kawone

New member
Cześć,
Jestem 9dzień po zabiegu.
Obrzezanie całkowite, lekarz podczas zabiegu pytał czy miałem kiedyś zerwane wędzidełko, lub stan zapalny. Domyślam się że to pytanie nie padło bez przyczyny. Wiem że w tamtym miejscu najdłużej pracował.
Generalnie stosuje zalecenia pooperacyjne.
Higiena - opatrunek 3-4razy w ciągu dnia ( czasami się ulewa więc wolę zmienić na nowy ) + octanisept każdorazowo.
Maść - rano i wieczorem Mupirox
DicloDuo - 2x dziennie.
Ułożenie do góry.
Teraz do meritum. Dookoła wygląda nawet ok, ku mojemu zdziwieniu, szwy zaczęły wypadać albo się wchłaniać - nie wiem jak to działa, mówili że są wchłaniane.
Natomiast bardzo niepokoi mnie wygląd wędzidełka. Przeglądałem forum to u niektórych z Was to wygląda bardzo ładnie, u mnie nieciekawie - poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Dodatkowo na żołędziu poza skorupą też tam od spodu jakoś nieciekawie.
Pytanie do Was, czy to tak ma wyglądać?
Drugie, co na żołądź, wiem że on teraz się dostosowuje, ale jak można mu pomóc.
Trzecie, maść mam niby do jutra stosować, pytanie czy nie przedłużyć albo nie zamienić na triobiotyk lub coś lepszego.
W dalszych planach mam stosowanie maści lub opatrunków sutricon - podobno fajnie działają na blizny.


 
Nie wygląda to na zwyczajną oponkę, tak jak w moim przypadku. Wydaję mi się, że to stan zapalny pod skórą, na twoim miejscu udał bym się na sor albo do lekarza prowadzącego
 

nope

Well-known member
Moim zdaniem tez gojenie wyglada ok ale troche dziwny jest ten biały kolor skóry przy ujściu cewki. Wedzidelko z reguły jest w bialawo zoltawej wydzielinie po jego usunięciu wiec raczej ok. Po prostu ci tam dużo wyciachał najprawdopodobniej.
 

Kawone

New member
U mnie wygląda podobnie tydzień po zabiegu :/ nosisz dalej opatrunek?
Tak, noszę nadal.
Niby z dnia na dzień lepiej wygląda, opuchlizna zeszła. Natomiast po naciągnięciu widzę że jeszcze tam od środka nie wszystko zasklepiło się, no i te wędzidełko widać że jeszcze się nie zagoiło w dodatku pobolewa jak niechcący dotknę. Opatrunków mam na 20dni więc jeszcze trochę ponoszę.
 

Kawone

New member
Cześć, wrzucam zdjęcia po dwóch tygodniach.
Higiena i zasady zachowane.
Góra i boki ładnie się goją, opuchlizna zeszła. Ale wędzidełko nadal nie wygląda ciekawie. Jest jakby mocno spuchnięte, pobolewa przy dotyku. Takie coś długo się goi i wyrówna się ?
Niebawem idę na kontrolę, pewnie dowiem się czegoś więcej, jakie jest wasze zdanie ?

 

latek777

Active member
miałem podobnie, powoli zejdzie opuchlizna, ale u mnie wędzidełko jakby trochę ciągnęło, rozważam usunięcie w przyszłosci
 

latek777

Active member
nic nie stosowałem, opuchlizna zeszła sama, miałem ból niezbyt duży w miejscu wędzdelka tam gdzie mi puścił szew, zwyczajnie dbałem o higiene i stosowałem octenisept, żadnych maści na blizny
 

Podobne tematy

Do góry