• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzezaniu

Agencik03

New member
Witam. Jestem dobę od obrzezania całkowitego. Dziś zmieniłem samodzielnie pierwszy opatrunek. Strasznie się bałem zobaczyć, co się kryje pod opatrunkiem po 24h, no ale nic nic, opatrunek zdjąłem z lekkimi problemami i bólem bo się trochę przykleił do żołędzi. Po zdjęciu z miejsca szwów zaczeła lecieć krew(tak, pozatym to wgl gazy całe w krwi były i troche bandaż i troche przemokło do bielizny), na penise leciutki obrzęk z prawej strony a pozatym większych obrzęków, opuchlizn nie ma. I mam pytanie umyć w jakiś sposób prącie po tym krawieniu? Lekarz powiedział żebym zaczął go myć szarym mydłem z wodą 3-4 dni od zabiegu oraz przepisał maść mupirox, aby smarować na linie szwów tylko, nie mam bladego pojęcia czy moge normalnie smarować przy laniu się krwi i smarować bezpośrednio na krew.
 

Humanista

Active member
Spróbuj lekko przemyć z krwi ile możesz, szczególnie żołądź. Krew jest siedliskiem bakterii, a poza tym jak zaschnie, to trudniej będzie ją zmyć. Krew wokół szwów zmywaj bardzo ostrożnie, żeby nie wznowić krwawienia. Jeśli się wznowi, to przyciskaj mocno gazą, a potem zawiń ciasno opatrunkiem. Maścią nie smaruj jeszcze, odczekaj aż już nic nie będzie krwawić.
 

Agencik03

New member
Spróbuj lekko przemyć z krwi ile możesz, szczególnie żołądź. Krew jest siedliskiem bakterii, a poza tym jak zaschnie, to trudniej będzie ją zmyć. Krew wokół szwów zmywaj bardzo ostrożnie, żeby nie wznowić krwawienia. Jeśli się wznowi, to przyciskaj mocno gazą, a potem zawiń ciasno opatrunkiem. Maścią nie smaruj jeszcze, odczekaj aż już nic nie będzie krwawić.
Spoko. Brzmi rozsądnie, tak zrobię i zobaczymy jak będzie za pare dni.
 

Agencik03

New member
Kurde, nie wiem czy na wędzidełku nie puściła mi szwa bo lekko wyżej mam kawałek strupa a w strupie kawałek szwy a poniżej tego strupa leci krew po zdjęciu opatrunku (nie odrazu ale po chwili) a krew utrudnia mi zobaczenie czy szwa jest, nawet jak przetre to odrazu leci krew. To normalne że z tych okolic, tak krwawi? Dodatkowo jeszcze cewka moczowa mi napuchła, a na opatrunku jest troche żółtej wydzieliny/śladu. Co to może być?
 

Trolo

Well-known member
Szew mógł puścić podczas nocnego wzwodu, ale to juz na to nic nie poradzisz wszystko się zagoi. To żółte to pewnie sączy się płyn surowiczy.
 

Podobne tematy

Do góry