• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po obrzeżanie dzień 2

Daniel 8887

New member
Cześć panowie, jestem 1 dzień po obrzeżaniu i zastanawia mnie lekka opuchlizna w miejscu szwów, Czy to jest normalny stan?
Czy to minie?
 

nope

Well-known member
Miales wycinana skore i szyta. Bedzie sinieć puchnąć i może boleć... Ciężko wywnioskowac duzo po zdjęciach ale nie wyglada to zle. Możesz też sie skonsultowac z lekarzem czy nie ma żadnego stanu zapalnego w ranie czy coś.
 

Daniel 8887

New member
Miną tydzień od obrzezania i chyba sytuacja jest do bani, przez nieumiejętną pielęgnację szwy mi puściły. Jak myślicie, co z tego będzie? Pewnie niezły burdel 😒
 

Daniel 8887

New member
Problem w tym że na wilgotną ranę nakładałem plastry ( bactigras)przypisane przez urologa i wszystko się rozeszło. Sam dokładnie nie wiem jak postępować przy pielęgnacji.
 

Daniel 8887

New member
Skonsultowałem się z lekarzem i przypisał mi maść do smarowania w tym miejscu triderm , plastry miałem używać przez 7 dni której dzisiaj mijają. Odniosłem wrażenie że przez te plastry rana mi się rozłazi bo są czymś nasączone, to miejsce nie jest suche.
 

Humanista

Active member
jesli masz na mysli plastry sutricon, to nie stosuj ich jak masz jeszcze szwy. One sa nasaczone zelem sillikonowym, ktory pomaga w wygladzaniu i rozjasnianiu blizny, ale to dopiero w pozniejszym etapie, jak juz nie bedziesz mial szwow (3-4 tydzien)
 

Daniel 8887

New member
jesli masz na mysli plastry sutricon, to nie stosuj ich jak masz jeszcze szwy. One sa nasaczone zelem sillikonowym, ktory pomaga w wygladzaniu i rozjasnianiu blizny, ale to dopiero w pozniejszym etapie, jak juz nie bedziesz mial szwow (3-4 tydzien)
Mam na myśl plastry bactigras, mam spóchnięty napletek więc nie widzę sensu by ich dalej używać.
 

nope

Well-known member
Odstaw te plastry dla swietego spokoju. Używaj gazy jałowej i przylepca i będzie git. Triderm na rozejscie rany to nie wiem czy dobry pomysł ale ja nie jestem lekarzem :)
 

nope

Well-known member
Wiem co to za maść bo też doktor mi ją przepisał po obrzezaniu z tym że po przeczytaniu ulotki to jest masc na zakażenia grzybicze, infekcje, nie nadaje sie na rany i jest silnym sterydem stąd mowie ze nie wiem czy ta masc taka dobra jest.
 

Podobne tematy

Do góry