• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Płodność i problemy

CapNemo

New member
Sprawa jest taka ,niestety muszę poczekać trochę na wizytę z moim docem bo urlopuje. Robiłem badania kilka lat temu w wieku około 23 lat wyszło że jestem niepłodny, nowe badania obecnie pokazały że płodność jest, no mówi się trudno słyszałem ze takie rzeczy mogą się zdarzyć. Moje pytanie jest takie, mam toksoplazmozę ,masę różnych problemów zdrowotnych, żylaki jader i wodniak który będzie operowany, ogólnie jestem super fizycznie popsuty, czy odpowiednia dokumentacja medyczna jest w stanie przekonać urologa o wazektomie na NFZ?
 

AGv

Active member
Wytłumacz mi proszę, jeżeli masz problem w postaci żylaków powrózka i wodniaka , to dlaczego chcesz zaczynać od wazektomii w 23 lata?
W Polsce wazektomia nie jest regulowana w ogóle.
Prawie nie znajdziesz lekarza, który zgodzi się na taki zabieg w twoim wieku
 

NapletonBonaparte

Active member
Wazektomia tylko prywatnie, zainteresuj się metodą kanadyjską. Będziesz musiał podpisać papier, że jesteś świadomy skutków takiego zabiegu (żebyś potem lekarza do sądu nie chciał podać). I zrobią.

Zresztą, możesz nakłamać tam, że już masz dwójkę dzieci bo szybko zacząłeś i nie chcesz kolejnej wpadki. Zrobią.
 

AGv

Active member
Jak masz 23 lata i całe życie przed sobą, nie wiem czy wazektomia jest dobrym rozwiązaniem. Chyba że masz takie wady genetyczne, że świadomie nie chcesz żeby były przekazywane przyszłemu pokoleniu.
 

NapletonBonaparte

Active member
No właśnie. Ja jestem przed 30 i nie chcę mieć teraz dzieci, ale nie wiem co będzie za 15 lat. Wazektomia to decyzja na całe życie, warto to dobrze przemyśleć.

Albo nasienie zamrozić. Podobno to nie taki duży koszt
 
  • Like
Reactions: AGv

NapletonBonaparte

Active member
Ale gumka może zawsze pęknąć a tabletki "po" to silne hormony. Nie każda laska może takie rzeczy łykać jak cukierki. Gumka to też dyskomfirt, ale lepsze to niż walenie gruchy :p
 

max.miler

New member
wazektomia jest odwracalna, koszt okolo 40k. jesli ci nie stac na odwrocenie to nie stac cie na bachory ;) sam sie zastanawiam czy sobie tego nie zrobic
 

Trolo

Well-known member
Problemom zdrowotnym da się zaradzić pewnie, ale zależy wszystko od stopnia zaawansowania. Co do wazektomii to raczej bym się wstrzymał bo za 5 lat zmienisz zdanie i będziesz żałował. Jak nie zmienisz zdania, to zawsze gumki wyjdą taniej niż ewentualna operacja wsteczna o ile się uda jak zostało to napisane.
 
  • Like
Reactions: AGv

Podobne tematy

Do góry