• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Plastry sutricon a chłonka/opuchlizna

medsh

New member
Przeglądając różne tematy znalazłem opinie, że plastry sutricon utrudniają/uniemożliwiają wchłonięcie się chłonka, ile w tym jest prawdy?

Jestem już prawie 3 miesiące po zabiegu anastomatem plus korekta wędzidełka, dalej mam problemy z pojawiająco się opuchlizną szczególnie po masturbacji szczególnie w okolicach wędzidełka i chciałbym przez najbliższe dwa miesiące dać jak najlepsze warunki do rekonwalescencji wacka a jak to nic nie da to pewnie będę szukać elementów do poprawki, a na ten moment okolice wędzidełka nie są wolne od opuchlizny więc nie wiem czy stosować plastry czy ograniczyć się do maści
 

flader

Active member
Pierwsze słysze. Wydaje mi się, że tak długo jak nie uciskają bardzo mocno opuchlizny od spodu, to nie ma żadnych przeciwwskazań.
 

quu

New member
Jeśli nie obklejasz małego tymi plastrami dookoła, robiąc uścisk śmierci, gdzie dosłownie krew nie dochodzi, to raczej nie ma czego się bać 😄Po prostu naklejaj części plastra seriami, umieszczając je obok siebie, tak żeby zostawało trochę przestrzeni pomiędzy nimi. Te plastry muszą mieć kontakt z blizną, żeby silikon miał się jak wchłaniać. Nie muszą one jakoś bardzo mocno przylegać. Ważne, żeby się trzymały.
 

Zib33

Active member
O ile pamiętam sposób działania tych plastrów, to nie silikon się wchłania, ale tworzy wokół blizny wilgotne środowisko, co sprzyja jej gojeniu.
Limfa chłania się wewnątrzustrojowo, więc plaster nie powinien mieć na to wpływu. Oczywiście jak koledzy piszą - nie możesz robić tego ciasno.
 

Podobne tematy

Do góry