• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

plastry na bliznę / maść silikonowa - kiedy?

filoo

New member
Zacznę od tego, że w zeszłą sobotę stuknęły mi 3 tygodnie (23 dni) od zabiegu i jak na razie wypady mi dopiero 4 szwy, tak więc coraz bardziej zaczynam rozważać wyjęcie pozostałych, lekarz co prawda powiedział mi żeby podczas nakładania przepisanych maści próbować je 'obruszać' ale nie wiem czy mam tyle cierpliwości żeby się aż tak z nimi bawić.

I z racji że zbliżam się już powoli do normalniejszej wersji interesu przyszło zainteresować się powstałą blizną po szyciu - miałem zrobione L&L; po jakim czasie można zacząć stosować plastry/maść silikonową? rozumiem że z racji że napletek dalej nachodzi mi na żołądź, z plastrami może być problem z powodu 'ruchomości' elementu.

Perypetii miałem co nie miara, rok wcześniej miałem wydłużane wędzidełko i po tym miało być już ok, ale oczywiście zgodnie z moim szczęściem po roku trzeba było zrobić ponowne chlastanie z powodu pierścienia który mi uciskał dookoła i utrudniał odprowadzenie napletka poza żołądź - na razie jak na moje oko po L&L interes wygląda spoko - ogarnę jakieś 'aktualne' zdjęcia i założę wątek.
 

nope

Well-known member
Masc na blizny zacznij stosowac dopiero jak sie wszystko w pelni zagoi. Czyli np jestes 3 tyg po zabiegu. Wlasnie ci wypadly wszystkie szwy to dajesz se tydzien czasu az sie wszystko zablizni lacznie z dziurkami po szwach i mozesz smarowac. Tak masz racje ciezko bedzie z plastrami chyba jak masz dużo skóry.
 

filoo

New member
nie dałem rady jednak psychicznie i usunąłem te szwy

i dobrze, bo dwa już zaczynały wrastać, a bardzo nie chciał bym żeby mi się zrobiła 'stokrotka' jak jednemu koledze tutaj na forum
 

nope

Well-known member
Stokrotka? Co to? To jak usunales szwy to odczekaj z tydzień i zacznij smarować czymś na blizny , masując kolistymi ruchami.
 

Podobne tematy

Do góry