• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Parę pytań po zabiegu

Marexon

New member
Witam,
jestem dwa dni po zabiegu wydłużenia wędzidełka oraz miałem wycinaną pewną zmianę za żołędziem. Nie mogę przez to odciągnąć napletka na full, ponieważ mam też szew pod żołędziem. Jak dotąd jedynie odczuwam pieczenie tylko w miejscach gdzie były ukucia od strzykawek. Mam jednak parę pytań:
- czy w czasie oddania moczu powinienem odciągnąć napletek za żołądź do rowka czy tak powiedzmy na pół aby był dostęp do ujścia cewki moczowej i wszystko to co będzie wtedy na widoku zdezynfekować?
- lekkie krwawienie (kilka kropel) pojawia się jedynie podczas odciągania napletka z okolicy pierwszego szwa, w czasie brania prysznica, lub oddawania moczu - teraz ściągam napletek za żołądź. Kiedy powinno ono ustać?
- czy mam niwelować jakoś poranny wzwód? Nie sprawia mi on bólu.
- czy można spać na boku z kierunkiem do góry?
- kiedy będę mógł chodzić z kierunkiem do dołu?
- czy po zdjęciu opatrunków (teraz chodzę tylko tak dla bezpieczeństwa, po każdym oddaniu moczu wymieniam) szwy nie będą ocierały o bieliznę?
 

Trolo

Well-known member
Dużo pytań wiele niewiadomych ale do rzeczy.
1. Możesz odciągać poprawi to łatwość zachowania higieny. Ale jezeli chcesz dokladnie zadbać o higienę to zsuwanie calkiem napletka za żołądź i mycie, dezynfekcja.
2.Krwawienia ustana pewnie w okolicy tygodnia po zabiegu a moze nawet wcześniej. Wszystko zależy od organizmu.
3.Mozesz robić ciasne opatrunki ale to raczej u obrzezanych jest zalecany niż po wydluzaniu wedzidełka.
4. Co do spania to raczej jak Ci wygodnie.
A noszenie w górze, to jak nie masz opuchlizny to noś normalnie. Ale jakoś po tygodniu bym zaczął dla pewności chodzić już w dół.
 

Marexon

New member
@Trolo
a polecisz może jakiś spray żeby napletek jakoś rozruszać, bo bardzo ciężko mi go ściągnąć tak do końca.
I czy jest to normalne że dziś wyleciał mi drugi szew?
 

Podobne tematy

Do góry