• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Otwarta rana pod napletkiem

uzytkownik98189

New member
Witam, 22 grudnia miałem zabieg wydłużenia wędzidełka oraz częściowego obrzezania. Przez pierwsze 2-3 dni dało się obmyć sprzęt lecz 4 dnia od strony wędzidełka szwy zaczęły podrażniać skórę pod napletkiem, mimo bólu przy ściąganiu starałem się go obmywać. 5 dnia w nocy czułem jak puszczają mi 2 szwy, a rano nie dało się ściągnąć napletka, bo sprawiało to ogromy ból. 7 dnia udałem sie więc na kontrolę i doktor na siłę ściągną mi napletek aż mi się czarno przed oczami zrobiło i pokazał mi otwartą ranę. Kazał obmywać to ok 2 razy dziennie i najlepiej trzymać to na powietrzu i powiedział, że się zagoi i wszystko się dobrze leczy jak do tej pory. Tylko problem jest taki, że nie dam rady tego zrobić, bo z jednej strony mam podrażnioną skórę od szwów, a z drugiej tą ranę. Po wizycie, w nocy znowu poczułem jakby puścił szew. Nie wiem co mam z tym zrobić. Linia szycia i rana jest pod napletkiem, którego nie mogę ściągnąć. Moje pytanie brzmi, czy rana zasklepi się mimo tego że nie mogę jej odsłonić. Następną kontrolę mam we wtorek tj. 3 stycznia.
 

nope

Well-known member
Kiepsko troche. Powinno sie pogoić wszystko nawet pod napletkiem ale wtedy ma to wiadomo ciężej i gorzej i może jakiś zrost sie zrobić nie potrzebny. Szycie kiepskie skoro ci tak szwy poleciały jeden za drugim. Dobrze że masz kontrole we wtorek bo to nie dużo czasu. Staraj sie po prostu przemywać z raz do dwoch dziennie odwijając tyle ile dasz rade. Nic wiecej raczej nie wymyślisz.
 

Podobne tematy

Do góry