• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

ostre cięcie-obrzezanie

leispe

New member
Witam, jestem 4 dni po obrzezaniu. Miałem stulejkę całkowitą, żołądź nie widział światła dziennego odkąd pamiętam. Załączam niżej zdjęcia do wglądu.

36h po zabiegu:

4 dni po zabiegu:
https://imgur.com/dLKF0X1

Czekam na rady, sugestie. Pozdrawiam
 

leispe

New member
Słuchajcie mam taki problem, ze z cewki moczowej zaczęła mi dzisiaj wydostawać się taka żółta wydzielina? Jest tez czerwona i non stop jest tam mokro.
 

leispe

New member
Dzień 8:

Sytuacja prezentuje się w następujący sposób. Odnośnie cewki kontaktowałem się z lekarzem, jest to obrzęk. Ma się unormować, już jest dużooo lepiej. Pozdrawiam.
 

morgan66

Active member
Na razie widać, że na razie opuchnięte (co normalne) - ale tak stopniowo wrzucaj też foty z trochę podciągniętym napletkiem bo dopiero wtedy coś widać jak zszyte itp.
 

leispe

New member
Dzień 14:
Zdaje raport. Wygląda mega słabo, za szyciem jest mooocne przewężenie. Na wizycie kontrolnej dowiedziałem się, że jak do 2,3 tygodni nie będzie lepiej to poprawka.
PS: zdjęcia przed myciem, białe to maść.
Pozdrawiam.
 

MarcinBbb

Member
Bez obaw poprawi się. Blizna po kilku tygodniach zrobi się miękka i popuści.
Polecam powyciągać szwy tak za 3 dni to przyspieszy gojenie.
Pan Dr Michał dobry chirurg planowałem u niego poprawkę po innym partaczu, ale
Dr Tondel miał bliższe terminy i go wybrałem.
 

morgan66

Active member
Hej - na zdjęciach (głównie nr. 1) wygląda tak, że szycie masz powyżej przewężenia i to przewężenie nie ulegnie zmianie więc blizna to w tej chwili sprawa drugorzędna. To przewężenie może powodować problemy przy dalszym gojeniu (ząbki, puchnięcie napletka wew. itp.) ale też nie widać póki jakiejś szczególnej opuchlizny napletka wewnętrznego (a zwykle to co widać po kilku dniach oddaje mniej więcej finalny obraz) powyżej linii szycia więc też nie jest jakoś źle i możliwe, że tak to wygląda bo masz jeszcze trochę opuchnięty trzon po zabiegu. Przyznam, że Ciekawi mnie twój wątek (swojego nie zakładałem) bo miałem zabieg również u tego lekarza - a właściwie już 2 u niego bo po pierwszym szycie też było powyżej przewężenia i po miesiącu była poprawka, której efekt (jestem 2-msc po) póki co mnie mówiąc szczerze nie zachwyca bo wyszło teraz za ciasne szycie i walczę z tym maściami ale powoli idzie chyba ku lepszemu.
 

leispe

New member
Coż, pozostaje chyba tylko czekać na rozwój sytuacji. Ogólnie penis w spoczynku wydaje mi się być sporo większy po zabiegu, pewnie złudzenie optyczne. Nie wiem. Wzwodu nie próbowałem jeszcze wywoływać celowo, bez opatrunku w obawie o szwy. Zobaczymy czy nie bedzie to sprawić jakiegoś dyskomfortu. To pewnie bedzie kwestia decydująca. Te nocne nadal mnie budzą, rzadziej ale jednak. Nie są bolesne. Nurtuje mnie pytanie, co mogło spowodować takie zwężenie? Bo chyba nie chodzi tu o wycięcie za mało? W końcu to całkowite. Pan doktor mówił o stanie zapalnym, spowodowanym stuleją - wieloletnim zaniedbaniem higieny. To możliwe? Generalnie bardzo mi przykro, ze to tak wyglada. Miałem nadzieje, ze zamknę już ten wstydliwy temat po obrzezaniu. Życie jednak zweryfikowało, jak się nie wiedzie, to się nie widzie.
 

morgan66

Active member
Poczekaj spokojnie bo nie wygląda to źle, możliwe, że to przewężenie nie będzie przeszkadzać i wygląda na większe bo masz opuchnięty trzon. A co je spowodowało - już było. Jeśli lekarz powiedział, żeby poczekać to znaczy, że widzi szanse, że będzie dobrze i się nie nastawiaj mentalnie, że się nie udało. Ja pomimo opisanych wyżej perturbacji mam o dr Janiszewskim dobre zdanie i myślę, że zna się na robocie i jest też z nim dość sprawny kontakt. U mnie wyglądało to gorzej bo obecność przewężenia spowodowała opuchliznę napletka wew. i kiedy wysłałem mu zdjęcia 2 tyg. po zabiegu od razu sugerował, że chce to poprawić. Prawdziwy problem robi się kiedy wytnie się za dużo skóry na długość bo wtedy nie da się już nic zrobić, więc możliwe, np. że masz to przewężenie dość nisko i lekarz uznał, że aż tak nisko nie chce ciąć bo możliwe, że zostanie za mało skóry na wzwód. Jak się podgoisz to ocenisz ile jest skóry na długość przy wzwodzie, a samo ewentualne docięcie przy poprawce nie jest już tak inwazyjne jak 1 zabieg. pzdr
 

morgan66

Active member
Stosuję maści silikonowe (silarium, sutricon, bliznasil - mam wszystkie- myślę, że bez znaczenia - różnica w gęstości/lepkości co kto lubi) - smaruje codziennie rano mocno wcierając przez 10-15 min (przedawkować nie można), natomiast wieczorem Laticort (wcierając podobnie) - to jest "łagodna" maść sterydowa (i myślę, że głównie działająca) - w cyklu przez 5 dni a potem 3-4 dni przerwy i wtedy co innego (wieczorem znowu maść silikonowa albo contracubex)-działam tak od 7 tyg i powoli zaczynam wierzyć, że będę zadowolony z zabiegu.
 

leispe

New member
Dzień 24:
Nie widzę wielkich zmian, wyszło kilka szwów po wędzidełku. po prawej stronie napletek wewnętrzny dalej trochę opuchnięty. trzon już raczej się nie zmieni. jak to widzicie?
 

morgan66

Active member
Jak dla mnie wygląda to spoko (nie wiem jak we wzwodzie) - nie wygląda żeby coś Ci tam szczególnie puchło. Ale tak- szwy to wyjmuj teraz jak najszybciej-3 tyg. to taki bezpieczny maks. (zwłaszcza, że chyba nic Ci się tam nie rozlazło), a potem tylko szkodzą.
 
Do góry