• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka

Adams96

Member
Witam, wczoraj dawałem post odnośnie oponki wokół żołędzia na linii szwów. Kolega mati12 napisał że to rzecz normalna, jak również mój lekarz który przeprowadzał zabieg gdy do niego wczoraj zadzwoniłem. Ale chciał bym jeszcze zapytać czy tą oponkę nie powinno się nałożyć na żołądź ? Czytałem na kilku postach że niby się tak robi, ale czy w tym przypadku również jest to wskazane? Czy sama zacznie się zmniejszać? Zabieg był robiony 24 w sobotę. Od wykonania zabiegu stałem się cholernym hipochondrykiem wolę się upewnić, sorry za jakość na jednym zdj.
 

mati12

Well-known member
Tak spróbuj nałożyć tą (oponkę) na żołądź ale nie szarp na siłę delikatnie Jeżeli ci się uda Nałóż Ciaśniej opatrunek i nos małego uniesionego do góry
 

nope

Well-known member
Wiesz co wygląda dziwnie ale nie wszystkie te opuchnięcia na forum to są oponki wymagające nalozenia napletka więc nie stresuj się tak. Może to być najzwyklejsza opuchlizna, nie koniecznie odrazu oponka ;p
 

Adams96

Member
Wiesz co wygląda dziwnie ale nie wszystkie te opuchnięcia na forum to są oponki wymagające nalozenia napletka więc nie stresuj się tak. Może to być najzwyklejsza opuchlizna, nie koniecznie odrazu oponka ;p
Dziekuje ci za słowa otuchy naprawdę. Wczoraj rozmawiałem jeszcze z doktorem i się zapytałem o to również powiedział cyt: Tak to normalny obrzęk po zabiegowy, nawet na "instrukcji higieny" ci napisałem żebyś się nie martwił". Ale jednak człowiek trochę wystraszony nową sytuacją. Nic się nie pogarsza ani nie nabrzmiewa więc chyba źle nie jest 😅 13 maja mam wizytę więc człowiek też spokojniejszy. Najważniejsze że nie boli od czasu do czasu jakieś ukłucie lub swędzenie ale to chyba norma :D jeszcze raz dzięki naprawdę dzięki
 

Adams96

Member
Wiesz co wygląda dziwnie ale nie wszystkie te opuchnięcia na forum to są oponki wymagające nalozenia napletka więc nie stresuj się tak. Może to być najzwyklejsza opuchlizna, nie koniecznie odrazu oponka ;p
Przy okazji, taka jasno żółta wydzielina delikatna to norma no nie? Oczywiście psikam okteniseptem żeby odkarzac po każdym oddawaniu moczu i zmianie opatrunku.
 

nope

Well-known member
Ja miałem taka wydzieline z wędzidełka. Generalnie wydaje mi się że to limfa. Tak to normalne i nie masz się czym przejmować :D
 

Adams96

Member
Spoko. Sam przeżywałem te nerwy to teraz staram sie coś tam doradzić :D a oponke to generalnie narazie obserwuj :)
Póki odpukać wszystko okej, poza tym że no jest. Ale trzeba mieć dobrą wiarę i nie martwić się na zapas bo człowiek ocipieje (o ironio 😆) A u ciebie mniej więcej na jakim etapie wszystko wróciło do normy jeśli mogę spytać? :)
 

nope

Well-known member
Jeżeli chodzi o mnie to dalej wracam do normy ale mysle ze ten najgorszy etap mam za sobą. Jest miesiąc po. Za jakoś 2 tygodnie lekarz ma ocenic blizne i zalecic jakies masci na blizne, i albo dac zielone swiatlo na "seksy" albo jeszcze nie :D ale to widze ze kazdy lekarz ma swoja taktyke leczenia i nie sugeruj sie tym xd jeden po miesiacu juz wali jak dziki a drugi po 2 xD
 

Adams96

Member
Witam, mały update. Jestem równy tydzień po zabiegu obrzezania. Nic nie boli, nic nie uwiera :) ale dla mnie to dobrze, najgorsze są nocne wzwody, irytuje niesamowicie. Ale w ciągu dnia prócz zdejmowania opatrunków do sikania, jest git i nawet powoli nie zwracam uwagi na to że tam jest opatrunek. Teraz pytania
1. Jak oceniacie stan gojenia się pacjenta, czy wszystko dobrze?

2. Żółta maź przy węzidełku to limfa?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich 😁
 

nope

Well-known member
Hmm wygląda git ale teraz jak tak patrze to nie masz czasem za dużo skóry zostawionej? Wyglada jakbys moze mogl nalozyc na zoladz.
 

Adams96

Member
Albo tak sie wydaje przez lekką opuchlizne jeszczre :D
No właśnie powiem Ci ze patrzyłem w kierunku próby założenia skóry z powrotem ale powiem Ci ze kurcze nie zbyt się da, być może właśnie tak mi się opuchlizna zrobiła że daje takie złudzenie, jeszcze później spróbuję powtórzyć zabieg :)
 

Adams96

Member
Cześć mały update z jednoczesnym pytaniem, przyjaciele mianowicie nie pękł mi czasem szew przy wędzidełku? Dzisiaj jest 11 dzień od zabiegu, do lekarza na kontrolę mam w przyszłym tygodniu w czwartek. I jedyne pytanie jakie zostaje to, czekać aż się zagoi co nie? :/ chyba nie pogorszy to stanu?
 

Podobne tematy

Do góry