• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oponka po obrzezaniu

Przejrzałem całe forum i nadal nie wiem, czy wszystko ze mną jest ok? Jak wy to oceniacie? 3 dzień po zabiegu: Napletka niestety nie nawine, ponieważ jest zbyt krótki
 
Tak naprawdę to nie wiem jakie to było obrzezanie, położyłem się na stół i działali. Z zaleceń to 3x dziennie maścią na ranę i octanisept spryskiwać. Założyłem sobie ciasno opatrunek, czytałem że niektórym pomagało.
 

nope

Well-known member
Oponka typowa. Przejrzyj forum bo są tematy podpięte z tym. Za wąski szew prawdopodobnie. Jezeli masz na tyle skóry to tylko nalozenie na zoladz pomoże a z tego co widze jest jej za mało.
 
Oponka typowa. Przejrzyj forum bo są tematy podpięte z tym. Za wąski szew prawdopodobnie. Jezeli masz na tyle skóry to tylko nalozenie na zoladz pomoże a z tego co widze jest jej za mało.
Zrobiłem ciaśniejszy opatrunek, skóra zrobiła się trochę bledsza i mniej nabrzmiała, zobaczymy co będzie dalej. Jak będą jakieś dobrze widoczne zmiany to wstawię zdjęcie
 
Najciekawsze jest to, że ta oponka pojawiła się praktycznie od razu po zabiegu, jeszcze z stołu na którym robili mi zabieg nie wstałem, a spoglądając na małego już widziałem zgrubienie. Być może to jest jakiś krwiak podskórny..
 

Petro0000

Member
Mi zaczynała wychodzić oponka na 3 dzień ale to przez to że trochę luźniejszy opatrunek i trochę przewietrzylem
Znowu dałem ciasny opatrunek musi całkowicie opaść jak przy opatrunku podnosi się to zimne okłady zaczęła się wchłaniac no i wiadomo pacjent cały czas do góry to tez bardzo wazne we wtorek minie mi 2 tyg
 
Oponka stała się bledsza i nieco zmalała, w przyszłości planuje jeszcze zastosować sodę oczyszczoną i ciepła wodę, podobno też pomaga na obrzęki. Tutaj fota:
 

Petro0000

Member

Teraz widać że jest trochę zaciasno i dlatego odrazu wyszła oponka
ponoć najlepszy sposób na oponkę to jak aby zejdą szwy to pozostały napletek nasunąć na żoladz i jakiś czas tak utrzymać działać odrazu bo sama nie zejdzie na zdj dobrze nie widać ale to chyba stemplerem było
Jeśli tak to skontaktuj się z lekarzem żeby ci ten plastik między zszywkami porozcinać wtedy powinno się trochę poluzować i tym samym zejdzie oponka
Jednak mogę się mylić to tylko rada z mojej strony powodzenia życzę
 

nope

Well-known member
Autor raczej nie nasunie napletka na zoladz bo za malo mu skóry zostało. Byles u tego lekarza w koncu ?
 

Petro0000

Member
Z tego co wiem to najczęstszą przyczyna bo jednak wewnętrzny napletek jest bardzo delikatna skóra przy obrzezaniu jest podrażniony napletek i zbiera się limfa pod skórą jeżeli jest za ciasno to jest utrudnienie odpłynięcie limfy jednak są też takie przypadki że nie jest ciasno a może się pojawić nawet w 5 dniu zależy od wielu żeczy lepiej być przygotowanym i szybko reagować z mojej strony to tylko sugestia bo trochę o tym czytałem przed zabiegiem żeby wiedzieć co robić jeżeli się już pojawi tylko musisz tego pilnować żeby jak najszybciej się tego pozbyć
 

Podobne tematy

Do góry