Operacja i rozciąganie napletka

trex997

New member
Witam. Przychodzę tu z problemem gdyż będę miał w listopadzie zabieg. Mam stulejkę i to jest pewne bo mam za krótkie wędzidełko. Napletek schodzi tylko w stanie spoczynku i w połowie we wzwodzie.(Tak samo w wodzie jak i normalnie) Za zadanie dostałem rozciągać to i rozciągam tylko nie wiem czy w ciepłej wodzie czy tak normalnie. Mam trochę czasu i nie wiem czy zdążę do tego czasu rozciągając go co 2 dni po 15-25 minut w ciepłej wodzie. Dostałem też maść diprogenta ale też nw jak to smarować. Cały napletek i wędzidełko?
Czy smarować żołądź? Urolog nic nie mówił o stanie zapalnym, powiedział że może się tylko zrobić stan zapalny.
Żołądź jest taki bardziej czerwony tylko we wzwodzie, taki siny. I u fasady podczas spoczynku.
Ogólnie jak to rozciągać ten napletek i jak smarować maścią?
 
Ostatnia edycja:

Trolo

Active member
Smarujesz napletek tam gdzie masz zwężenie przed ćwiczeniami zostawiasz na chwile don"zadziałania" potem rozciągasz. Mowisz ze masz stulejkę bo masz krotkie wedzidelko? To albo masz stulejke czyli waski napletek ktory uniemozliwia odprowadzenie go za zoledzia, albo krotkie wedzidelko ktore powoduje ciagniecie żoledzia w dól podczas zsuwania napletka. Moze rowniez powodowac powstawanie waskiego pierscienia napletka ale to trzeba ocenić wizulanie.
Ćwiczenia to naciaganie napletka w zaleznosci od zaawansowania. Zsuwanie i trzymanie zsunietego napletka przez jakis czas 20 sek i tak 10 powotorzen. Albo rozciaganie palcami poprzez wsuniecie 2 palcow w napletek i rozciaganie lewo prawo - gora dol w podobnym czasie jak poprzednie ćwiczenie. To sam musisz zdecydować co Ci potrzebne. Możesz wrzucić fotkę ewentualnie.
Kolor żołędzia jest jak najbardziej ok.
 
Do góry