• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie

matek

New member
Cześć wszystkim mam parę pytań do was
Ponieważ miałem 6dni temu operację obrzezane całkowite gdy dziś wstałem mój penis był w największym zwodzie od operacji gdy zajrzałem do niego zauważyłem że na praktycznie całym opatrunku jest dziwna żółto czerwona powłoka chciał bym zapytać czy to normalne i czy nie mam się czego bać.
A gdy wziąłem kąpiel zauważyłem też że pod rząłędziem mam taką dziwną bomble gdy ją dotknołem była bardzo miękka czy to nic złego czy lepiej udać się do urologa który robił zabieg.
Chciałbym jeszcze zapytać jak długo muszę jeszcze zmieniać opatrunek.
I czy mogę nawadniać organizm tak jak wcześniej to robiłem pijąc dziennie po 2/3 litry wody.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
 

Zib33

Active member
To mógł być płyn dezynfekujący stosowany w trakcie operacji. Po pierwszej zmianie opatrunku trzeba to wyczyścić octaniseptem, potem jeśli coś zacznie krwawić czy ropieć to od razu zauważysz. Opatrunki noś tak długo, jak masz niezagojoną ranę.
Nawadniać się należy, jednak na noc pij mniej - pęcherz uciska na prostate i to zwiększa ilość nocnych wzwodów.
 

matek

New member
To mógł być płyn dezynfekujący stosowany w trakcie operacji. Po pierwszej zmianie opatrunku trzeba to wyczyścić octaniseptem, potem jeśli coś zacznie krwawić czy ropieć to od razu zauważysz. Opatrunki noś tak długo, jak masz niezagojoną ranę.
Nawadniać się należy, jednak na noc pij mniej - pęcherz uciska na prostate i to zwiększa ilość nocnych wzwodów.
Dobrze chciałbym jeszcze podpytać czy muszę robić coś gdy z opatrunku wylatują małe białe Nici które przyklejają się do rany i do szwów, myślisz że rozsądnym zdaniem powinienem sciągać to czy raczej zostawić gdyż zazwyczaj przyklejają się te sznureczki do całego prącia i trudno je wygrzebać stamtąd a próba wygrzebania kończy się na bardzo mocnym bólu
Dziękuje ci za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie
 

waski65

Member
Najlepiej to staraj się robić opatrunki z takiego materiału by tych nici nie puszczał. A jak się przykleją to nie wyszarpuj z rany bo szkoda drażnić ranę. Przy zmianie opatrunku obficie pryskaj octanisepctem / przemywaj wodą i odejdą bez problemu.
 

quu

New member
Dobrze chciałbym jeszcze podpytać czy muszę robić coś gdy z opatrunku wylatują małe białe Nici które przyklejają się do rany i do szwów, myślisz że rozsądnym zdaniem powinienem sciągać to czy raczej zostawić gdyż zazwyczaj przyklejają się te sznureczki do całego prącia i trudno je wygrzebać stamtąd a próba wygrzebania kończy się na bardzo mocnym bólu
Dziękuje ci za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie
Rozumiem, że przycinasz jałową gazę przed założeniem? Bo jeśli nie, to dziwne, że ona się tak rozlatuje już po założeniu. Natomiast najlepszym wyjściem, jak coś się przykleja do rany i później jest problem ze zdjęciem takiego opatrunku, to po prostu zwilżenie go / zmiana zaraz po prysznicu - wtedy dużo łatwiej to zrobić.
 

matek

New member
Najlepiej to staraj się robić opatrunki z takiego materiału by tych nici nie puszczał. A jak się przykleją to nie wyszarpuj z rany bo szkoda drażnić ranę. Przy zmianie opatrunku obficie pryskaj octanisepctem / przemywaj wodą i odejdą bez problemu.
Wporządku dziękuje za nabytą mi wiedzę pozdrawiam
 

matek

New member
Rozumiem, że przycinasz jałową gazę przed założeniem? Bo jeśli nie, to dziwne, że ona się tak rozlatuje już po założeniu. Natomiast najlepszym wyjściem, jak coś się przykleja do rany i później jest problem ze zdjęciem takiego opatrunku, to po prostu zwilżenie go / zmiana zaraz po prysznicu - wtedy dużo łatwiej to zrobić.
No własnie nie robiłem nic takiego poprostu tak jak była odpakowana bezpośrednio owijałem nią ranę
Teraz gdy widzę co napisałeś będę przycinał gazy aby zapobiec takim sytuacją, dziękuje i pozdrawiam
 

quu

New member
No własnie nie robiłem nic takiego poprostu tak jak była odpakowana bezpośrednio owijałem nią ranę
Teraz gdy widzę co napisałeś będę przycinał gazy aby zapobiec takim sytuacją, dziękuje i pozdrawiam
Właśnie chodziło mi o to, żeby nie przycinać. Mnie tylko w takich sytuacjach pojawiały się jakieś pojedyncze nici. Jak gaza była cała i składałem ją tylko na kilka części, robiąc opatrunek, to wtedy nic nie puszczała i była cała po ściągnięciu. Tak czy siak, nawilżanie materiału pomaga w 100% w takich przypadkach.
 

matek

New member
Właśnie chodziło mi o to, żeby nie przycinać. Mnie tylko w takich sytuacjach pojawiały się jakieś pojedyncze nici. Jak gaza była cała i składałem ją tylko na kilka części, robiąc opatrunek, to wtedy nic nie puszczała i była cała po ściągnięciu. Tak czy siak, nawilżanie materiału pomaga w 100% w takich przypadkach.
Okej już wszystko rozumiem
Mam jeszcze ostatnie pytanie co mogę zrobić gdy nić wejdzie do cewki moczowej, ponieważ
Po oddaniu moczu cewka moczowa jest dziwnie biała jak by ta nić się rozpusciła
Dziwniejsze jest to że gdy już oddam mocz to nagle z cewki moczowej znika ta nić i ją nie widać
 

quu

New member
Nadal mówimy o nici z jałowej gazy? Może po prostu za wysoko (za blisko cewki) robisz te opatrunki. Chociaż nie wydaje mi się, żeby coś takiego było w ogóle możliwe :D Może to jest po prostu pozostałość po maści/płynie odkażającym.
 

matek

New member
Nadal mówimy o nici z jałowej gazy? Może po prostu za wysoko (za blisko cewki) robisz te opatrunki. Chociaż nie wydaje mi się, żeby coś takiego było w ogóle możliwe :D Może to jest po prostu pozostałość po maści/płynie odkażającym.
Tak nadal, dziś próbowałem wyciągnąc to białe coś z cewki moczowej trochę mi się udało, lecz wyglądało to jak mokry papier który się przykleił, dziwne jest dla mnie to że mam to tylko wtedy gdy myje wodą żołądź a gdy już wysusze wacikami to znika całe białe i nic nie ma
Co to może być bo nie mam pojęcia?
 

quu

New member
Wg mnie to maść lub jakiś płyn, którego używasz do dezynfekcji rany i to w taki sposób reaguje z wodą, tworząc biały osad.
 

matek

New member
Wg mnie to maść lub jakiś płyn, którego używasz do dezynfekcji rany i to w taki sposób reaguje z wodą, tworząc biały osad.
Dobrze czyli nie mam się czego obawiać w skrócie?
Czy może lepiej zaprzestać stosowanie octeniseptu jak myślisz
(Dziś mija już tydzień od zabiegu)
 

quu

New member
Jeśli rana jest już na tyle wygojona, to raczej można przestać, ale najlepiej zapytaj po prostu swojego lekarza, to w końcu on jest specjalistą, a my tu tylko sprzątamy 😀
Możesz też po prostu spróbować raz nie użyć octeniseptu i zobaczyć, czy ten biały ślad zniknie, czy też nie.
 

Podobne tematy

Do góry