• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie.

Mariusz3240

New member
Część panowie.
Jakiś czas temu opisywałem swój problem ( częste infekcje pękająca skóra i wędzidełko)
Podjąłem męska decyzję i udałem się do urologa umówić na termin zabiegu.
Omówiliśmy problem po czym lekarz obejrzał co i jak. Zaczęliśmy od wędzidełka powiedział że jest problem i trzeba zrobić korektę, co też pomoże na moje lekkie skrzywienie( to akurat dla mnie nie problem że takowe jest) temat wędzidełka zakończony i przeszliśmy do napletka. Lekarz nie określił jednoznacznie że jest to konieczne ale biorąc pod uwagę moje problemy zaleca i popiera moją decyzję. Co do stylu sam powiedziałem że chcę całkowite gdyż uważam że częściowe nie załatwi sprawy do końca (np. infekcje nawracające) powiedział że dobrze zrobimy całkowite. I w zasadzie tyle .
Moje pytanie: zalecił korektę wedxidelka przed omówieniem obrzezania. Czy jeżeli mam mieć całkowite to nie powinienem usunąć całkiem wedzidelko? Myślę że tak lekaz zrobi a to po prostu zła kolejność naszej rozmowy i gdybyśmy zaczęli od tego że chcę całkowite to pewno rozmawiali byśmy o wycięciu całego wędzidełka a nie korekcie.
Jutro idę do innego lekarza na konsultacje ale pytam was doświadczonych w temacie na co zwrócić uwagę.
No i sam styl obrzezania chcę h&t. Czy to dobry wybór. Nie ogarniam trochę tematu blaszki wew i zew. O tym też chce jutro z lekarzem pogadać. (Czy to jest tak że im więcej wewnętrznej blaszki zostanie tym lepiej?)
Dodam że chce linie cięcia mieć trochę za zoledziem tak aby w spoczynku nie było nadmiaru skóry zachodzącej na żołądź. Ale i podczas wzwodu żeby trochę ta skóra mogła się poruszać a nie bardzo sztywno. Czy za dużo wymagam?
Przepraszam za jakieś niejasności i haotycznosc ale ostatnio natłok tego wszystkiego i narastający stres.
Z góry dzięki za odpowiedzi panowie. Wiem że na Was można liczyć😉
 

nope

Well-known member
Styl H&T jest w porządku. Dobrze myślisz. Jest przekonanie ze jak sie zachowa ten z 1-3 cm wewnętrznego napletka to doznania zostają, ogólnie to temat jest prosty. High to masz cięcie dalej od żołędzi a low blisko zoledzi co oznacza ze masz malo wewn napletka, jak lekarz robi cięcie low to wycina więcej wewnetrznego napletka. Co do korekty wedzidelka to roznie to lekarze nazywają. Głównie to usuwają ale zdarza sie ze lekarz usuwa tylko część wędzidełka (u mnie tak np jest zrobione i jest git). Jednakże jedno Ci powiem. Jak chcesz sie obrzezać to tylko sprawdzony lekarz! Jak widać partaczy tu jest co nie miara sądząc po postach ludzi co przychodzą z problemami. To za ciasno zszyte to styl inny niz ktoś chciał to blizny to potem poprawki itd. oczywiscie nawet najlepszemu lekarzowi sie moze cos nie udac ale ten odsetek na pewno jest duzo mniejszy niż u partaczy.
 

nope

Well-known member
Jeszcze zapomnialem dodac o.sztywnosci skóry. To juz kwestia lekarza ile wytnie. U mnie jest tak ze w spoczynku skóra nie nachodzi na zoladz a w wzwodzie moge delikatnie poruszac skórą.
 

Podobne tematy

Do góry