• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie. kolejny zabieg po 11 latach

vego

Member
Witam. Tydzień temu miałem zabieg obrzezania. 11 lat temu miałem plastyke stulejki i jakies 2 miesiace temu mi sie odnowiła. Teraz bylem u innego lekarza i razem doszliśmy do wniosku ze trzeba wyciac ta skóre żeby juz wiecej nie miec z tym problemów. Chciałbym was zapytac czy wszystko z nim ok? Dodam zdjecia z dzisiaj (po 7 dniach) aczkolwiek wcześniejsze dni wyglądały bardzo podobnie z tym ze opuchlizna była sporo wieksza. Najbardziej niepokoi mnie fakt takiej białej plamki w pobliżu szwów, jakby maziasta, lekko wklęsła w penisa. Jak na 2 dzien zdjałem opatrunek to juz to było ale mniej widoczne bo była w tamtym miejscu duza opuchlizna. załącze zdjecia.
Ogólnie z całego zabiegu jestem bardzo zadowolony. wizyta przed 250zł, zabieg 1500, po 3 tygodniach darmowa wizyta kontrolna. Lekarz bardzo fajne podejscie jak z kolegą. Jakies 2 godziny temu napisałem do niego smsa i zdjecia wysłałem zeby spytać czy wszystko ok ale na razie nie odpisał. ( po zabiegu dał numer w razie jakby cos sie działo to włąsnie mam wysyłac mu zdjecie) Żadnych leków tylko ten octanisept stosować i nosic do góry, ale nawet nie wiem jak długo? Z soboty na niedziele nie podklejałem go do góry i opuchlizna sporo zeszła, wiec moze lepiej juz normalnie go nosic?





Ta biała ranka to normalne?
 

mati12

Well-known member
Wszystko wygląda ok tak ta biała plamka najwidoczniej trochę szef puścił blizna sklepie się poprzez ziarninowanie dbaj o higienę a będzie ok
 

Humanista

Active member
jak wyżej, szycie ogólnie ładne i low&tight, tylko musiał puścić szew. Z opisu wnioskuję, że 11 lat temu miałeś obrzezanie częściowe, a nie tylko plastykę?
Co do noszenia w górę, to ja nosiłem cały tydzień i jeszcze trochę. Można podklejać do brzucha albo po prostu ustawiać do góry w ciasnej bieliźnie. Nic się nie stanie od takiego noszenia, a zmniejsza ryzyko nawrotu opuchlizny. Myj dwa razy dziennie i odkażaj dalej octeniseptem.
 

vego

Member
No własnie jak to jest. Z tego co mi sie wydaje to noszenie do gory zmniejsza ryzyko oponki ale jak penis swobodnie dynda to szybciej opuchlizna schodzi?
 

nope

Well-known member
Niby jak jest do góry to lepiej opuchlizna itd schodzi ale kto wie czy to działa. Zawsze warto tak nosic. To nie boli i nie szkodzi a może pomóc. Ja tak nosiłem ponad tydzień.
 

vego

Member
Kurde panowie jakoś słabo to się goi. Lekarz mi odpisał że wszystko ok. Po kilku dniach dalej ta rana wygląda tak samo. Sami spójrzcie. To normalne że te białe rany tak długo się zrastają?
 

nope

Well-known member
Tam ci szew puścił i rana nie goi się już tak szybko tak jak zszyta. Teraz pracuje tam ziarninowanie. Spokojnie, trwa to delikatnie dluzej ale sie zagoi.
 

vego

Member
Ehh. Słabo to się goi. Wygląda raz lepiej raz gorzej wygląda. Wczoraj wysyłałem zdjęcia dla lekarza mówi że dobrze wygląda i nie ma czym się niepokoić... Od niedzieli moczę go w roztworze z wody oczyszczonej. Jak myślicie co może mu pomoc szybciej się zagoić?


Wizyta kontrolna za 6 dni
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie jest az tak źle. Soda to dobry pomysl. Mocz tak 2 x dziennie po 15 minut. Co bys nie stosowal to nie przyspieszysz jakos radykalnie gojenia. Tak czy siak to organizm musi sam zrobic. Lipnie ze sie rozeszlo. Ale teraz to i tak juz bez znaczenia. Mysle ze z 2 tyg i bedzie w miare ok zagojone.
 

toastt

Well-known member
Zapytaj się w aptece o maść Unigel (żel silikonowy na rany). Mi ona świetnie pomogła na szwy na twarzy, które się rozeszły w okolicy brwi. Też się wolno goiło z racji miejsca, gdzie było szyte (skóra w tym miejscu pracuje) i nakładałem ją 2x i znacznie przyspieszyło to gojenie. Może pomoże to przyspieszyć gojenie się u Ciebie.
 

vego

Member
Witam. Mija 21 dni od zabiegu. Znacznej poprawy nie widać. Wczoraj miałem wizytę kontrolną. Lekarz przepisał Biseptol bo stwierdził że jest stan zapalny. Za 10 dni rano stosować triderm a wieczorem contractubex. Chyba jest przekonany że ten Biseptol w te 10 dni załatwi sprawę skoro mam wtedy zacząć stosować maść na blizny. Powiedziałem mu że słyszałem że tridermu na rany nie można stosować to powiedział że to można stosować na wszystko. Foty:



 

vego

Member
Witam ponownie. Dzisiaj mija 5 tygodni i od zabiegu. Ranki które miałem praktycznie są zagojone. Z dziewczyną jeszcze nie próbowałem trochę się obawiam. Najpierw go wypróbowałem na ręcznym hehe. Ogólnie dziwnie. Co mi się tylko nie podoba że przy wzwodzie strasznie od dołu ciągnie skórę z jajek. To najdzie na normę? Ta skóra się rozciągnie? Mam wrażenie że jej tam za mało hehe. Trochę coś mi świta że na forum ludzie podobnie mieli.

fotka pl zaloguj

fotka pl zaloguj]

fotka pl zaloguj]

I mam wrażenie że po tym zabiegu we wzwodzie mniejszy jest. Nie wiem czy to nie jakąś fobia bo przez ten czas po zabiegu biłem go po łbie żeby nie stawał i może trochę wystraszony jest xd
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry