• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie, ciasny napletek

Piotrq77

New member
Mam problem z swoim napletkiem, jest go zbyt dużo oraz jest przyciasny.
Podczas wzwodu napletkowi muszę pomóc żeby się schował za żołądź, gdy już się schowa to nieprzyjemnie uciska w rowku.
Planuje udać się do urologa lecz przed prosił bym was o pomoc. Jaki typ obrzezania był by dla mnie najlepszy, chciałbym aby w wstanie spoczynku napletek przykrywał żołądź chcoiaz częściowo. Oraz czy mógł by ktoś mi wytłumaczyć jak rozróżnić napletek zewnętrzny od wewnętrznego, bo nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Pozdrawiam.
 

flader

Active member
Napletek przykrywający żołędź w stanie spoczynku to mógłby być typ low/high and loose. Napletek zewnętrzny to ten, który chcesz wyciąć a wewnętrzny to ta różowa skóra pod napletkiem zewnętrznym. Na zdjęciu w spoilerze masz losowy przykład z neta. Ta różowa skóra pod żołędziem to właśnie napletek wewnętrzny. Low/medium/high opisuje stopień jego resekcji. Na tym przykładzie na zdjęciu jest akurat medium. Proponuję ci dogadać z lekarzem dosłownie ile cm tego napletka chcesz, bo dla niektórych jest to mocno erogenna strefa. Nie daj sobie zrobić radykalnego z linią cięcia pod koroną, bo wiele osób na to akurat narzeka. Wszystko skonsultuj ze swoim operatorem przed zabiegiem, ale najpierw mocno obczaj temat byś potem nie żałował. Pamiętaj, że z high/medium możesz schodzić niżej przez resekcje napletka wew. przy poprawce, ale już z low wiele nie zrobisz.

 

Podobne tematy

Do góry