• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite - linia szwów pod wędzidełkiem

johndoe8

New member
Cześć.

Mija 7. doba po zabiegu obrzezania całkowitego. Przyznam, że trochę niepokoi mnie linia szwów wokół żołędzi, tuż pod napletkiem.

Po zamoczeniu rany antyseptykiem, czy po szybkim prysznicu, zdarza się, że tam się nieco „rozchodzi”.. Może tylko mi się tak wydaje :)?

Wrzucam kilka zdjęć. Ciekawią mnie Wasze spostrzeżenia.


 

toastt

Well-known member
O Kolego kto Cię tak urządził? Uzgadniałeś z lekarzem tę metodę cięcia? W ten sposób zostałeś pozbawiony całej blaszki wewnętrznej napletka, a co za tym idzie bezcennych zakończeń nerwowych. Co do "rozchodzenia" się rany to nie widać tutaj nic niepokojącego. Samo szycie też wygląda ładnie, ale ostateczny efekt pojawi się dopiero po zagojeniu i wtedy będzie można ocenić.
 

johndoe8

New member
Uzgadniałeś z lekarzem tę metodę cięcia?
Tak, miało być low i jest.

Mnie jednak nadal niepokoi wygląd rany. Najgorzej po szybkim prysznicu, kiedy woda zmoczy całość. Jak delikatnie nacisnę to widać tam dziwne rzeczy 😳 A może tak ma być? W sumie nie krwawię, bólu też za bardzo nie odczuwam.

 

Trolo

Well-known member
Rozeszła się rana po wzwodzie pewnie. Teraz więcej czasu bezie potrzebna na zagojenie, ale się zagoi.
 

nope

Well-known member
No rana ci sie rozlazła najzwyczajniej. Generalnie to sie zagoi samo , jednakze warto skonsultowac z lekarzem czy nie ma zadnego stanu zapalnego ani infekcji w ranie : )
 

Podobne tematy

Do góry