• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Mam problem bo jestem niski

ktos57994

Member
Witam mam problem bo skończyłem już 17 lat a mam wzrostu 162cm i czy ja jeszcze urosnę? Co mogę zrobić wyglądam jakbym miał z 13 lat
 

Zib33

Active member
Wiele już nie urośniesz, może parę centymetrów. Zakładam, że wszystkie pozostałe procesy dojrzewania masz już za sobą. 162cm to nie jest bardzo mało, karłem nie jesteś. Co możesz zrobić? Zapuść bujny zarost, nikt cię nie pomyli z nastolatkiem. Buty z nieco wyższą podeszwą (jak putin, hihi) i ubieranie się w pionowe paski, to optycznie zwiększa wzrost. A co najważniejsze, przestać się tym przejmować. Może nie zostaniesz gwiazdą koszykówki, ale jeśli będziesz po prostu fajnym facetem to nabijesz u ludzi dużo więcej punktów niż wyrośnięci koledzy.
 

ktos57994

Member
Wiele już nie urośniesz, może parę centymetrów. Zakładam, że wszystkie pozostałe procesy dojrzewania masz już za sobą. 162cm to nie jest bardzo mało, karłem nie jesteś. Co możesz zrobić? Zapuść bujny zarost, nikt cię nie pomyli z nastolatkiem. Buty z nieco wyższą podeszwą (jak putin, hihi) i ubieranie się w pionowe paski, to optycznie zwiększa wzrost. A co najważniejsze, przestać się tym przejmować. Może nie zostaniesz gwiazdą koszykówki, ale jeśli będziesz po prostu fajnym facetem to nabijesz u ludzi dużo więcej punktów niż wyrośnięci koledzy.
Ja zarostu nawet nie mam
 

3xcięty

Active member
No to może jeszcze do końca nie dojrzałeś. Jak znajdziesz dziewczynę o podobnym wzroście to nie będziesz się tym aż tak przejmować. Ale rozumiem Twój ból, też miałem kiedyś taki kompleks, ale im jestem starszy tym mniej o tym myśle.
 

Zib33

Active member
Pewnie jesteś, ale raczej pod jego koniec. Powiedz, czy czegoś z tej listy ci brakuje: mutacja, owłosienie łonowe, owłosienie pod pachami, owłosienie na nogach, powiększenie jąder i penisa? Dojrzewania naprawdę nie da się przegapić...
 

Trolo

Well-known member
Ilość włosów na brzuchu, pod pachami czy wokół penisa nie są wyznacznikiem. To kwestie genetyczne. Jeden 17 latek będzie musiał golić codziennie, a drugi tylko wąsy co 3 dni. Owszem możesz mieć opóźnione dojrzewanie, ale to czy rośniesz czy nie to powinieneś sam zauważyć. Moim zdaniem wzrost u Ciebie się już zakończył.
 

ktos57994

Member
Ilość włosów na brzuchu, pod pachami czy wokół penisa nie są wyznacznikiem. To kwestie genetyczne. Jeden 17 latek będzie musiał golić codziennie, a drugi tylko wąsy co 3 dni. Owszem możesz mieć opóźnione dojrzewanie, ale to czy rośniesz czy nie to powinieneś sam zauważyć. Moim zdaniem wzrost u Ciebie się już zakończył.
A 5cm w spoczynku i 13 jak stoi to też normalne?
 

Trolo

Well-known member
Nie ma nigdzie wypisanych norm. To nie są wyniki badania krwi, żeby były normy od do. Takiego masz penisa i tego nie zmienisz. Musisz z tym żyć. W tym wieku świrujesz na tym punkcie, a za 15 lat będziesz miał to gdzieś bo będziesz miał żonę i dzieci i nikt nie będzie myślał o tym jakiego masz pindola. Tylko psycha Ci siada od tego. 13 cm we wzwodzie to się liczy bo masz czym uprawiać seks.
 

ktos57994

Member
Nie ma nigdzie wypisanych norm. To nie są wyniki badania krwi, żeby były normy od do. Takiego masz penisa i tego nie zmienisz. Musisz z tym żyć. W tym wieku świrujesz na tym punkcie, a za 15 lat będziesz miał to gdzieś bo będziesz miał żonę i dzieci i nikt nie będzie myślał o tym jakiego masz pindola. Tylko psycha Ci siada od tego. 13 cm we wzwodzie to się liczy bo masz czym uprawiać seks.
A on może jeszcze urosnąć? Mierzyłem ostatnim razem jak miałem z 13 lat to wtedy 10cm i tak mało urósł?
 

Trolo

Well-known member
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Może ale nie musi. Może jesteś otyły i dlatego część penisa jest ukryta pod wzgórkiem łonowym .
 

Podobne tematy

Do góry