• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kilka pytań!

Sirsm

New member
Witam, jestem 5 dni po zabiegu obrzezania całkowitego. Lekarz zalecił już od 2 dnia po zabiegu chodzić bez opatrunku, smarowanie 2x dziennie detreomycyną. Wczoraj byłem na szybkiej kontroli (podobno wszystko się goi OK) więc nie zdążyłem dopytać o niektóre rzeczy i kieruję do Was następujące pytania:
1. Czy smarować czymś żołądź, czy niech się spokojnie przeciera i przesusza?
2. Lekarz wspomniał coś o okładach z sody na opuchliznę, moglibyście mi przybliżyć temat?
3. Lekarz dopiero po 5 dniach zalecił nosić penis skierowany w górę, ale tu nastaje problem, ponieważ gdy nie mam opatrunku, strasznie mnie boli wędzidełko i uwierają szwy. Co z tym fantem zrobić? Czytałem na forum, że niektórym dobrze się goi, gdy noszą w naturalnej pozycji. :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
 

zajac

New member
1. Ja niczym nie smarowałem i obecnie (1,5 miesiąca od zabiegu) nadwrażliwość praktycznie zniknęła. Na początku jednak nadwrażliwość bardzo przeszkadzała dlatego nosiłem opatrunek i powoli się od niego odzwyczajalem (po 12 dniach spałem bez, po 16 zakładałem tylko do wyjścia na dwór, a od około 20 latałem już wszędzie bez).
2. Ja czegoś takiego nie stosowałem, ale prawdopodobnie chodzi o nasączenie opatrunku sodą i owinięcie wokół opuchlizny.
3. Noszenie penisa skierowanego ku górze ma przyspieszyć schodzenie opuchlizny i zapobiec wypływaniu z niego różnych płynów towarzyszących początkowej fazie gojenia. Jednak z tego co wiem ma to sens tylko w pierwszym tygodniu po operacji. Mi lekarz kazał przyklejać plastrem penisa do góry (miałem oczywiście na nim opatrunek).
 

Podobne tematy

Do góry