• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jaki typ obrzezania i metoda?

Mati1995

New member
Witam wszystkich,
Mam 25 lat i za ok 2 tygodnie mam miec przeproeadzony zabieg obrzezania anastomatem, lecz teraz pojawiły się wątpliwości co do tej metody, zależy mi na tym żeby byli to jak najbardziej estetycznie A w Internecie jest mało zdj bo tej metodzie I stąd moje pytanie czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tą metodą czy lepiej wybrać lo prostu tradycyjna metodę np high & tigh? Której anastomatem wykonać się nie da, może ktoś z was miał taki zabieg i może się podzielić informacjami?
Z góry dzięki:)
 

Mati1995

New member
A jakieś zdjęcia mniej więcej jak to będzie wyglądało? Lekarz mnie poinformował że są anasto.at ma pewne ograniczenia co do wysokości cięcia ale też dokładnie nie wiem o co chodzi
 

NapletonBonaparte

Active member
Rób obrzezanie całkowite H&T. Zostawisz sobie trochę napletka wewnętrznego. Linia cięcia będzie ładna i równa, a zamiast tradycyjnych szwów takie kółko lub wszywki, nie pamiętam. Ale jeśli masz możliwość anastomatu to zrób taką metodą. Ludzie w Stanach bardzo sobie chwalą.
 

Mati1995

New member
Dziękuję za pomoc, zastanawiam się czemu lekarz mówił że są pewnie ograniczenia przy anastomacie i nie da się zrobić tak na sztywno ale może to właśnie tylko tyle? A spotkałes może jakieś daj jak to wygląda? I w spoczynku zoladz jest odkryta?
 

NapletonBonaparte

Active member
Te ograniczenia wynikają z budowy tego instrumentu. Wpisz na YT "circumcision anastomat", będzie wszystko jasne. ;) Widziałem na reddcie zdjęcia, że da się zrobić anastomatem odkrytą żołądz w spoczynku (czyli obrzez. całkowite), ale nie wiem czy Twój lekarz tak zrobi.

Generalnie - jeśli miałbym do wyboru skalpel i ten instrument, to wybrałbym to drugie.
 

Mati1995

New member
Właśnie jestem zapisany po konsultacji na zabieg do Wojciecha Tura ale chciałem dopytać właśnie przed zabiegiem czy będzie możliwe usuniecie napletka całego tak jak na tym filmie co wysłałeś za pomocą anastomatu
 

jojo80

New member
i jak tam po zabiegu ? miałeś robiony zabieg obrzezania anastomatem ? sam się zastanawiam nad tą metodą. Ktoś ma doswiadczenie z CliniCare z Krakowa ? podobno tam wykonują takie zabiegi.
 

Pietia

New member
Podbijam, też się szykuję do dr Tura na konsultację i zabieg, ale chętnie dowiem się jak to u kogoś wyszło i czy jest zadowolony.
 
Różnica jest taka iż używając tego narzędzia nie ma kontroli wzrokowej żołędzi i wewnętrznej blaszki napletka. Przy obrzezaniu laserowym lub chirurgicznym jest całkowita kontrola wizualna np w aspekcie położenia blizny (low czy high; 2 mm od rowka, 3 mm może 6 itp).
 

Podobne tematy

Do góry