• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jaka to choroba

koral

Member
Witajcie,

7 tygodni temu miałem seks przygodny. Prezerwatywa pękła...

Po jednym dniu zacząłem odczuwać pieczenie / szczypanie w cewce / wzmożone parcie na pecherz. Ogólny lekarz przepisał cipro na 5 dni. Poprawy nie było - objawy zelżały, a po paru dniach były mocniejsze. Zrobilem posiew moczu / ogólne badanie moczu / wymaz z cewki (Ch. Trachomatis, N.gonorrhoeae, M. genitalium, M. hominis, U. urealyticum, U.parvum, Trichomonas vaginalis met. real time PCR) - od antybiotyków minęło 10 dni. Wyniki czyste.

Potem wizyta u wenorologa - azutromycyna 1,5g + doxy na 10 dni. Brak poprawy. Następnie urolog przedłużył ta kurację o levixe i doxy na kolejne 14 dni. Miałem do tego lekkie objawy że strony prostaty - lekkie bóle w tyłku ale bardzo rzadko - prostata nie bolesna w badaniu i nie powiększona).

Aktualnie po kuracji dalej mam szczypanie cewki / wzmożone parcie. Wejście do cewki jest czasem lekko zaczerwienione. Brak jakiejkolwiek wydzieliny.
Po 3 tygodniach przerwy od antybiotyków mam zrobić wymaz z cewki przed i po masażu prostaty. Posiew moczu. Macie jakieś rady? Pomysły w jakim kierunku iść?
 

toastt

Well-known member
A na grzyba się badałeś? Powyższe substancje działają wyłącznie na bakterie i niektóre pierwotniaki. Jeszcze pozostaje gardanella vaginalis i beztlenowce typu prevotella bivia, jeśli nie było pod ich kątem badania. Wołam @pelesos
 

koral

Member
Dzięki @toastt za odpowiedź.
Dlatego teraz muszę odczekać te 3 tygodnie i zrobić posiewy / wymazy z cewki. Na to są oddzielne badania jakieś czy wystarczy ogólny posiew na bakterie beztlenowe?
Gdzie najlepiej w Krakowie robić? CBM?
 

koral

Member
Poza tym jak czytałem to rzęsistek też ciężko wykrywalny jest, a leków na niego jeszcze nie brałem. Z tymi badaniami to załamka - niby taka technologia, a co lab to inaczej.
 

toastt

Well-known member
Dzięki @toastt za odpowiedź.
Dlatego teraz muszę odczekać te 3 tygodnie i zrobić posiewy / wymazy z cewki. Na to są oddzielne badania jakieś czy wystarczy ogólny posiew na bakterie beztlenowe?
Gdzie najlepiej w Krakowie robić? CBM?
Ja nie mam dobrego doświadczenia z CBM. Mają gorszą wykrywalność drobnoustrojów niż moje lokalne laboratorium przyszpitalne. Ludzie polecają badania w szpitalu w Prokocimiu - może tam sprawdź. Niemniej jednak wszystko pod PCR raczej (gdybym to ja miał robić) robiłbym w CBM.
 

czarny55

New member
Masz zapalenie prostaty....
miałem to samo po podobnej przygodzie .....
wal do urologa .Bo potem będziesz miesiącami to gówno leczyć ...
nic Ci nie wyjdzie z cewki bo masz zainfekowaną prostatę.
weź załatw sobie długą terapię antybiotykiem najlepiej dwoma naraz ... na co najmniej miesiąc.
Mi bardzo pomógł biseptol 960 .....
 

koral

Member
Jestem pod kontrolą urologa. Dobrego, bo nawet polecanego tutaj. Jestem po kuracji dwoma antybiotykami doxy + levoxa na 20 dni. W trakcie nie czułem poprawy radykalnie. Po odstawieniu nie ma pogorszenia. Jest cały czas stopniowa poprawa. Powolna, ale jest. Ja szczerze obstawiam jakieś gowno w stylu beztlenowców jak rzesistek - na to leków nie brałem, ale nawet bez leków nastąpi poprawa, ale będziemy zarażać dalej.
 

koral

Member
Miałem ostatnio sporo badań:
- skrócona metoda Stameya na tlenowe i atypowe
- pakiet z cewki w CBM na wszystko z cewki

Wszędzie pusto.

Po dyskusji z urologiem idę w kierunku microgena - już zamówiłem.
 

Sobkowiak

New member
Witaj,

Zapalenie prostaty ma różne typy. Nie zawsze jego przyczyna to aktywna infekcja bakteryjna.
Wyróżniamy następujące TYPY ZAPALENIA GRUCZOŁU KROKOWEGO:

Typ I – OSTRE BAKTERYJNE zapalenie prostaty,

Typ II – PRZEWLEKŁE BAKTERYJNE zapalenie stercza,

Typ III – przewlekły ZESPÓŁ BÓLOWY MIEDNICY mniejszej,

Jest też typ IV – czyli bezobjawowe zapalenie prostaty - ten typ zapalenia gruczołu krokowego Ciebie nie dotyczy...

Zdarzają się więc takie sytuacje, że mężczyzna ma ewidentne objawy zapalenia prostaty, bierze od dłuższego czasu antybiotyki, był już u kilku specjalistów, zrobił sobie również kilka razy posiewy mikrobiologiczne oraz inne badania laboratoryjne – a nie ma obecnie bakterii, grzybów oraz innych pasożytów (typu rzęsistek pochwowy). Zrób sobie koniecznie jeszcze raz badania w kierunku Chlamydia trachomatis. Infekcje chlamydiowe to częsty problem...
 

koral

Member
Badanie na atypowe robiłem już w 3 różnych labach PCRem i pusto, więc akurat o to jestem pewny. Poza tym objawy nie pojawiają się po jednym dniu, a w dłuższej perspektywie.

Betlenowce robiłem w CBMie a tam wiadomo nic nie wychodzi.

Zobaczymy co microgen wykryje.
 

koral

Member
Microgen wykrył:
- Enterococcus faecalis (2.02 x 10 do potęgi 6) - mocz
- Enterococcus faecalis (3.60 x 10 do potęgi 4) - nasienie
 

pelesos

Active member
Czyli ta sama bakteria. Enterococcus pewnie kolonizuje prostatę. Teraz antybiogram i leczenie zgodnie z wrażliwością bakterii na antybiotyki.
ps. Ile ten microgen kosztował?
 

koral

Member
Jakby kolonizował prostatę to raczej w moczu by nie było bakterii, a tylko w nasieniu. Zauważ, że w nasieniu jest jej dużo mniej.

Badanie 1800 + 270 wysyłka.
 

pelesos

Active member
Gdyby bakterie byli w moczu i to 10^6 , to miałbyś objawy z układu moczowego, ból , gorączka, wysokie CRP etc. Czy jednym słowem infekcja układu moczowego. Masz takie objawy ? Gdyby była bakteria w nasieniu to miałbyś bóle jąder i to znaczne, tkliwości, zaczerwienienie, i podobne, masz tak ?
 

marek 21

New member
A na grzyba się badałeś? Powyższe substancje działają wyłącznie na bakterie i niektóre pierwotniaki. Jeszcze pozostaje gardanella vaginalis i beztlenowce typu prevotella bivia, jeśli nie było pod ich kątem badania. Wołam @pelesos
A czy miałeś silne kłucie jader takie bolesne szpile i jadra bardzo obolałe przy nawet lekkim dotyku. Do tego objawy rwy kulszowej a teraz doszły skurcze kiszki stolcowej. Ja sie z tym meczę do wielu wielu lat i jest coraz gorzej. Mam już kilka nocek nie przespanych i długo nie pociągnę tak. Psychicznie wykończony. Urolog jedne stwierdził mi prostate drugi ja wykluczył. Parcia na mocze nie mam a ni problemu z oddawaniem go. Powiem tak że jaja mnie tak nakur... iają że chyba oszaleję. Dzisiaj to masakra duże jeździłem samochodem i teraz zdycham z bólu.
 

toastt

Well-known member
@marek 21 u mnie zapalenie prostaty poprzedzone było zapaleniem żołędzi (cała czerwona tak, jakbym oparzył się) - to było na kilka godzin przed prostatą. Jak poszło na prostatę to mdlalem z bólu przy oddawaniu moczu, a jądra nie tyle mnie bolały, co najądrza. Były nabrzmiałe i tak bolesne, że to kłucie szło jakby aż do żołądka. Miałem też stan podgorączkowy na granicy gorączki i okropny swąd pod napletkiem. Może masz przewlekłe zapalenie prostaty z elementami zapalenia któregoś nerwu, może nerw jest uciskany przez prostatę. W bezpośredniej jej sąsiedztwie biegnie nerw unerwiający m.in. jądra.
 

dandoo

Active member
ja podobne objawy miałem przy zapaleniu prostaty bakteryjnym po basenie, innymi słowy u fikcja po basenie, leczenie antybiotykiem 3 tygodnie
 

toastt

Well-known member
@dandoo u mnie właśnie zaczęło się od basenu i trwa od 2017 r. Konował dał mi Cipronex na 10 dni, a winien dać na 20 dni i by zapewne problem został w pełni rozwiązany.
 

Podobne tematy

Do góry