• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jak sprawdzić czy mam za krótkie wędzidełko przy stulejce?

bartekk

New member
Witam, no więc jestem niemal pewien że mam stulejkę (nie mogę ściągnąć napletka podczas wzwodu), ale podejrzewam że mogę mieć też za krótkie wędzidełko. Generalnie sytuację mam w 100% taką jak kolega w tym temacie: viewtopic.php?f=2&t=10741 (chodzi o zdjęcia). Jak mogę odróżnić stulejkę od za krótkiego wędzidełka, które problemy wskazują na jedną wadę, a które na drugą?

Aha, i proszę o nie radzenie mi wizyty u lekarza, bo już to zrobiłem. Przepisał mi maści i powiedział, żebym przyszedł jak będę pelnoletni (czyli za miesiąc od wizyty u niego), wtedy skieruje mnie na zabieg. Niestety sam wcześniej mu powiedziałem ze myślę ze to stulejka, nic o wedzidelku nie mówiłem, a on mi nic nie powiedział na co tak właściwie bedzie ta operacja.
Wiec do następnej rozmowy z nim chce isc przygotowany, on raczej nie bedzie mi sprawdzal penisa podczas wzwodu, wiec jeśli mam za krótkie wedzidelko, muszę wiedzieć jak go do tego "przekonać", żeby nie skończyło sie na tym że dostanę skierowanie jedynie na zabieg plastyki napletka...
 

dzonydep

New member
Re: Jak sprawdzić czy mam za krótkie wędzidełko przy stulejc

Jesli żołądź jest ciągnięta ku dołowi przy sciąganiu napletka w stanie wiotkim, to moze to sugerować krotkie wędzidełko (to jest pewniak). W innych przypadkach to jest pewnie kwestia indywidualna - czy cię boli podczas/po stosunku, czy powoduje to dyskomfort - jednak w twoim przypadku nie jesteś w stanie tego stwierdzić. Chirurg wykonujacy zabieg podczas zabiegu na miejscu to skoryguje (no chyba, ze będziesz robił prywatnie, gdzie cennik wygląda mniej więcej: x-plastyka napletka, y-wedzidełko).
 

bartekk

New member
Re: Jak sprawdzić czy mam za krótkie wędzidełko przy stulejc

Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem że ten "pierścien", który się teraz tworzy za żołędziem jest spowodowany stulejką, a jeśli mam za krótkie wędzidełko, to to nie ma nic z tym wspólnego? Bo wlasnie to myslalem że moze byc główną przesłanką za tym, że mam za krótkie wędzidełko.
 

dzonydep

New member
Re: Jak sprawdzić czy mam za krótkie wędzidełko przy stulejc

No wg. mnie to są dwie różne sprawy, ale po lekturze forum i własnym doświadczeniu często faceci jak mają problem ze stulejką, to mają też coś z wędzidełkiem....
 

kristofer87z

New member
Re: Jak sprawdzić czy mam za krótkie wędzidełko przy stulejc

Rutynowo lekarze sprawdzają długość wędzidełka w trakcie operacji stulejki.
Wynika to z tego, że często z powodu stulejki nie można sprawdzić czy wędzidełko jest wystarczającej długości.
Jeśli obawiasz się, że wędzidełko zostanie pominięte poproś lekarza aby to sprawdził w trakcie operacji...
 

Podobne tematy

Do góry