• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ile Wam schodziła opuchlizna?

stulej12

New member
Jestem po low&tight u dr. Fortuny(zabieg robiony w poniedziałek) i mam średniej wielkości obrzęk (pod wędzidełkiem wystaje sporo mięsa i u góry pod skórą jest wyraźnie spuchnięte). Trochę się tym niepokoje. Dzisiaj mija 4 dzień od zabiegu i nie widzę poprawy. Polewam małego rumiankiem i octeniseptem. Czy znacie jakieś metody na tą oponkę? Czy też mieliście duże opuchlizny i Wam zeszły? Jeśli tak, to ile to u Was trwało?
 

slash886

New member
Sorki ale mam do ciebie troche inne pytanie. Czy od razu po zabiegu w sensie kilka godzin pozniej miałeś opuchlizne czy dopiero pozniej sie pojawiła?
Bo ja dzisiaj mialem zabieg koło 13 i jak narazie nie ma żadnej opuchlizny
 

stulej12

New member
Po zabiegu miałem niewielką pod wędzidełkiem, na następny dzień pojawiła się taka jak jest teraz. Z tym, że ja byłem jeszcze pare razy podczas zabiegu znieczulany, może przez to mam taki obrzęk.
 

stulej12

New member
Właśnie wstałem i szwy, które są u góry pod opuchlizną(na dole wszystko na zewnątrz) puściły trochę krwi... pewnie przez nocne wzwody. Dodam, że wędzidełko nie krwawi już w ogóle. Czy to normalne w piąty dzień od zabiegu? Nie mam się za bardzo jak tam do tych szwów dostać... :|
 

BoloPL

New member
Witam, ja jestem 3 dzien po zabiegu. 2 noce juz za mna jakos przezyte bez zadnych wiekszych bolow i wzwodow, jednak jakas tam kropelka krwi byla. I mam pytanie, mialem plastyke u dr Fortuny jak kolega wyzej i podobny problem. Opuchlizna u mnie jest od strony wezidelka oraz z prawej strony, lewa i gora wygloda bardzo dobrze. Tez bylem kilka razy znieczulany, bo dr musial zamknac jakies naczynka. Ta opuchlizna mnie troche nie pokoi. Jak do tej pory tylko rosnie :/ myslalem ze to przez otwor w opatrunku, dzis zmienilem i dorobilem "klapę" moze pomoze.. Prosze o informacje jak wygladalo to u Was bo tak jak kolega troche sie nie pokoje :<..
 

slash886

New member
U mnie teraz jest dokładnie to samo. Trzeci dzień pojawiła sie wczoraj opuchlizna i zaczęło wyłaźić mięso po lewej stronie i na dole. Wprawdzie wczoraj sam wacek był bardziej spuchnięty (dosłownie jak hot dog) ale nie było tego mięsa, teraz jest odwrotnie. Dobrze ze przynajmniej nadwrażliwość powoli maleje.
 

BoloPL

New member
Wiec mam dokladnie to samo co Ty.. Moze nie tak zle. Napisz mi jutro rano jak u Ciebie jest. Jak mi sie to zrobi gorsze to moze pojade na eizyte kontrolns gdzies przd 15, jak sie cos dowiem to tu napiszr.
 

slash886

New member
U mnie zdecydowanie lepiej po nocy to wygląda, nie było żadnej krwi, opuchlizna która była zdala od żołędzia ( blizej brzucha) juz zeszła, powoli tez chowa się mięso po lewej stronie, ale od dołu bez zmian. Myśle ze to dzieki temu riwanolowi, bo teraz robię okłady po każdym oddawaniu moczu i zmieniam opatrunki.
 

gumisiowysok

New member
rivanol zostawia slady(przebarwienia)?
mozna polewac nim ranki? sprzyja gojeniu?


tribiotic mozna uzywac na rane? mam na szwie lekka ranke mam czyms to smarowac?zostawic?

ja sie przyznam po 10 dniach !? sam wyciscilem sobie pod napletkiem... wczesniej robil mi to na kontrolach lekarz i sie dziwilem dlaczego to tak cholernie boli...


powiem tyle..jersli ja tyle czasu co jakis czas tylko przemywalem tam to niezly syf musial byc.... skoro teraz od samych szwow i starego naskorka(tak mowil lekarz) tyle sie zebralo... to co dopiero wczesniej mialem..masakra


wewnetrzny napletek jest delikatniejszy niz zoladz o_O i to bylo powodem bo lekarz sie nie patyczkowal czyszczac hehe :)



u mnie jest zmiana roli..tak jak prawa strona gorzej wygladala tak teraz zmiana i ona wyglada lepiej :)

jesli ktos jeszcze sie zastanawia i hoduje syf ... nci tylko leciec do lekarza..
 

slash886

New member
gumisiowysok napisał:
rivanol zostawia slady(przebarwienia)?

Zostawia przebarwienia. Ja zawsze jak robie sobię okłądy to mam całe ręce zółte, a później jak zdejmuję opatrunek to jest żółty po riwanolu.
Ale nie wiem czy sprzyja gojeniu, ja tam delikatnie polewam i nic się nie dzieje.
 

slash886

New member
Czy to normalne ze sikam jak przez durszlak? ;D
Pierwszy raz jak sikałem po zabiegu to było tak w miare jeśli chodzi o rozrzut, trafiałem jedym strumieniem do kibelka a drugi mały gdzieś obok ale z dnia na dzień jest coraz gorzej. Zrezygnowałem z muszli klozetowej i przerzuciłem się na wanne bo do kibelka nie było szans trafić ;D
Dzisiaj to już w ogóle pobiłem rekord, bo obsikałem sobie brzuch a miałem z 5 strumieni. Czy wy też tak macie? ;D
 

Obituary18

New member
Podepnę się. Jestem prawie 3 miesiące po obrzezaniu, a wciąż mam opuchliznę, taką jakby oponkę. Zakrywa mi cały wewnętrzny napletek i tak jakby tworzy drugą koronę. Podczas choćby częściowej erekcji opuchlizna się rozchodzi, podczas pełnej jest o wiele mniejsza, ale jest. Jak to zwalczyć ? Czytałem o opatrunku uciskowym, zadziała jeszcze (mam na myśli po takim czasie od zabiegu) ? Dodam, że stosuję od miesiąca maść na blizny Contractubex. Dzięki za pomoc.

2 zdjęcia normalnie i 2 podczas erekcji.

http://imgur.com/a/kaeYQ#3
 

sławek83

Moderator
slash886 napisał:
Czy to normalne ze sikam jak przez durszlak?

Tak, dużo ludzi ma z tym problem i ja też miałem. Z czasem powinno się unormować.

Obituary18 napisał:
Jestem prawie 3 miesiące po obrzezaniu, a wciąż mam opuchliznę, taką jakby oponkę.

Na zdjęciach nie widać jakiejś tragedii, wygląda wszystko dobrze. Masz małą opuchliznę jeszcze ale nie znaczną, mi się też utrzymywała przez kilkanaście tygodni szczególnie po stosunkach pojawiała się. Powinno ci to zniknąć całkowicie z czasem, ale jakby sie to utrzymywało dłużej niż pół roku to idź do lekarza bo to już za długo by było.
 

slash886

New member
Ja wlasnie byłem u lekarza na wizycie kontrolnej i dostalem tabletki "cyclo3fort" na opuchlizne. Normalnie są na żylaki i problemy z krążeniem ale podobno na opuchlizne są tez bardzo dobre.
Cena około 25-30 zł.


Czy ktoś tu mial moze szwy nierozpuszczalne? Bo wlasnie mam i w niedziele bede mial zdejmowane i ciekawy jestem czy to bardzo bolesne.
Pozdro ;-)
 

slash886

New member
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego sikanią.
Czy to normalne ze mam tak jakby zrośnięta cewke na środku?
Sikam tylko góra i dołem, takimi dosyć wąskimi strumieniami. A wczesniej raz było tak ze był jeden taki gruby strumień. Czy mi sie tam cos zroslo i powinienem iść do lekarza, czy to normalne?
 

Obituary18

New member
slash886 napisał:
Ja wlasnie byłem u lekarza na wizycie kontrolnej i dostalem tabletki "cyclo3fort" na opuchlizne. Normalnie są na żylaki i problemy z krążeniem ale podobno na opuchlizne są tez bardzo dobre.
Cena około 25-30 zł.

Daj znać, jak będą działać :) Ktoś jeszcze próbował inaczej leczyć opuchliznę inaczej, niż czasem ?
 

slash886

New member
Ej ludzie te tabletki działają ;-)
Wczoraj rano mialem ładna opuchlizne i troche mięsa po lewej stronie i od dołu. Teraz wieczorem zmienialem opatrunek i sie przyjrzalem dokładnie i szczerze mówiąc nie ma nic, zero opuchlizny i ledwo zauważalne miesko.
Nie wiem czy to zasługa tabletek czy tak miało sie samo zrobic.

A tak przy okazji dzieki tym tabletkom od razu ciepłej w ręce i nogi, ogólnie układ krążenia tak jakby sie wyregulowal, naprawił :-D

PS. Mówić mięso mialem na mysli te wylazace oponki przed żołędziem.
 

chucknorris

New member
Ja jestem 16 dni po zabiegu. Od 5 dni mam tą oponkę. 2 dni temu na wizycie i zdjęciu szwów lekarz powiedział, że to nic groźnego i to zejdzie ale nie przepisał mi żadnych tabletek ani maści. Jak to nie zejdzie to zgłoszę się do lekarza znowu.
A tak na własną rękę to Rivanol pomoże z tą oponką? Oponka jest dość sporawa i taka sama w czasie erekcji i w spoczynku.
Doktor powiedział, że za tydzień sprzęt będzie sprawny więc mam też nadzieję, że oponka zejdzie.
Stosować jakieś maści czy coś innego? Trochę się tym martwię.
Oprócz tej oponki sprzęt wygląda jak nowy i jestem zadowolony z zabiegu. Jedynie ten produkt uboczny oponka ;/
 

zawada6

New member
Ja jestem 5 dzień po zabiegu a ta opone dość spora wysadziło po dwóch dniach i na dziś dzień jest taka sama środek jaki stosuje to tylko octenisept i tabletki bispetol ponoć na tą opone czy stosowac coś jeszcze w za 2 dni mam kolejna wizyte ach ile to trzeba będzie czekać żeby funkcjonować na tyle żeby chodzic do pracy :(:( Gdybym wiedział to wątpie abym zgodził sie na taki zabieg...
 

Podobne tematy

Do góry