• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Higiena po zabiegu

michu11

New member
Witajcie,
wczoraj miałem zabieg usunięcia stulejki. stulejka nabyta... niestety póki co przyczyny nie są znane. ja osobiście podejrzewam LSA, ale to już na inny wątek.
wracając do tematu: wczoraj tj. 13/12/2016 przeszedłem zabieg całkowitego usunięcia stulejki. lekarz zalecił zdjęcie opatrunku po 3 dniach, ale zauważyłem, że przy oddawaniu moczu mój opatrunek najzwyczajniej nasiąka moczem. czy u was było/jest podobnie i czy powinienem zmienić opatrunek? przyznam, że jeszcze nie widziałem jak penis wygląda po zabiegu i z tego powodu mam stres jak cholera. tyle sie naczytałem różnych historii na tym forum, że aż strach "rozpakowywać prezent" ;)
i jeszcze jedno pytanie, ponieważ lekarz nie zalecił mi żadnych konkretnych maści ani innych metod czyszczenia wacka, co polecacie? jakie metody oraz środki powinienem stosować? dodam jescze, że lekarz wspomniał o rumianku. jak robić okłady? z góry dziękuję za odpowiedzi...
 

Mateusz459

New member
Witaj ! Ja zabieg miałem dzisiaj, co do pierwszych pytań o sikanie i opatrunek to Ci nie pomogę, bo sam mam ten problem i nie wiem co z tym zrobić. Natomiast jeżeli chodzi o czyszczenie to mi kazał używać wody utlenionej i maści 'detreomycyna'. Póki co więcej powiedzieć nie mogę bo jestem dopiero 4h po zabiegu :)
 

michu11

New member
ja z sikaniem nie mam problemu, chociaż zauważam, że cewka, tak mi się wydaje, się zawęża... nie wiem czy to minie czy nie, ale póki co jest ok. wczoraj po zabiegu trochę się bałem pierwszego sikania, ale okazało się, że wszystko odbyło się normalnie, bez bólu czy innych ekscesów.może paza ciśnieniem, którym wydaje mi się, że mógłbym ciąć stal ;) natomiast dzisiaj zaczynam czuć pieczenie przy oddawaniu moczu. możliwe, że jest to spowodowane "brudnym" (obsikanym) opatrunkiem... zaraz chyba go zmienię, bo nie widzę sensu w czekaniu na jakąś konkretną odpowiedz... powoli zaczynam śmierdzieć jak menel z dworca ;) więc żeby żona mnie nie wywaliła z domu zmienię opatrunek na czysty. ale chciałbym wiedzieć ile czasu wacław może przebywać w wodzie, chodzi mi o odmoczenie opatrunku.
 

minas_morgul

New member
Z tego co widziałem we wcześniejszych postach, to niektórzy moczą małego 10-15 minut w wodzie. Mi lekarz nakazał ściągnąć pierwszy opatrunek (ten pozabiegowy) 24 h po zabiegu w wodzie nalanej do wanny. Ja jednak zrobiłem po swojemu, polewając sprzęcior letnią wodą z odrobiną rivanolu. Opatrunek odszedł praktycznie sam, z niewielką moją pomocą ;)
 

michu11

New member
mój odszedł bez ceregieli... ale ile ja się namęczyłem żeby zrobić nowy... na wacka strach patrzeć ;) chyba wszystko jest ok... lekko spuchnięty i lekko krwawi przy wędzidełku. oprócz tego zrobiła mi się odleżyna na żołędzi.
 

minas_morgul

New member
Jak to wygląda? Mnie też się coś zrobiło na żołędzi, coś a'la taki czarny osad. Ciężko mi stwierdzić, co to jest i czy samo to zejdzie.
 

Podobne tematy

Do góry